Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-07-12 15:39:28

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ BAŞKANLIK DİVANI TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ...

Genel Başkanımız Mustafa Destici başkanlığında yapılan toplantının ardından yayınlanan sonuç bildirgesinde, 15 Temmuzun birinci yılına da atıfta bulunuldu.

Bildiride şu görüşlere yer verildi:

1-Genel Başkanı'mız Mustafa Destici ve Genel Merkez yöneticilerimiz, vesayetçi
zihniyetlerin siyasete hakim olmak, Milletimizin, Milli irade yoluyla siyasete verdiği yönetim hakkını gasp etme 15 Temmuz FETÖ darbe girişimine Büyük Türk Milleti 249 şehit ve binlerce gazi verme pahasına müsaade etmemiştir.
15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun. Ailelerine ve Aziz Milletimize en kalbi taziye dileklerimizi ileterek, Rabbimizden sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. Gazilerimize devletimiz, milletimiz ve camiamız adına bir kere daha binlerce şükranlarımızı sunuyoruz. 
Büyük Birlik Partisi olarak, kurulduğumuz günden bugüne kadar, Şehit Liderimiz Muhsin Başkanımızın “Namlusunu milletine döndürmüş tanka selam durmam” sözünü kendisine şiar edinmiş hareketimiz ve kadrolarımız bugüne kadar darbelerin her türlüsüne karşı durmuş ve kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın yine karşı durmaya devam edecektir.
15 Temmuz Hain FETÖ darbe girişimi olduğu gecenin ilk saatlerinden itibaren Genel Başkanımız ve Genel Merkez Yöneticilerimiz başta olmak üzere, tüm kadrolarımızla birlikte meydanlara inerek, darbeye karşı net tavrını ortaya koymuş bir siyasi hareketiz.
15 Temmuz Hain darbe girişiminin yıl dönümü vesilesi ile yapılacak olan demokrasi nöbetleri başta olmak üzere tüm etkinliklere Genel Merkez, İl, İlçe ve Belde teşkilatları, gençlik ve kadın kolları olarak en üst düzeyde katılım sağlanacaktır. Aynı şekilde TBMM’de ki oturum programı başta olmak üzere merkezi olarak yapılacak tüm programlara da en üst düzeyde katılım yapılacaktır.

2-Acılarını paylaşmak ve kardeş Bosna halkının ve devletinin yanında olmak için Genel Başkanımız Mustafa Destici Başkanlığındaki heyetimiz  10/11 Temmuz tarihlerinde Bosna'da olacaklar,öncelikle Srebrenitsa Şehitlerimizi Anma Programına katılarak bir dizi ziyaret gerçekleştireceklerdir

11 Temmuz 1995 Tarihinde Avrupa’nın göbeğinde Birleşmiş Milletlerin gözetiminde, insanlık tarihinde benzerine çok az rastlanabilecek bir soykırım Sırplar tarafında sekiz bin Bosnalı Müslüman katledilerek yapılmıştır. Hali hazırda soykırımın kurbanlarına ait mezaralar bulunmaktadır. 11 Temmuz 2017 Tarihinde, kalleşçe ve vahşice işlenmiş olan bu soykırımın anma programına, oradaki soykırıma uğramış kardeşlerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak ve geride kalan ailelerinin acılarını paylaşmak üzere Genel Başkanımız başkanlığında ki bir heyetle katılım yapılmasına karar verilmiştir.

3- Batı Trakya Türklerinin Lideri ve büyük dava adamı Şehit Dr. Sadık Ahmet’in şehadetinin 22. Yılı dolayısıyla, 24 Temmuz 2017 Tarihinde yapılacak anma programında hazır bulunmak ve bu vesileyle, Batı Trakya’da yaşayan kardeşlerimizi ziyaret etmek üzere Gümülcine’ye Genel Başkanımızın Başkanlığında ki bir heyetle katılım yapılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
   BAŞKANLIK DİVANIFOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ