Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-02-04 18:22:02

"ZEYTİN DALI HAREKATI, YILMADAN, ZAAFİYET GÖSTERMEDEN, BÖLGE TAMAMEN TEMİZLENENE KADAR DEVAM ETMELİ"

KIBRIS'TA ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNAN GENEL BAŞKANIMIZ, "ZEYTİN DALI HAREKATI, YILMADAN, ZAAFİYET GÖSTERMEDEN, BÖLGE TAMAMEN TEMİZLENENE KADAR DEVAM ETMELİ" DEDİ.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Zeytin dalı Harekâtının yılmadan, zaafiyet gösterilmeden bölge teröristlerden tam temizlene kadar devam etmesi gerektiğini söyledi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine 2 günlük ziyarette bulunan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Afrin'de tanka yapılan saldırıda beş askerimizin şehit olması ile ilgili açıklama yaptı. Genel Başkanımı Mustafa Destici, “Afrin şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Rabbim kahraman güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

KKTC’de Büyükelçiliği ziyaret ederek elçilik görevlileri ve ayrıca yardım heyeti yetkilileri ile de görüşen Genel Başkanımız Mustafa Destici Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kıbrıs’a yapmış olduğu yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Destici 2 günlük ziyaretinde KKTC’nin etkili, güçlü ve tecrübeli siyaset ve devlet adamı eski Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı’yı da ziyaret ederek gündemi değerlendirdi.
Ziyaretlerde yaşanan son seçim ve sonrasında yeni kurulan hükümet ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu. Görüşmede son gelişmeler ve Zeytin dalı Harekâtı değerlendirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizin Türkiye ile beraber ebediyete kadar bağımsız, güçlü, hür ve müreffeh yaşamasının en büyük ideallerinin başında geldiğini” ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Son seçimlerde meclise giren partilerimize ve vekillerimize bir kere daha başarılar diliyorum” dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yayınlanan ve “Kıbrıs’a Barış Harekâtı, Suriye’ye Zeytin Dalı Harekâtı… Türkiye’den Bir İşgal Harekâtı Daha” manşetini atan Afrika Gazetesine sert tepki gösteren Genel Başkanımı Mustafa Destici, “Sayın Cumhurbaşkanının bu başlığa verdiği haklı tepkisi doğdurur. Bu çirkin ve adice yapılan başlığa karşı tepki gösteren KKTC’deki vatandaşlarımıza karşı Emniyetin ve Yargının abartılı tutumunu ve davranışını yanlış buluyorum. Biraz ölçü kaçmış olsa da ağır tahrik sonucu ve vatan sevdası ile yapılan bu eylemi gerçekleştiren kişi ya da kişilerin bu hassas dönemde daha fazla içeride tutulmayarak serbest bırakılmalıdır” ifadelerini kullandı.
  Genel Başkanımızın Mustafa Destici ayrıca, Barbarlık Müzesini, Selimiye Camisini, Sınır Kapısını, Mağusa Lale Mustafa Paşa Camisini, Girne’de Ağa Cafer Paşa Camisini ziyaret etti.

Genel Başkanımız temaslarının ardından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 74 Barış Harekatının Kahraman Mehmetçiklerin medfun olduğu Karaoğlanoğlu şehitliğini'de ziyaret etti.
"Kıbrıs'ın Müslüman Türk'ün Yurdu olduğunun teminatı şehitlerimizin mekanları cennet olsun." dedi.

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ