Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-02-21 00:15:56

"MİLLİ MUTABAKAT ÇATISI ALTINDA BAŞLATILAN SÜRECE BAŞINDAN BERİ DESTEK VERDİK"

Genel Başkanımız Mustafa Destici, CNN Türk'te Şirin Payzın'ın 'Ne Oluyor' adlı proğramında gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici BBP'nin, başından beri AK Parti ve MHP arasındaki ittifakı desteklediğini açık ve net bir şekilde ifade ettiğini belirterek, "Şu anda bizim ittifakın içinde yer almamız hususunda her şey olumlu gidiyor. Olumsuz hiçbir şey yok." dedi.

CNN Türk'te Şirin Payzın'ın "Ne Oluyor" programına katılan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin soruları cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan görüşmede neler konuşulduğu sorusunu yanıtlayan Genel Başkanımız Destici, "Başından beri ittifaka katılacağımızı, yanında olduğumuzu, bu ittifakı desteklediğimizi açık ve net bir şekilde ifade ettik. Şu anda bizim ittifakın içinde yer almamız hususunda her şey olumlu gidiyor. Olumsuz hiçbir şey yok." diye konuştu.

"MİLLİ MUTABAKAT ÇATISI ALTINDA"

Genel Başkanımız Mustafa Destici, BBP'nin milli mutabakat çatısı altında bir ittifak kurulmasına sürecin başından beri açık destek verdiğini anlatarak, şunları söyledi: 
"Meclis'e sunulan iki ya da üç parti ya da da dört partinin ittifakı değil. İttifak yasası. Bu yasadan seçime katılmaya hak kazanan 9 parti yararlanacak. AK Parti ve MHP burada çok açık bir irade beyanında bulundu. Biz de çok açık bir irade beyanında bulunduk. Dolayısıyla biz bu ittifakın yanındayız, destekliyoruz. Bu ittifakın Türkiye ve milletimiz için hayırlı olduğunu düşünüyoruz."

İttifak kurulmasında Büyük Birlik Partisi'nin beklentilerinin karşılanıp karşılanmadığı sorusuna karşılık Genel Başkanımız Destici, "Biz, ne verilecek ne alınacak hesabı içinde asla olmadık. BBP bugüne kadar böyle bir hesap içinde olmadı, bundan sonra da olmaz." dedi.

"BU İTTİFAKIN YANINDAYIZ"

Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun 1995 yılında Refah-Yol Hükümeti'nin kurulmasına şartsız destek verdiğine vurgu yapan Genel Başkanımız Destici, "Şehit liderimiz, Muhsin başkanımız bakanlık mı aldı da orayı destekledi? Bir şey mi aldı? Hayır. Önce ülkemizin, milletimizin menfaatine bakarız. Biz de şu anda bu ittifakı ülke ve millet lehine görüyoruz. Bu ittifakın yanındayız." ifadelerini kullandı.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hangi konularda mutabık kaldınız?" sorusuna Genel Başkanımız Destici, "Sadece şunu söyleyeyim; öncelikli BBP'nin bu ittifakta yer alması için her şeyin olumlu gittiğini söyleyebilirim." cevabı verdi. Destici, Saadet Partisi'ni de ittifakın içinde görmek istediklerini söyledi.

BBP'imizin Genel Başkanı Destici, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığını tanıyor musunuz?" sorusunu, "Eğer siyasi partiler ittifak yapıyorsa, elbette ki ittifakın ortak bir adayı olacak. Hem ittifak yapacaksınız hem de ayrı bir cumhurbaşkanı adayı göstereceksiniz. Bu akıl dışı bir şey, olmayacak bir şey" diye cevapladıFOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ