Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-02-17 17:02:02

"TÜRKİYE KIRIM VE KIRIM TATARLARINI ÖNEMSEMEKTEDİR"

Kırım Tatar Milli Meclisini ziyaret eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Türkiye Kırım ve Kırım Tatarlarını önemsemektedir. Ukrayna da Kırım’ı ve Türkiye’yi önemsemektedir." dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin iki ülkenin ortak hassasiyeti olan Kırım sayesinde geliştiğini söyledi.

 Genel Başkanımız Mustafa Destici, ve beraberindeki heyet, Ukrayna'nın başkenti Kiev’de bulunan Kırım Tatar Milli Meclisini (KTMM) ziyaret ederek, Kırım'ın Efsane Lideri Mustafa Cemiloğlu ve Meclis Başkanı Rıfat Çubarov ve heyet üyeleri ile görüştü.

Karşılıklı görüş alışverişinde geçen buluşmada Genel Başkanımız Destici, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dışındaki Türk dünyasında yaşayan Türklerin sorunları ile de birinci derecede ilgilendiklerini söyledi.

Rusya'nın Kırım'ı yasa dışı ilhakını kabul etmediklerini vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Rusya’nın Kırım’ı zorbalıkla işgalini kınıyoruz, reddediyoruz. Zaten Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümeti de bunu net olarak ifade etti." dedi.
Türkiye'nin Kırım meselesini bir an önce çözme arzusunda olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, bu yüzden hükümetin Kırım Tatarları ile yakın temas içinde olduğunu ve meseleyi çözmek için adımlar attığını ifade etti.
Türkiye’nin Ukrayna ile bu kadar yakın olmasının sebebinin Kırım Tatarları olduğunu vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Türkiye Kırım ve Kırım Tatarlarını önemsemektedir. Ukrayna da Kırım’ı ve Türkiye’yi önemsemektedir. İki ülkenin bu ortak hassasiyeti iki ülkeyi belli bir noktada buluşturmuştur ve ilişkileri de geliştirmiştir. Bunda Kırım Tatarlarının çok büyük katkısı var." diye konuştu.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ