Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-03-06 18:34:52

'TAKİPSİZLİK KARARININ KALDIRILACAĞINA İNANIYORUM'

ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN 'ŞEHADET SÜRECİ' İLE İLGİLİ GÖRÜLEN DAVAYA, 'HANIMEFENDİ GÜLEFER HANIM, SEVGİLİ OĞLU FURKAN, DEĞERLİ AĞBİSİ YUSUF YAZICIOĞLU, YASEMİN GÜNEŞ,GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, PARTİ ÜST DÜZEY YETKİLİLERİ, İL İLÇE BAŞKANLARI YÖNETİCİLERİ VE  ALPERENLER KATILDI.

Mahkeme, davayı 25 Ekim 2018'e erteledi.
Dönemin Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Dursun Özmen'in Kahramanmaraş 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davaya Aynı zamanda FETÖ/PDY'den Ankara Sincan F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan ve Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılması beklenen Özmen, mahkemeye sağlık raporunu göndererek duruşmaya katılmadı.

'TAKİPSİZLİK KARARININ KALDIRILACAĞINA İNANIYORUM'
Polisin de adliye çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldığı duruşmanın sonunda değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı, ilgili savcı ve hakimlerin Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerinin ölümüyle ilgili titiz bir çalışma yürüttüğünü söyledi.

Genel Başkanımız Destici, şunları kaydetti:
"Ben inanıyorum ki çok makul bir zamanda ana soruşturma dosyasına verilen takipsizlik kararı da kaldırılacak. Diğer soruşturmalar ve bugün de takip ettiğimiz mahkeme süreci, bunların tamamı birleştirilerek bu süreç başından itibaren bütün şüpheleri ortadan giderecek şekilde araştırılıp inşallah aydınlatılacak ve burada, bu süreç içerisinde bilerek, isteyerek, ihmali, kusur, kastı olanlar mahkeme önüne çıkarılarak inşallah hak ettiği cezayı da alacak. Biz, bu kararlı tutumumuzu sürdüreceğiz takip noktasında. İnşallah, dediğim gibi ana soruşturma dosyası burada önemli olan, onunla ilgili de inşallah takipsizlik kararına verdiğimiz itiraz makul bir sürede kaldırılacak. Öyle ümit ediyorum, öyle bekliyoruz ve diğer bütün soruşturma ve mahkeme süreçleri birleştirilerek dosya adeta baştan ele alınacak. Bütün kirliliklerinden arındırılarak, ana konuların üzerine gidilerek aydınlatılacağına inanıyoruz, bunun da sonuna kadar takipçisi olduğumuzu bir kere daha sizlerle paylaşıyorum. Bu mahkeme 25 Ekim'e ertelendi, diğer celse orada yapılacak."
Genel Başkanımız Mustafa Destici, Alperen Ocakları'nın adliye karşısına kurduğu çadırı da ziyaret ettikten sonra Kahramanmaraş'tan ayrıldı.

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ