Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-03-07 14:32:43

“BUGÜN YAKTIKLARI AY YILDIZLI AL BAYRAĞIMIZ GÜN GELİR YİNE ATİNA SEMALARINDA DALGALANIR.”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bugün yaktıkları o Ay Yıldızlı Al Bayrağımız gün gelir yine Atina semalarında dalgalanır.” dedi.

Genel Merkez binasında haftalık basın toplantısında ülke ve dünya gündemini değerlendiren Genel Başkanımız Destici, Türk Bayrağımızı yakan Yunanistan’a sert tepki gösterdi.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Yunanistan’la son günlerde yaşanan kriz diyebileceğimiz bir takım gelişmeler oldu. Önce bir takım Fetöcülerin Yunanistan’a kaçması ve Yunan hükümeti tarafından iade edilmemesi, bundan başka terör suçlarından aranan kişilerin yine Yunanistan tarafından korunması ve Türkiye’ye iade edilmemesi, Kıbrıs da yaşananlar gelişen ciddi hadiselerdi. Türkiye’ye 2 tane Yunan askeri girdi. Yunanistan dolayısıyla bunları Türkiye’den istedi. Türkiye de haklı olarak bir inceleme sürdürdüğünü ve bu incelemenin sonucuna göre hareket edeceğini açıkladı.” diye konuştu.

Bu olaylardan sonra Yunanistan da Türkiye karşıtı eylemlerin arttığını ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Aslında aşırı Yunan milliyetçilerinin bu hadisyi fırsat bilerek içindeki Türk düşmanlığını ortaya çıkarttığını görüyoruz. Bu düşmanlık Ay Yıldızlı Al Bayrağımızı yakmaya kadar gitti. Bu çirkin davranışı sergileyen Yunanlılara ve Yunan hükümetine söyleyeceğimiz şudur; geriye dönüp baktıklarında o şanlı Ay Yıldızlı Al Bayrağın kendi topraklarında ve semalarında çok uzak olmayan zamanlarda da dalgalandığını unutmasınlar. Bugün yaktıkları o Ay Yıldızlı Al Bayrağımız gün gelir yine Atina semalarında dalgalanır. Herkesin haddini bilmesi gerekir. Hiç kimsenin Türk Bayrağına, Türk Milletine, Türk Devletine hakaret etme, aşağılama, çirkin davranışta bulunma hakkı yoktur. Haddi de değildir. Yunan Hükümetinin bu olayları çıkaranlar ile ilgili hukuki işlemleri yapmasını ve buna fırsat vermemesini beklediğimizi buradan bir kere daha ifade etmek istiyorum. Terör suçlularını da bir an önce iade etsin ki, ondan sonra da Türkiye’den bir takım isteklerde bulunması hakkını kendinde görsün” şeklinde konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yapmış olduğu Zeytin Dalı Harekatını katliam olarak değerlendiren HDP Milletvekili Felaknas Uca’ya sert bir dille tepki gösteren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “
HDP’yi biliyoruz PKK’nın siyasi örgütü. Bunun sözde bir milletvekili çıkıp, Türk Silahlı Kuvvetlerinin katliam yaptığı iftirasından geri durmuyor. Bununla ilgili hukuki işlemler derhal başlatılmalıdır. Gazi Kahraman Türk Ordusunun katliam yaptığını söyleyecek kadar alçaklaşan, hainleşen birisi Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük Millet Meclisinde oturamaz. Buna müsaade edilemez. Bu devletten maaş alamaz. Bunlar ile ilgili yasal işlemlerin derhal yapılması ve hak ettikleri ceza ile karşılaşmasını bu millet bekliyor. Bunlara asla taviz verilemez. Bunların düşünce özgürlüğü ile asla alakası olamaz. Kendi devletinin yanında durmayan, kendi milletinin birliğinin yanında olmayan, ordusunun yanında durmayan bu devletin milletvekili de, vatandaşı da olamaz. Olsa olsa hain olur. Hainlerin de akıbeti bellidir.” dedi.
  Geçtiğimiz günlerde Hatay ve Kilis programlarını değerlendiren Genel Başkanımız Destici, “Mehmetçiğimizin morali çok yüksek. Bölge halkıyla muhteşem bir dayanışmaları var. Bölge halkımızın inanılmaz bir desteği var. İnşallah başarı bundan sonra kaçınılmaz bir şekilde devam edecek. Bu bölgede yaşayan kardeşlerimize, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu savaşın, harekatların bütün zorluğunu çekmelerine rağmen bütün desteklerini sonuna kadar sürdürüyorlar. Bunu yüksek bir moralle söylüyorlar. Hiçbir şey olmamış gibi günlük hayatlarına devam ediyorlar. Başka ülkelerde olsa çoktan o sınır boylarında yaşayan, sınır şehirlerinde yaşayan insanlar kaçıp içlere doğru gelmişlerdi. Ama ne Hassa da, ne Kırıkhan da, ne Reyhanlı ne Kilis’te bizim vatandaşlarımız Elhamdülillah vatan topraklarına, bayrağa, devlete ve milletin birliğine sahip çıkmaya devam ediyorlar. Allah onlardan razı olsun. Biz onlara devletimiz adına, milletimiz ve bayrağımız adına müteşekkiliz.” diye konuştu.

'MÜCADELEDE ÖSO DA HAYATİ BİR ÖNEME SAHİPTİR'
Suriyeli vatandaşların aileleri de Özgür Suriye Ordusu içinde Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte mücadele ediyorlar.” diyen Genel Başkanımız, “Hani bazıları diyor ya ‘Bunlar burada geziyorlar, yatıyorlar. Bizim Askerimiz orada savaşıyor.’ Bunlar bizimle Suriye’den gelen kardeşlerimizin arasını bozmaya yönelik, huzursuzluk çıkarmaya yönelik sözlerdir. Bunlara itibar etmemiz gerekir. O sınır boylarında milyonlarca Suriyeli var. Milyonlarca da kendi vatandaşımız var. Bunları karşı karşıya getirip Türk Silahlı Kuvvetlerimizin işlerini güçleştirmeye çalışıyorlar. Asla ve kat’a bunlara prim vermeyeceğiz. Özgür Suriye Ordusuna ne kadar asker lazımsa bunlar zaten oraya gidiyorlar Türk Silahlı Kuvvetlerimizle birlikte mücadele ediyorlar. Hemen hemen her gün şehit veriyorlar. Hastanelerde tedavi görüyorlar. Zeytin Dalı Harekatı başta olmak üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesi harekatları açısından hayati bir durumdur. Suriyeli mültecilerle, bizim vatandaşlarımızın bölgede kardeşçe yaşaması elzemdir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin orada PKK, YPG, PYD terör örgütüne karşı verdiği mücadelede Özgür Suriye Ordusu hayati bir öneme sahiptir. Bunu asla ve kat’a gözden çıkartmamız gerekir.”

'TAKİPSİZLİK KARARININ KALDIRILACAĞINA İNANIYORUM'

Kahramanmaraş Adliyesinde görülmekte olan Muhsin Yazıcıoğlu davası ile ilgili bilgi veren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Rahmetli şehit liderimiz ve onunla birlikte hayatını kaybeden arkadaşlarımızın şahadet süreci ile ilgili görülmekte olan mahkemeye katıldık. Bu mahkeme sadece bu işin bir boyutu. Esas bizim üzerimizde durduğumuz nokta ana soruşturma dosyası. 15 Temmuz darbesinden sadece 2 ay önce bu dosyaya takipsizlik kararı verilmişti. Biz de darbeden iki gün önce buna itiraz etmiştik. Hala bu itirazımız Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığında görülüyor. Adalet ve yargı sistemimizin, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığımızın, oradaki hakimlerin, savcıların bizim itirazımızla ilgili titiz bir çalışma yürüttüklerini biliyoruz. İnşallah inanıyoruz ki bu çalışma en kısa sürede tamamlanacak ve makul bir süre içerisinde bizim yaptığımız itiraz kabul edilecek ve ana soruşturma dosyası süzerindeki takipsizlik kararı kaldırılacak ve soruşturma baştan ele alınarak yeniden görülecek. Burada bilerek, hatası, ihmali, kastı, kusuru olanlar mutlaka ama mutlaka hukuk önüne çıkartılacak. Bu süreçte tüm şüpheler ortadan kaldırılmış olacaktır. Büyük Birlik Partisi ve camiası olarak sonuna kadar bunun takipçi olduğumuzu buradan bir kere daha ifade ediyorum.” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici son olarak şunları söyledi: “Yarın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bu vesile bütün kadınlarımızın dünya kadınlar gününü tebrik ediyorum. Ülkemiz ve Dünyada kadına şiddetin olmadığı, kadın ölümlerinin yaşanmadığı, küçük yaşlardan başlayarak, kadınlarımıza, kızlarımıza tecavüzün, cinsel istismarın olmadığı günleri hep birlikte yaşarız diye ümit ediyorum. Bu hususlarla ilgili kurulduğumuz günden bugüne kadar Büyük Birlik Partisi olarak tep teklifler sunduk ve bunların başında da eğitimin geldiğini ifade ettik. Hukuki düzenlemelerin şart olduğunu bu suçu işleyenler için idam cezasının gelmesi gerektiğini her dem vurguladık. 
  Özellikle Türk ve İslam Coğrafyasında bir dram yaşanıyor. Savaş yaşanıyor. Yoksulluk, açlık, sefalet, baskı, zulüm, kan gözyaşı yaşanıyor. Bunlardan da en çok etkilenen kesimler elbette ki kadınlar ve çocuklar. O bölgelerde özellikle Suriye’de kadınlarımızın neler yaşadığını, hangi zulümlerle karşı karşıya kaldığını hepimiz biliyoruz. Gerçekten yüreklerin kaldıramayacağı, kalplerin dayanamayacağı muamelelerle karşı karşıyalar. Bunun için Türkiye’den harekete geçen sivil toplum örgütleri var. Bütün Dünya’daki kadınlar olmak üzere bu kadınların sesine, çığlığına kulak vermeye davet ediyorum. Bugün orada yaşananlara sessiz kalınırsa yarın Dünyanın başka noktalarında, başka toplulukların kadınları aynı zulümlerle, işkencelerle, kötü davranışlarla, ölümlerle karşı karşıya kalır. Uluslararası kuruluşların, Birleşmiş Milletlerin bu kadınlara karşı yapılan zulümlerin, ölümlerin durdurulması, sona erdirilmesi noktasında harekete geçmesini beklediğimizi yüksek sesle belirtmek istiyorum.

Genel Başkanımız, basın toplantısı sonrasında genel merkez binasının önünde bulunan Türk Kızılayı aracında kan bağışında bulundu.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ