23.11.2018 15:29:00

BASINA VE KAMUOYUNA..

Bugün, bir ajansın geçtiği ve "BBP İSTİFALAR" başlıklı haberi gerçeği yansıtmayan, manipülasyon amaçlı bir haberdir. Partimizde daha önce Genel Başkan Yardımcılığından alınan, MKYK üyesi Remzi Çayır, parti disiplinini ihlal eden davranışlarından ötürü, Merkez Karar Yönetim Kurulumuz (MKYK) tarafından 'Kesin İhraç' talebiyle, Merkez Disiplin Kuruluna (MDK) sevk edilmiştir.
Anlaşılan o ki; İHRAÇ olmamak için istifa yolunu seçmiştir.
Daha önce Genel Başkan Yardımcılığı yapan Ahmet Gürhan ise, Genel Başkan tasarrufuyla 15 gün önce Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alınmıştır.
Ayrıca, haberde isimleri geçen diğer kişiler ile ilgili görev değişikliği, yaklaşık 4 ay önce gerçekleşmiştir. Halen bu kişilerin Merkez Karar Yürütme Kurulu üyeliği devam etmektedir.
Yapılan haberin gerçekle, uzaktan yakından ilgisi olmayıp, tamamen partimizi ve hareketimizi şahsi hırsları, BBP’nin referandumdan yana tavır alan duruşu ve daha sonraki Cumhur İttifakına vermiş olduğu destekten rahatsız olan bir takım kesimlerin yıpratma gayretinden başka bir şey değildir. Bu tür manipülasyon içeren haberler, BBP’nin ahengini bozamayacağı gibi; devletini, milletini ve ülkesini önceleyerek yaptığı yürüyüşünü de engelleyemeyecektir. Dün olduğumuz gibi, bugün de inançlarımızın ve fikrimizin bir gereği olarak; doğrunun yanında, yanlışın karşısında durmaya her daim devam edeceğiz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL MERKEZİ

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN