Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-11-08 15:45:23

“ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ CANLARINI ORTAYA KOYUYORLAR”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Özel Güvenlik Görevlilerinin canlarını ortaya koyarak görev yaptıklarını söyledi.

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı Genel Başkanımız Mustafa Destici’yi ziyaret ederek ortak basın açıklaması yaptılar.

Genel Başkanımız Mustafa Destici,  “Özel güvenlik görevlilerimiz gerçekten çok zor şartlar altında çok önemli görevleri ifa ediyorlar. Yani canlarını ortaya koyarak çalışıyorlar. Gerçekten aldıkları ücrete de baktığımız zaman hak ettiklerinin belki yarısını dahi alamıyorlar. Hemen hemen pek çoğu belki tamamına yakını asgari ücret ile çalışmak zorunda kalıyor. Taşeron işçi olarak çalışmak zorunda kalıyor. Dolayısıyla bu problemlerini çözülmesini arzu ediyoruz.”dedi.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, Özel Güvenlik İş Kanununda yapılması gereken değişiklikleri şöyle sıraladı:
1 - Özel Güvenlik Görevlilerinin özlük haklarının düzenlenmesi lazım. 
2 - Özel Güvenlik Görevlerimizin iş sözleşmesini sadece belirli süreli olarak yapılabilmesi yönünde çalışma koşulları ve ücretlerine ilişkin hususlarının düzenlenmesi.
3 - Özel Güvenlik Görevlilerine silah tazminatı düzenlemesi. 
4 - Özel Güvenlik Görevlilerinin meslek hastalığı kapsamında kanuni haklardan yararlanabilmeleri.
5 - Görevi başında yaralanan veya vefat eden Özel Güvenlik Görevlilerine 2330 sayılı kanun kapsamında Şehitlik - Gazilik hakkının verilmesi.
6 - Kamuda çalışan Özel Güvenlik Görevlilerinin 5510 sayılı kanun kapsamına alınarak fiili hizmet süresi zammı hakkından yararlandırılması.
 7 - Görevini üstün başarı gösteren Özel Güvenlik Görevlilerimizin şartları sağlaması koşuluyla 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu 86. maddesi uyarınca kamuoyunda taltif adıyla verilen para mükâfatı hakkında yararlandırılması.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bunlar özel güvenlik görevlerimizin ve onların temsilcisi olan Güvenlik ve Savunma işleri sendikamızın ve talepleri. Biz de Büyük Birlik Partisi olarak bu talepleri doğru yerinde talepler olarak görüyoruz ve bugüne kadar olduğumuz gibi bundan sonra da tüm mağdur kesimlerin mazlum kesimlerin olduğu gibi özel güvenlik görevlilerimizin de sesi olmaya soluğu olmaya devam edeceğimizi her daim yanlarında bulacağımızı buradan ifade etmek isterim.” diye konuştu.
  Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı ise, Güvenlik görevlileri ile ilgili şehit lider Muhsin Yazıcıoğlunun vefat etmeden önce Meclis’e teklif verdiğini söyledi.
  Çağırıcı, “ Ülkemizde görev yapan 283 bin Özel Güvenlik Görevlisiyiz. Toplumun her alanında Beşikten Mezara kadar olan insan hayatının bütün sürecinde görev yapan özel güvenlik görevlileriyiz. Bizler devletimizin, milletimizin emrinde her zaman görev yapmaktan onur gurur ve şeref duyuyoruz. Biz de toplumun her alanında görev yaparken bizleri lütfen görmezden gelmeyin diyoruz. Bizim sıkıntı ve sorunlarımızla her zaman ilgilenen Genel Başkanımız Mustafa Destici’ye teşekkür ediyoruz.” dedi.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ