Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-07-08 10:14:14

“AYASOFYASIZ İSTANBUL, İSTANBULSUZ TÜRKİYE OLMAZ”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Destici, Ayasofyasız İstanbul, İstanbulsuz Türkiye olmayacağını ifade etti.

BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ: “AYASOFYASIZ İSTANBUL, İSTANBULSUZ TÜRKİYE OLMAZ”
  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 
Destici, Ayasofyasız İstanbul, İstanbulsuz Türkiye olmayacağını ifade etti. 
  İstanbul’un Fethinin 564. yıl dönümü ile ilgili açıklama yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Sultan Mehmet Han’ın 21 yaşında iken ‘Fatih’ unvanını alarak Fatih Sultan Mehmet Han olarak anılmaya başlamasına, Osmanlı Devleti'nin Devleti Aliye-i Osmanlı olmasına, Bizans'ın yıkılmasına, bir çağın kapanıp yeni bir çağın başlamasını sağladığını hatırlatarak, "Peygamber Efendimiz(SAV)'in Hadisi Şerifi tecellisi olan “İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur.” İstanbul'un fethinin 564. yıl dönümü kutlu olsun.” dedi.
  Destici, tarih boyunca nice zaferlere imza atan necip milletin en kutlu ve en büyük adımlarından birisinin de İstanbul'un fethi olduğunu vurguladı.
“İstanbul'un fethi, hem milli tarihimiz hem de dünya tarihi için adeta bir dönüm noktası olmuştur.” diyen Destici şunları söyledi: “İstanbul'un Fethi, yıkılmaz sanılan Bizans surlarının yıkılabileceğini, 'sağlam bir inanç ve imanın' gerçeğini ortaya çıkarmıştır. Bu anlamda İstanbul'un fethi, Türk milletinin dünya tarihindeki silinmez mührü olarak yer almıştır. Tarihte çok uzun süre alınması imkânsız gibi görünen İstanbul büyük komutan ve devlet adamı Fatih Sultan Mehmet Han’ın dehası ve akıl dolu hamlesiyle milletimizin ve İslam'ın egemenliğine girmiştir.” Diye konuştu.
  Fatih Sultan Mehmet Han’dan bahsedince Ayasofya'dan bahsetmemenin olmayacağını kaydeden Destici, şunları kaydetti: “Ayasofya, 482 yıl cami olarak hizmet gördü. Ama 1935'te müzeye çevrildi, o günden bugüne cami olmayı bekliyor. Ayasofya kilise değil, müze de değil, bilakis camidir. Cami olmasına rağmen kamuoyu tarafından tam olarak bilinmeyen nedenle ibadete kapatılmıştır. Büyük Birlik Partisi olarak Ayasofya’nın ibadete açılması ile ilgili müracaatlarımız olmuştur. Ayasofya’nın hala ibadete açılmamasını millet olarak anlamakta güçlük çekmekteyiz. 
Herkes bilsin, Ayasofyasız İstanbul, İstanbulsuz Türkiye olmaz. Ayasofya'nın aslına dönmesi, inşallah Büyük Birlik Partililere, Alperenlere nasip olacaktır. Fethin mimarlarını ve şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum ruhları şâd mekânları cennet olsun. Rabbim; İlay-ı Kelimetullah için Nizam-ı Âlem diyerek asırlarca üç kıtada at koşturup Allah'ın ismini ve dinini yeryüzüne yayan bu büyük Müslüman Türk Milleti'ne ve onun Alperenleri'ne nice zaferler nasip etsin.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ