Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-03-17 12:35:08

"DÜN ÇANAKKALE'DE YEDİ DÜVELE KARŞI NASIL DİRENMİŞSEK, BUGÜN DE BÖLENLERE, BÖLDÜRENLERE YİNE YİĞİTÇE DİRENECEĞİZ"

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Dün Çanakkale’de yedi düvele karşı nasıl direnmişsek, bugün de bölenlere, böldürenlere ve her türlü emperyalist projelere karşı yine yiğitçe direneceğiz." dedi.

  Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Savaş tarihçileri, hem karada hem denizde gerçekleştirilen ve bu yüzden ‘Çanakkale Savaşları’ olarak adlandırılan zaferi; insan gücünün, hayatının ve cesaretinin en etkili olduğu “son savaş” olarak nitelerler. Böyle ayrıcalıklı bir tanımla nitelenen atalarımızın yazdığı destan, bugün Türk ordusu tarafından Suriye’de ve terörle mücadelenin her türünde aynı ruh ve inançla yazılmaya devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

Çanakkale Zaferi’nin dünyada benzeri olmayan bir zafer olduğunu ve bu zaferin üzerinden bir asır geçse de; aynı ruh, aynı amaç ve aynı istikametin miras olarak nesilden nesile taşındığını belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici mesajına şöyle devam etti: “Yüzyılın kaderini değiştiren bu zafer, senede bir gün yüksek yoğunlukta hatırlanan ve anılan, hamâsî savaş hikâyelerden ibaret bir zafer değildir. Umudun bittiği yerde imanın, gücün tükendiği yerde azmin, silahın olmadığı yerde yüreğin her türlü olumsuzluğun üstesinden gelinebileceğinin tüm dünyaya ispat edildiği bir zaferdir… Bu yüzden Çanakkale Zaferi aynı zamanda Kurtuluş Savaşı'nın fitilini de ateşleyen kutlu bir mücadeledir. İşte, bu benzersiz zaferin şeref payı; “Ya istiklal! Ya ölüm! ” yol ayrımına gelindiğinde, “Gerçekten İnanıyorsanız Üstünsünüz!” ilahi ilkesini kendi üzerlerinde layıkıyla somutlaştırabilen aziz Türk milletinindir."

Mesajının devamında Çanakkale Zaferi’ni bu topraklar üzerinde çökmekte olan bir devletten “Yeni bir Türkiye” yeşertenlerin eseri olarak niteleyen Genel Başkanımız Mustafa Destici mesajına şöyle devam etti: "Çanakkale’deki destansı mücadelenin en büyük motivasyonu olan; inanç, vatan aşkı ve özgürlük tutkusu, bugün başta Afrin olmak üzere diğer cephelerde kahraman Mehmetçik tarafından tıpkı ataları gibi tüm dünyaya sergilenmektedir. Dün Çanakkale’de yedi düvele karşı nasıl direnmişsek, bugün de bölenlere, böldürenlere ve her türlü emperyal projelere karşı yine yiğitçe direneceğiz. Milli birlik ve beraberliğimize zarar vermeye çalışanlar asla amaçlarına ulaşamayacaktır. Üniter devlet yapımıza saldıranlar, Anadolu’da Türk’ün varlığını yadırgayanlar ve savaş açanlar, tarihin tozlu ve kara sayfalarında kaybolacaklardır. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi hürmet ve rahmetle yâd ediyor, şükranlarımı sunuyorum."FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ