Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-03-05 15:20:22

MÜSLÜMAN TÜRK KADINI GEREKTİĞİNDE NENE HATUNLAR, KARAFATMALAR ÇIKARACAK GÜCE VE İRADEYE SAHİPTİR.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Müslüman Türk kadını öyle güçlü, imanlı, çalışkan, kararlı ve cesurdur ki; gerektiğinde yine içinden Nene Hatunlar, Karafatmalar çıkarak güce de, iradeye de, şuura da sahiptir.” Dedi.

  Kadın Kolları Genel Başkanlığımız tarafından düzenlenen ‘Dünya Kadın Eliyle Değişir’ programına katılan Genel Başkanımız Mustafa Destici, kadına uygulanan şiddeti sert bir şekilde tepki gösterdi.
  “Asla ve kat’a İslam da ve bizim kültürümüzde bir ayrıcalık yoktur.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Tam tersine kadın Müslüman Türk toplumunda her zaman baş tacı edilmiştir ve edilmelidir. Çünkü Kadın aynı zaman da anadır. Kadın aynı zamanda eştir. Kadın aynı zamanda kardeştir, bacıdır. Kadın aynı zamanda cephelerde silah arkadaşıdır. Kadın aynı zamanda toplumumuzda bütün problemlerin çözümünde yol arkadaşıdır. Kadın aynı zamanda ailesinin baç tacıdır. Aileyi kuran en büyük unsurdur.” İfadelerini kullandı.
 Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Hangi toplumda aile yapısı güçlüyse orada kadınların güçlü olduğunu, kadınlara hak ettikleri değerin verildiğini görürsünüz. Hangi topluluklarda da eğer aile hayatı zayıfsa, toplumsal hayat çökmüşse, ahlaki yönden dibe vurmuşsa orada da kadına ya hiç değer verilmediğini, ya da az değer verildiğini görürsünüz. Resulü Ekrem Efendimiz aynı zamanda ‘Cennet Annelerin Ayağı Altında’ diyerek de yine bir anne olan kadına büyük hürmet etmenin cennete gitmenin bir yolunun da oradan geçtiğini bildirmiştir.” Diye konuştu.
  Kan ve gözyaşı içinde olan mazlum coğrafyalarda en ağır bedeli kadınların ödediğini kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Doğu Türkistan da, Kafkaslarda, Kırım da, Filistin de, Suriye de, Irak da, Myanmar da, Libya da, Yemen de ve Dünya’nın her tarafında ağır faturayı kadınlar ödüyor. Bunun için bile Büyük Birlik Partisi yoluna devam etmek zorundadır. Yüreğimiz yanıyor. Ciğerimiz parçalanıyor. Bu yapılanların hesabını sormamız gerekir. 
Bizim ülkemizde, hem kendi kültürümüz hem de örf ve âdetimiz de, hem yüce dinimiz de kadına şiddeti, tacizi şiddetle yasaklar ve men ederken tarihte maalesef bu üzücü hadiselerin yaşandığını görüyoruz. Hepimizi üzüntüye boğuyor. Lakin yıllardır bu zorbalıklara, caniliklere, sapıklıklara neden bir çözüm bulunmuyor. Neden bunlara son verecek projeler, eylemler geliştirilmiyor. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. En son Sayın Cumhurbaşkanının talimatı ile 6 bakanlık çalışma başlattı. Olumlu karşılıyoruz ama geçmiş dönemde başlatılan çalışmalar gibi sonuçsuz kalmamasını ve takipçisi olduğumuzu buradan ilan etmek istiyoruz.
” Şeklinde konuştu.
  2017 yılında 409 kadının öldürüldüğünü ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Ne kadar acı bir rakam. 387 çocuğumuz cinsel tacize uğramış. 332 kadınımıza taciz şiddeti uygulanmış. 2018 ilk 2 ayında 47 kadın öldürülmüş. Bunlar gerçekten çok acı. Biz Büyük Birlik Partisi olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar kadına şiddete, tacize, tecavüze, cinsel istismara sonuna kadar karşı çıktık. Bunların sona ermesi ile ilgilide sadece söz söylemedik. Bununla ilgilide çalışmalar ve projeler sunduk. Hukuk alanında yapılması gerekenleri, eğitim alanın da yapılması gerekenleri, psikolojik anlamda yapılması gerek çalışmaları hepsini bir plan program dâhilinde devleti yönetenlere ilettik. Ama maalesef bu alanda ciddi çalışmalar yapılmadı. Belki çok bütçeler ayrıldı. Ama nereye gitti bilmiyoruz. Neticede sonuç ortada. Kadına şiddet alabildiğine devam ediyor, kadın ölümleri olabildiğine devam ediyor, kadına, küçük yaştaki çocuklara taciz, tecavüz ve istismar devam ediyor. Biz bu hususla ilgili cezaların yerine getirilmesi hem caydırıcılık anlamında en üst düzeye çıkarılmasını savunuyoruz. Özellikle bu hususla ilgili idam cezasının mutlaka ama mutlaka getirilmesini hep başından beri söyledik ve istiyoruz. Bu olayı işleyenlerin cezasını başkası vermeyecek. Bu cezayı devlet verecek. Bu suçu işleyenin cezası idamdır diyecek. Bu kişi de bunu bilecek.” 

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu hususla ile ilgili en başta eğitim önemlidir. İlköğretim seviyesinden başlayarak bütün eğitim hayatı boyunca bu konular ile ilgili gençlerimiz, yeni nesillerimiz ve aileler eğitilmelidir. Sadece basına yansılayanlar bizim bildiklerimizdir. Aile içinde yaşananlar, sesini çıkaramayanlar, engelli olup bu tür insanlık dışı fiillerle karşı karşıya kalanlar bunlar bilmediklerimiz. Bunların da araştırılıp ortaya çıkartılması gerekir. Mağduriyet yaşayan asla ve kat’a yaşadığı ile kalmaması gerekir. Ona bu mağduriyeti yaşatanlar mutlaka ama mutlaka cezasını çekmesi gerekir. Sadece ölüm, tecavüz, taciz değil kadınlarımız aile içinde olsun, çalıştıkları iş yerlerinde olsun, toplumun değişik noktalarında olsun, başta doğru olmayan yanlış olan fiillerle de karşı karşıya kalıyorlar. Bunlarında ortadan kaldırılması gerekir. Bunlar ile ilgilide çalışmalar yapılması gerekir. Eğer biz huzurlu bir toplum olacaksak, mutlu bir toplum olacaksak, refah payı yükselmiş bir toplum olacaksak öncelikle kadınlarımızı, kızlarımızı, çocuklarımızı daha doğrusu aile saadetimizi yakalamak ve bulmak zorundayız. Yoksa hiçbir problemimizi çözemeyiz.” Dedi.
  Genel Başkanımız Mustafa Destici konuşmasını şöyle sürdürdü:
Analarımızın yüreği yanmaya devam ediyor. En son Afrin de 8 şehidimiz vardı. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Mekânları cennet olsun. Rabbim yaralı gazilerimize acil şifalar versin. Şuanda bölgede kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimizin, Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun. Şehit cenazelerin de herkes çok üzülüyor. Ama bakıyorsunuz en çok üzülen, yüreği yanan annedir. ‘Evladımı bana verin. Ben evimin bir odasına koyayım ve ondan ayrı yaşamayım’ diyor. Bu acıya gerçekten yürek dayanmaz. Emperyalistlerin başlattığı savaşın en ağır bedelini kadınlarımız ve kızlarımız ödüyor. Evsiz, yurtsuz, eşsiz kalıyorlar, çocukları şehit oluyor. Bunun dışında tecavüze ve tacize uğruyorlar. Bu anlamda teşkilatımızdaki kadınlarımız çok duyarlılar. Bu zorluklarla karşı karşıya kalan kadın kardeşlerine hiçbir ayrım gözetmeden yardım elini uzatıyorlar. İnşallah bu toplantıdan sonra bu elin daha güçlü bir şekilde o kişilere ulaşmasını beklediğimizi ifade etmek istiyorum.” 
  Genel Başkanımız Mustafa Destici son olarak şunları söyledi:  “Kadınımız aynı zamanda seçme, seçilme ve Türk siyasetinde de etkin bir konuma sahip. Biz bu etkinliğin daha da güçlenmesini istiyoruz. Büyük Birlik Partisi olarak en tepe yönetim kadrolarımızdan başlamak üzere kadınlarımızı yetkili kurumlarımızda daha fazla görmek istediğimizi ifade etmek istiyorum. Sadece kadın kollarımızda değil, Merkez Karar Yönetim Kurulumuzda, Divanımızda, Alperen Ocaklarımızda, il ve ilçe teşkilatlarımızda olmalıdırlar. Kadın kardeşlerimiz ne kadar fazla olursa Büyük Birlik Partisi o denli güçlenecektir. Eğer işin bu kısmı eksik kalırsa mutlaka bizim de bir tarafımız eksik kalacaktır. Başarıya giden yol eksik kalacaktır. Başarı bu tamamlanmadan gelmeyecektir.
Genel Başkanımız Mustafa Destici daha sonra programa katılan bayanlara karanfil dağıttı.
 

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ