Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-10-28 14:32:04

GENEL BAŞKANIMIZIN 'CUMHURİYETİMİZİN 94.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ' İLE İLGİLİ MESAJI

Türk milletinin binlerce yıllık tarihindeki en görkemli zaferlerinden birinin Kurtuluş Savaşı ve yine binlerce yıllık siyasi tarihinin en önemli atılımlarından birinin de Cumhuriyet olduğuna inandığını ifade eden Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici mesajında şunları kaydetti:

"Türkiye devletinin ve aziz milletimizin haklı sevinci Cumhuriyetimiz 94 yaşına girmiştir. Büyük Türk Milleti, birçok zorluğa türlü fedakârlıklarla göğüs germiş, en zor badirelerden alnının akıyla çıkmasını bilmiş ve nihayetinde bundan 94 yıl önce yönetim şekli olarak Cumhuriyeti kabul ederek Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmuştur. O gün bu cesareti gösterenleri minnetle ve şükranla anmak, onları hayır dualarla yâd etmek hepimizin boynunun borcudur. Bugün bizler, bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız bir şekilde yaşayabiliyorsak, bunu o kahramanlara borçluyuz. 

94 yaşına girmiş Türkiye Cumhuriyeti’nin günümüze kadar gelen süreci içerisinde; Cumhuriyetin özüne ve umdelerine aykırı uygulamalar, ekonomide, siyasette, toplumsal gelişimde muasır medeniyet hedeflerimizi aşmamızı engellemiştir. Lakin tüm olumsuz şartlar bile 94 yıllık cumhuriyetimizin “hikmetine” ve "faziletine" gölge düşürememiştir!
 
Cumhuriyet kurulduğundan bu yana sorun olmaya devam eden meselelerimizi sadece dış mihraklar veyahut işbirlikçi şer odaklarının müdahaleleriyle izah edemeyiz. Sadece Cumhuriyetin lafzına sahip çıkan ama onun gerekliliklerinden ve vatandaş merkezli yönetim anlayışları da tehdit algılaması başlığı altında ilk sıralarda değerlendirilmelidir. Demokrasi sadece çoğunluğun hâkimiyeti değildir. Demokrasi; hukukun üstünlüğüne, vatandaşların temel hak ve hürriyetlerinin, devlet organlarına olduğu kadar, farklı sivil zümrelere ve diğer vatandaşlara karşı da korunduğu bir yönetim biçimidir. 

Ülke olarak adeta bıçak sırtındayız. Cumhuriyetimizin ilanından önceki dönemde, yani kurtuluş savaşı yıllarının zamanı versiyonunu yaşıyoruz. Lakin maruz kaldığımız tüm bu yıkım projelerinin milletimizin geniş kesimleri tarafından fark edildiğini görüyoruz. Türkiye, çarkına tutulduğu bu yıkım projeleriyle arasına geçmişte nasıl ciddi mesafeler koymuşsa, bundan sonra da koyacaktır. 

Bunun içindir ki, öncelikle ülkemizin geleceğini belirleyen sorumluluk makamında olan ülke yöneticileri başta olmak üzere, sokaktaki insanımıza kadar her ferdimiz önümüzdeki dönemde çok dikkatli hareket etmek zorundadır. Günlük hesaplarla, dar siyaset veya zümre anlayışlarıyla, gelecek perspektifini öne almayan yaklaşımlarla ülkenin ve milletin hayrına olan yolun bulunabilmesi mümkün değildir.

Bizler Büyük Birlik Partisi olarak ülkemize ve insanlarımıza iyi bir gelecek bırakmak istiyoruz. İdealimizdeki gelecek, korku ve endişelerimizden uzak bir gelecek olacaktır. Eğer hasretini çektiğimiz bir gelecek tasarlayacaksak, bu ancak bizzat hayat sebebimiz olan değerlerimize öncelik tanımakla ve o değerlere olan boyun borcumuzu yerine getirmekle mümkün olacaktır.

Büyük Türk Milleti her şeyin en iyisine layıktır. 

Bu vesile ile şahsım ve partim adına; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbi kahramanlarımızı, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan ve bu kutlu vatanı korumak uğruna tatlı canını feda etmekten kaçınmayan tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

Şu anda; Misak-ı Milli duyarlılığından taviz vermeden çevre coğrafyamızda, bilhassa Irak ve Suriye’de ki Türkmen illerinde ki mazlum-mağdur Türkmen kardeşlerimize ve terör örgütleriyle mücadele eden güvenlik güçlerimize mücadelelerinde ve işlerinde başarılar diliyorum.

Aziz Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum."

MUSTAFA DESTİCİ
Büyük Birlik Partisi Genel BaşkanıFOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ