Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-04-01 16:01:42

ŞEHİT LİDERİMİZ MANİSA'DA HASRETLE YAD EDİLDİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Şehadetinin 9 yıl geçen Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayırla, rahmetle yad edildiğini  söyledi.

Şehit Liderimiz Yazıcıoğlu'nun terörle mücadele konusundaki görüşlerini aktaran Genel Başkanımız Destici, Türkiye'nin bugün terörle gerçek anlamda mücadele eden tek ülke olduğuna işaret etti.
Büyük Birlik Partisinin Türkiye'nin bu mücadelesini desteklediğini ifade eden Genel Başkanımız Destici, "Terörle ve teröristle müzakere etmemeliyiz ancak mücadele etmeliyiz. Onun (Muhsin Yazıcıoğlu) söylediği hareketi işte bugün uyguluyoruz. Bugün terörün tüm unsurlarına karşı topyekun bir mücadele veriyoruz." diye konuştu.

"Ne pahasına olursa olsun terör belasından kurtulmalıyız." diyen Genel Başkanımız Destici, batı ülkelerinin terör örgütlerine destek verdiğini aktardı. 
Genel Başkanımız Destici, şöyle konuştu:
"Kimisi alenen verdi, kimisi gizli verdi. Kimisi silah, kimisi yer, kimisi para, kimisi yurt verdi ve hala vermeye de devam ediyorlar. Sonra da Türkiye'nin haklı Afrin operasyonuna karşı çıkıyorlar. Türkiye'nin çekilmesi gerektiğini söylüyorlar. Türkiye teröre karşı samimi mücadele eden tek ülkedir. Hem Türkiye içerisinde terörle mücadele sürüyor, hem de başta Fırat Kalkanı Harekatı, İdlib operasyonu, Zeytin Dalı Harekatı, Afrin operasyonu gerçekleştiriliyor. Biz bu mücadelenin sonuna kadar destekçisiyiz."

"KARARIMIZIN ARKASINDAYIZ"
Anayasa'da değişiklik yapılarak "başkanlık" sisteminin getirildiği referandumda "Evet" oyu verdiklerini hatırlatan Genel Başkanımız Destici, BBP'nin bu kararın bugünde arkasında olduğunu vurguladı.
Genel Başkanımız Mustafa Destici;"Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun "Biz 'A' partisine, 'B' partisine, 'C' partisine alternatif olarak kurulmuyoruz. Bizim planımız bu değil. Biz, sistemin alternatifi olarak kuruluyoruz çünkü kim gelirse gelsin, partilerin adı ne olursa olsun, sistem değişmediği sürece Türkiye düzlüğe çıkamayacak çünkü bu sistem 1980 cuntacılarının, darbecilerinin Türkiye'ye dayattığı bir sistemdir." sözlerini hatırlatan Destici, "2007 yılında cumhurbaşkanını halk seçsin önerisini veren ilk parti BBP'dir. En son 16 Nisan'da sistem değişikliğiyle ilgili önümüze bir öneri geldi. Biz yine 'Evet' dedik. 'Evet' kararımızın da sonuna kadar arkasındayız. Bu sürece katkı verdik, vermeye de devam edeceğiz." dedi.
Konuşmaların ardından Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayat hikayesini içeren kısa film gösterimi yapıldı.
Programa, Alperen Ocakları Genel Başkanı Murat Arslan, BBP Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser, sanatçı Hasan Sağındık, 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Genel Başkanı Serhat Çağ, Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, Manisa Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Balaban, BBP Manisa İl Başkanlığı yöneticileri, ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ