Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-04-10 14:50:28

“BÜTÜN DÜNYANIN TERÖRLE MÜCADELE EDEN TÜRKİYE’NİN YANINDA OLMASINI BEKLİYORUZ”

Genel Başkanımız  Destici, bütün Dünya’nın terörle mücadele eden Türkiye’nin yanında olması gerektiğini söyledi.

Avustralya’nın Ankara Büyükelçisi Marc Innes Brown Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici’yi makamında ziyaret etti.
  Ziyaret esnasında konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Avustralya ile Türkiye arasında sıcak ilişkilerin olduğunu ifade etti.
  Avustralya da pek çok Türk vatandaşının olduğunu belirten Genel Başkanımız Destici, “Gayet mutlu, huzurlu bir hayat yaşıyorlar. Avustralyalı vatandaşlara da Türkiye’de özellikle Çanakkale savaşından sonra kaynaklanan bir sempati var. Bu savaş esnasında cephede başlayan dostluk daha sonra da devam etti. Çanakkale şehitlerini minnetle, rahmetle anıyorum. Çanakkale savaşında hayatını kaybeden Avustralya askerlerinin ailelerine de başsağlığı diliyorum. O süreç savaş ile başladı ama Emperyalist küresel güçlerin büyük bir oyunu vardı. Türkiye ve Avustralya hükümetlerinin daha sonra ki bakış açıları bunu bir dostluğa çevirdi.” dedi.
 Doğu Guta’da kullanılan Kimyasal Silahı nefretle kınadıklarını belirten Genel Başkanımız Destici, “ 
Kimyasal silah kullanılmasını hiç birimiz kabul edemeyiz. Kim yaparsa kime karşı yapılırsa yapılsın biz bunu şiddetle redediyoruz ve lanetliyoruz. Bu bir insanlık suçudur. Bu saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” diye konuştu.
  Genel Başkanımız  Destici, “Türkiye teröre karşı hem içeride hem dışarıda ciddi bir mücadele veriyor. Afrin operasyonu da bunun doğal sonucudur. Bu hususta bütün dünya’nın Türkiye’nin yanında olmasını ve Türkiye’yi anlayışla karşılamalarını bekliyoruz. Biz terörle mücadele ediyoruz. Bu sadece bizim meselemiz değil. Bütün dünya’nın meselesi. Terör olmasaydı Suriye bugün böyle olmazdı. Terör’e karşı ortak mücadele sergilenmesini istiyoruz. Terör’e karşı olan bütün ülkeleri de hem PKK, YPG, IŞİD – DAEŞ’e karşı Türkiye’nin yanında olmaya davet ediyoruz. Askeri olarak bir fiil yanımızda olamıyorlarsa bile sözleriyle destek açıklamalarıyla Türkiye’nin yanında olmalarını bekliyoruz. Hep birlikte ancak böyle terör’ü yok edebiliriz. Avustralya da terörle mücadele konusunda samimi bir tavır içerisinde.
Avustralya’nın Ankara Büyükelçisi Marc Innes Brown ise, Türkiye ve Avustralya’nın siyasi, kültürel ve ekonomik alanda iyi ilişkiler içinde olduğunu, Türkiye’de yaşayan Avustralyalı vatandaşların çok mutlu olduğunu, aynı zaman da Avustralya da yaşayan Türklerinde çok huzurlu ve mutlu olduğunu dile getirdi. 
  İkili görüşme daha sonra basına kapalı olarak yapıldı.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ