Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-11-29 17:29:05

 GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, TÜM İSLAM ÂLEMİNİN MEVLİT KANDİLİNİ KUTLADI

Kutlu Doğum Haftası yerine Mevlidi Nebi ifadesini eksik bulduğumuzu Mevlidi Resulullah denmesinin daha doğru olacağını düşünüyoruz.

Genel Başkanımız Mevlit Kandili ile ilgili mesajında, “Peygamberimiz Resulü Ekrem Efendimizin Hz. Muhammed Mustafa (SAV) Efendimizin dünyaya teşrif ettiği gün (12 Rebiyülevvel) Bu vesile ile Ülkemizde bugün Diyanet İşleri Başkanlığı'nın da yaptığı yeni bir değişiklik var biliyorsunuz. Daha önce kutlu doğum haftası olarak kutlanıyordu ve Nisan ayında sabitlenmişti. Ama bundan sonra bu haftanın tam doğum günü olan Rebiyülevvel ayında hicri takvime göre kutlanacağı ve haftanın ismini de Mevlidi Nebi olarak değiştirildiği açıklandı. Tabii biz hicri takvime göre Resul Ekrem Efendimizin doğumunun kutlanmasını idrak edilmesini, anılmasını doğru buluyoruz. Ama Kutlu Doğum Haftası yerine Mevlidi Nebi ifadesini eksik bulduğumuzu Mevlidi Resulullah denmesinin daha doğru olacağını düşünüyoruz. Çünkü okullarda da öğretiliyor. Nebi kendisine kitap gönderilmeyen Peygamberler. Resul ise kendisine kitap gönderilen peygamberlerdir. Yüce kitabımız Kuranı Kerim, son Peygamber olan Hz. Muhammed Mustafa (SAV) Efendimize gönderilmiştir. Bu önerimizin dikkate alınmasını istiyoruz. Mevlit Kandilinizi tebrik ediyorum. Mevlit Kandili'nde Resulü Ekrem efendimizi saygıyla hürmetle anıyorum ve Allah'ın selamı Resul Ekrem Efendimizin onun alinin ashabının ve ümmetinin üzerine olsun diyorum. Resulü Ekrem Efendimizin dünyayı şereflendirdiği bugünün bütün İslam Coğrafyasına mübarek olmasını, bütün İslam Coğrafyası için hayırlar getirmesini, barışa, huzura, kardeşliğe vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum.” dedi.

Genel Başkanımız yayınladığı mesajında, “Resulü Ekrem Efendimiz son ilahi kitabımız Kuranı Kerimi bizlere tebliğ etmiştir. Son dinimiz İslam'ı bizlere tebliğ etmiştir. İslam bütün insanlara gönderilmiştir ve bütün insanlığa tebliğ etmiştir. Tabii özünde ne var diye baktığımızda birinci olarak imanı görmekteyiz. Bütün insanlığı Allah'ın varlığına, birliğine iman etmeye kendisinin onun resulü olduğuna iman etmeye davet etmiştir. Bu davet o bugün hayatta olmasa da devam etmekte olmalıdır. Bütün Müslümanların birinci derecedeki görevi de bu tebliği de devam ettirmektir. İkincisi ilim olmuştur. Beşikten Mezara kadar ilim öğütlenmiştir. İlk emir ‘Oku’ olmuştur ve İlim Çin’de de olsa arayınız, bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum, bütün bunlar Müslümanlar için birer rehber olacak sözlerdir. İlim yine her yaşta, her çağda ve Kıyamet kopana kadar ne diyor Resulü Ekrem Efendimiz,  ‘Bir saniye sonra Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz diyor.’ Bir saniye sonra Kıyametin kopacağını bilseniz birisine bir şey öğretmeye devam ediniz.’ diyor. Üçüncüsü de Ahlak.  Şu anda da bütün dünyaya baktığımız zaman bu üç kavramın, esasın ne kadar önemli olduğunu görmekteyiz. O halde iman sahibi olmak, ilim sahibi olmak ve ahlak sahibi olmak bir Müslüman’ın erişebileceği ve yapması ve kuşanması gereken değerlerdir.” şeklinde görüşlere yer verdi.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ