Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-02-22 17:22:07

GENEL BAŞKANIMIZ, "ZEYTİN DALI OPERASYONU"NA DESTEK İÇİN SINIRDA..MEHMETÇİKLE BİRLİKTE

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Hatay proğramı kapsamında Hassa ilçesi sınırında bulunan Mehmetçiklerimize moral ziyareti yaptı.

Beraberinde bulunan parti üst düzey yetkililerimizle birlikte sınırda incelemelerde bulunan Genel Başkanımız, Akbez Basın Tepesinden A Haber'in canlı yayın konuğu oldu.

Afrin operasyonu, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili olarak bölgeye yaptığı ziyarette izlenimlerini anlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici," Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kahraman ordusu, hem uç güvenliğini garanti altına almak, hem de sınır ötesini teröristlerden temizleme adına çok ciddi bir operasyon başlattı. Cumhuriyet tarihinin sınır ötesine yapılan en kapsamlı operasyonudur bu askeri harekat. Tabi başarılı bir şekilde, planlandığı gibi yürütülüyor ve biz de yakından takip ediyoruz. Kahraman ordumuza hem içerde, hem de dışarıda terör örgütleriyle mücadelede, özellikle bölgede olmamız hasebiyle Afrin operasyonunda, Zeytin Dalı Harekatı'nda başarılar diliyoruz" dedi.

BÖLGE HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ

Operasyona katılan Mehmetçiği, adeta düğüne uğurlar gibi gönderen bölge halkına teşekkür eden Destici şöyle devam etti: "Tabi bölge halkımızın gerçekten bu operasyona verdiği destek, Türkiye tarafından, milletimiz tarafından takdirle karşılanıyor. Özellikle roket saldırısına maruz kalan bölgemiz halkının tüm bunlara rağmen bölgeye ve ordumuza sahip çıkması, Mehmetçiği buradan sanki bir düğüne uğurlar gibi uğurlaması, her kesimiyle maddi manevi sahip çıkması gerçekten, Türk Milletinin bölgemizde yaşayan halkımıza karşı bir vefa borcu da gelişti. Dolayısıyla bölge halkımıza da sizin şahsınızda teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim etsin. Hassa'ya, Reyhanlı'ya, Kırıkhan'a tüm Hatay ve Kilis'e teşekkür ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.

 FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ