Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-10-13 18:31:19

"ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN DOSYASINA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ TAKİPSİZLİK KARARI KALDIRILIP OLAY BÜTÜN YÖNLERİYLE ELE ALINMALIDIR"

Büyük Birlik Haraketi'mizin Şehit Lideri(miz) Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişinin helikopterinin düşürülmesi sonucu hayatını kaybettiği 'süreçle' ilgili, eski emniyet amiri Dursun Özmen hakkında ‘görevi kötüye kullanmak’ suçlamasıyla açılan dava 6 Mart’a ertelendi.

25 Mart 2009 yılında Kahramanmaraş’ta yaşanan helikopterinin düşürülmesi  sonucu Partimizin Lideri  Muhsin Yazıcıoğlu ve İHA muhabiri İsmail Güneş’in de aralarında bulunduğu 6 kişinin hayatını kaybetmesiyle başlayan davanın 14. duruşmasına Şehit Liderimizin ağabeyisi Yusuf Yazıcıoğlu, Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin yanısıra Genel Başkan Yardımcılarımız, MKYK üyelerimiz ve çevre illerden gelen il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız-yöneticileri, İsmail Güneş'in kıymetli eşi Yasemin Güneş ile Alperen Ocaklarının Genel Başkanı Murat Aslan'da hazır bulundu.

Kahramanmaraş 1. Asli Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
Davanın ertelenme kararının ardından adliye binası önünde basın açıklaması yapan Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin 'şehadetine' ilişkin davanın 6 Mart 2018 tarihine ertelendiğini söyledi.  Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, konuşmasında şunları kaydetti: 
“Bu dava süreci görevi ihmalden yargılanan Dursun Özmen’in mahkemesi ve davası için buradayız. Mahkeme süreci devam ediyor, geçtiğimiz mahkemede istenen belgeler tamamlanmadığı için, bunların gelmesi için ve yine burada, avukatlarımın bir takım iddiaları için mahkeme ileri bir tarihe yani 6 Mart 2018 tarihine ertelendi. Tabi bu biliyorsunuz bir kişinin yargılandığı bir mahkeme. Esas bizim hadisemiz yani Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve diğer arkadaşlarımızın şahadet süreciyle ilgili, burada Kahramanmaraş’ta süren bir ana soruşturma davası vardı. Biliyorsunuz 2016’nın Haziran ayı içerisinde, bu soruşturma dosyasında takipsizlik kararı verildi. Ve bizde darbeden 2 gün önce buraya gelerek bu takipsizlik kararına itiraz etmişti. Bunun kaldırılmasını soruşturmanın devam etmesini ve bütün şüphelerin aydınlatılmasını ve gerçeğin ortaya çıkartılmasını istemiştik. Buna yaptığımız itiraz henüz bir karara bağlanmadı. Bizim beklentimiz ve ümidimiz bu 13 Temmuz 2016 tarihinde ana soruşturma dosyasına yapmış olduğumuz takipsizlik kararının kaldırılarak olayın bütün yönleriyle tekrar ele alınmasıdır.
YİK üyemiz Avukat Selami Ekici ise, 1. Asli Ceza Mahkemesinde bugün yapılan yargılamada, ara karardaki çeşitli hükümler sebebiyle davanın 6 Mart 2018 tarihine ertelendiğini söyledi.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ