Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-10-16 20:38:02

"BUGÜN ALLAH'A HAMDOLSUN TERÖRÜN TÜM UNSURLARINA KARŞI TOPYEKÜN BİR MÜCADELE VAR"

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bugün Allah'a hamdolsun terörün tüm unsurlarına karşı topyekün bir mücadele var. Hem dağdaki teröriste, hem şehirdekine, belediyedekine, Meclis'tekine, finans kaynaklarına yönelik çok kararlı, ciddi bir mücadele var.  Ciddi sonuçlar alınıyor ve inşallah sonuna kadar böyle devam eder." dedi.

Tütünçiftlik Kültür Merkezi'nde düzenlenen BBP Kocaeli İl Teşkilatı Olağanüstü Kongresi'nde konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, iki üzücü olay yaşandığını belirterek, birinin Somali'nin başkenti Mogadişu'daki bomba yüklü araç saldırısı, diğerinin Irak'ın Salahattin kentine bağlı Tuzhurmatu ilçesinde, Irak Parlamentosu Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu'nun evine yapılan saldırı olduğunu ifade etti.
"Ne yaparsa yapsınlar Kerkük Türk'tür ve ebediyete kadar Türk olarak kalacak." diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini ve Anadolu coğrafyasında Türk ve Müslüman kimliğinin, Batılılar, emperyalistler, siyonistler ve bunların işbirlikçileri tarafından hiçbir zaman hazmedilemediğini anlattı.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, şöyle devam etti: 
"Bin yıldır Ahmet Yesevi'nin alperenleri ile nasıl Türkleşmiş ve Müslümanlaşmışsa Allah'ın izniyle midelerine ebediyete kadar oturmaya devam edecek, Anadolu Türk'ün ve Müslümanın yurdu olarak kalacaktır. Tarihte hep bedeller ödetilmeye çalışılmış, içerden ve dışardan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığına, birliğine, büyümesine, kardeşliğine her daim müdahale edilmeye, güçsüzleştirilmeye çalışılmıştır. Bunlar bazen terör örgütleri eliyle bazen içerden kemiren, sömüren soyguncular, bazen de 15 Temmuz hain FETÖ darbesi ve ondan önceki darbeciler eliyle Türkiye güçsüzleştirilmeye ve zayıflatılmaya çalışılmıştır. 35 yıldır hain ve katil PKK terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Bu sürede ciddi, kararlı ve zorlu mücadele edilen dönemler olmuş ama hiç mücadele edilmeyen ya da yanlış mücadele edilen dönemler de görülmüş. PKK'nın ilk çıktığı zamanlarda 'bunlar 3-5 çapulcu, ne olacak bunlardan' deyip geçiştirilmeseydi, yılanın başı küçükken ezilseydi, bugün bizim PKK diye bir sorunumuz olmazdı. Binlerce şehit verilmez, milyarlarca dolar heba olmazdı. Daha büyük bir tehlike de kardeşliğimize sıkılmış bir kurşun... Türk'ü Kürt'e, Kürt'ü Türkmen'e düşman etmek için ortaya konulmuş bir tezgahtır. Allah'a çok şükür biz bu oyuna gelmedik, bundan sonra da gelmeyeceğiz."

Büyük Birlik Partisinin Sloganının "Kürtler kardeşimiz, PKK düşmanımız" olduğunu vurgulayan Genel Başkanımız , sadece dağdaki teröristle mücadele edilerek terörün bitirilemeyeceğini dile getirdi.
Mustafa Destici, "Belediyedekinin hakkından gelmezsen, Meclis'e milletvekili olarak girmiş, onun da hakkını sormazsan, finans kaynaklarını kesmez, dış desteklerini ortadan kaldırmazsan, sözde sivil toplum örgütü adı altında kurulmuş yapılarını da dağıtmazsan bu bitmez, nihayetinde de bitmedi. Bugün Allah'a hamdolsun terörün tüm unsurlarına karşı topyekün bir mücadele var. Hem dağdaki teröriste, hem şehirdekine, belediyedekine, Meclis'tekine, finans kaynaklarına yönelik çok kararlı, ciddi bir mücadele var. Ciddi sonuçlar alınıyor ve inşallah sonuna kadar böyle devam eder. İnşallah ülkemiz PKK terör belasından, bir tane hain kalmayıncaya kadar kurtulur. Bu mücadeleyi sonuna kadar desteklediğimizi, devletimizin, milletimizin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

IKBY'deki gayrimeşru referandum
Genel Başkanımız Mustafa Destici, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) gayrimeşru referanduma değinerek, bu konunun Irak merkezi hükümetinden çok Türkleri ilgilendiren bir mesele olduğunu söyledi.
Mustafa Destici, bunun masum bir referandum olmadığını, Kürtler'in değil, siyonistlerin ve emperyalistlerin referandumu olduğunu kaydetti.
Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin askıya alınmasına da değinen Destici, "Türkiye, son günlerde ABD ile bir vize problemi yaşıyor. Bu nereden kaynaklanıyor? Bunun tamamen ABD kaynaklı olduğunu görüyoruz. İstanbul Başkonsolusluğu çalışanının FETÖ iltisakı nedeniyle tutuklanması, bunun tek sebebi değil. İdlib operasyonu, Fırat Kalkanı Harekatı, İran, Irak merkezi hükümeti, Rusya yakınlaşması da bunun diğer sebepleridir. Tüm bu sebepler birleştirilerek ABD güya Türkiye'ye gözdağı vermekte, uyarı atışı yapmaktadır." diye konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "ABD, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni Kuzey Kore'ye benzetmesin. Kuzey Kore'nin nükleer silahı olabilir ama bizim Allah'a hamdolsun imanımız, inancımız ve 80 milyon devletinin, milletinin yanında olacak imanlı yüreklerimiz var. ABD'nin vizesi bize vız gelir, tırıs gider. Türkiye'de, ABD'nin uyguladığı vize yasağını harfi harfine uygulayarak bir 'muz cumhuriyeti', Kuzey Kore olmadığını göstermiştir. Bundan sonra düşünme sırası ABD'dedir. ABD kendi tercihini yapacak, bu bölgede PYD, YPG, Barzani'yle mi, yoksa binlerce yıllık tarihe sahip Türk devleti, Türk milletiyle mi yürüyecek? Bu coğrafyanın merkezi, lider ülkesiyiz ve istersek bu coğrafyada kimse bize rağmen adım atamaz." şeklinde konuştu.

"Gündemde olduğu için söyleyeceğim bir de müftülerin nikah kıyma meselesi var. Toplumu kamplaştırıyorlar. Yahu kardeşim sen niye rahatsız oluyorsun müftülerin nikah kıymasından? Bir belediyedeki nikah memuru nikah kıyabiliyor da üniversiteyi bitirmiş, hatta çoğu yüksek lisans ve doktora yapmış bir müftünün il ve ilçe müftüsünün nikah kıyması seni neden rahatsız ediyor kardeşim? Yani seni zorlayan yok ki. Sen git nikah memuruna kıydır, belediye başkanına, muhtara kıydır. Ben de istiyorsam müftüye kıydırayım yani. Birbirimize karşı saygılı olalım, hoşgörülü olalım. Yıllardır ne dediler 'Başörtüsü yasağı kalkarsa laiklik elden gider, Atatürkçülük gider, imam hatipler açılırsa. Ne oldu işte gitmedi işte bak şimdi bütün liselerde, kamu kuruluşlarında başörtüsü serbest. Gitti mi, gitmedi. Yani onun için bu tür çatışmalardan toplumumuzu uzak tutmak lazım

İL BAŞKANLARI DA YER ALDI
Kongreye; AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin, Kamu-Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, TÜMSİAD Başkanı Abdulkadir Yılmaz, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, Türk Ocakları Başkanı Yücel Alpay Demir, Eğitim Bir Sen 2 Nolu Şube Başkanı Abdülvahap Akıncı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, MÜSİAD Başkanı Celal Ayvaz ve partililer katılım gösterdi.

SEÇİM VARMIŞ GİBİ ÇALIŞACAĞIZ
Kürsüye çıkan İl Başkanı Serhat Duyar, kongreye katılan siyasi parti il başkanlarının tek tek ismini sayarak, başkanları salondaki katılımcılara alkışlattı ve başkanlara katılımlarından dolayı teşekkür etti. Duyar, “Yarından itibaren bize yakışan tüm Kocaeli’yi kucaklamaktır. Kongre sonrasında yönetimimle birlikte yarın seçim varmış gibi çalışma yapmaya başlayacağız. Kongre sonunda çok hızlı üye kaydı yapacağız” şeklinde konuştu.

Projelerimiz var
Serhat Duyar, “ Yeni bir sayfa açıyoruz. Yarından itibaren bütün Kocaeli’yi kucaklamak mecburiyetindeyiz. Kongre sonrasında da yarın seçim olacakmış gibi çalışmaya gayret göstereceğiz. 13 projemiz var. Siyaset akademimizi hayata geçireceğiz. Yeni dönemde 3 tane sosyal sorumluluk projemiz olacak. Üniversite, gençlik ve kadın çalıştayı yapacağız. İlçelerde haftalık kahvaltı programları yapacağız."dedi.
 

SERHAT DUYAR'IN LİSTESİ
Yönetim Kurulu: Serhat Duyar, Baran Aslan, Barış Nas, Dilek Sert, Ercan Sancaktar, Ertürk Bahçıvan, Fatih Aktulun, Fuat Öztürk, Haktan Karaman, İsmail Aydın, Kadir Çevrim, Kemal Akman, M. Said Özer, Mehmet Fındıkçı, Murat Aydın, Mustafa Demiröz, Mustafa Zengin, Nilgün Yüksel Yılmaz, Niyazi Çakır, Önder Kayaoğlu, Sefa Demirkıran, Selçuk Taştekin, Sezgin Özmen, Tekin Orhan, Volkan Özkan

Disiplin Kurulu: Ali Rıza Ayman, Sercan Özmen, Kadir Engin

Üst Kurul Delegeleri: Serhat Duyar, Ali Rıza Ayman, Baran Aslan, Barış Nas, Bayram Kurtaran, Dilek Sert, Elvan Şahin, Erdal Güneş, Fuat Öztürk, İsmail Aydın, Kadir Çevrim, Kadir Engin, Kemal Akman, Mehmet Said Özer, Mustafa Zengin, Müge Uçar, Nilgün Yüksel Yılmaz, Niyazi Çakır, Önder Kayaoğlu, Sercan Özmen, Sezgin Özmen, Suat Köse, Tacettin Tekin Orhan, Volkan Özmen, Yakup Üstün, Yusuf Ömür, Zülfikar Şahin 

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ