Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-07-27 13:45:03

"...İSTER, TÜRKİYE'DE, İSTER KIBRIS'TA, İSTERSE BATI TRAKYA'DA YAŞAMIŞ OLSUN,ONLAR BİZİM ÖNDERLERİMİZDİR"

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI DESTİCİ VE PARTİ ÜST DÜZEY YETKİLİLERİ , GÜMÜLCİNE’DE DESTİCİ VE PARTİ HEYETİ; BATI TRAKYA’DA, DOSTLUK EŞİTLİK VE BARIŞ PARTİSİ’NİN KURUCUSU DR. SADIK AHMET’İN, ŞEHADETİNİN 22.YILDÖNÜMÜNE KATILDI.

Batı Trakya'da, Dostluk Eşitlik Barış Partisinin (DEB) kurucusu ve ilk Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet, şehadetinin 22. yılında dualarla anıldı.
Gümülcine Müftüsü'nün sala ve Kur'an-ı Kerim okunması ile başlayan törende, Sadık Ahmet'in yaşamı boyunca verdiği mücadelelerle ilgili konuşmalar yapıldı ve dualar okundu. 

Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi'nce Sadık Ahmet'in Gümülcine'nin Kahveci Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen ANMA GÜNÜNE, Merhum Sadık Ahmet'in eşi Işık Ahmet ile oğlu Levent  ve kızı Funda Ahmet'in yanı sıra, Gümülcine ve İskeçe Seçilmiş Müftüleri İbrahim Şerif,  Ahmet Mete, Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Çavuşoğlu,  çok sayıda Batı Trakyalı Türk Dernekleri, Batı Trakyalı vatandaşlar ile Türkiye'den Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici; BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKY) üyesi Sultan Selim Şimşek ve çeşitli siyasi parti temsilcileri, Gümülcine Başkonsolosu  Ali Rıza Akıncı katıldı. 

Genel Başkanımız Mustafa Destici anma töreninde yaptığı konuşmada, Büyük Birlik Hareketinin Türk dünyasında mücadeleleriyle bilinen Sadık Ahmet'i bir önder olarak gördüğünü söyledi. 

Merhum Sadık Ahmet'in, BBP'nin şehit Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile büyük dostluğu bulunduğunu, her ikisinin de erken yaşta yaşamlarını yitirdiğini bildiren Destici, şöyle konuştu: "Nedense, büyük Türk dünyasının varlığı için, Türk birliğinin kurulması için, İslam'ın bayrağının çok yükseklerde dalgalanması için mücadele etmiş büyük dava adamları maalesef genç yaşta hayatlarını kaybediyor. Bunların hepsi bir dava arkadaşı, can yoldaşıydı. İster öldürülmüş olsunlar, ister takdir-i ilahi sonucu hakkın rahmetine kavuşmuş olsunlar onlar birer şehittir. İster, Türkiye'de, ister Kıbrıs'ta, isterse Batı Trakya'da yaşamış olsun, onlar bizim önderlerimizdir. Bu nedenle Sadık Ahmet'i bir kez daha rahmetle anıyorum."
 24 Temmuz'un Türkler için önemli bir gün olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, "24 Temmuz Türk dünyası için büyük bir kaybın yaşandığı, Batı Trakya Türklüğünün efsane lideri Sadık Ahmet'in şehadet yıl dönümü. Ama öbür taraftan da Anadolu'dan buraya gelen Türk varlığını tescil eden Lozan Antlaşması'nın imzalandığı tarihi bir gün. " ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız konuşmasını şöyle bitirdi: "Yunan Hükümeti şunu bilsin ki; Türkler bir ölür bin dirilir. Bir Sadık Ahmet ölür, bin Sadık Ahmet dirilir."diyerek sözlerini merhum Abdurrahim Karakoç'un dizeleri ile noktaladı. 
"Ellerin yurdunda çiçek açarken
Bizim İle kar geliyor gardaşım.
Bu hududu kimler çizmiş gönlüme? 
Dar geliyor, dar geliyor gardaşım.
"
 

ZİYARETLER...
Genel Başkanımız Mustafa Destici  ve beraberinde bulunan parti üst düzey yetkilileri Batı  Trakya Gümülcine ve İskeçe'de bulunan Türk resmi yetkililerini makamlarında ziyaret ederek hizmetlerinden dolayı çeşitli hediyeler verdi.
Destici ve heyeti Gümülcine Başkonsolosumuz Ali Rıza Akıncı,  Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği (BTTÖB) Başkanı Aydın Ahmet, Dostluk Eşitlik ve Barış  Partisi Genel Başkanı  Mustafa Ali Çavuş, Merhum Sadık Ahmet’in eşi  Işık Ahmet Hanımefendiye ve çocuklarına, Gümülcüne ve İskeçe seçilmiş Müftüleri İbrahim Şerif ile Ahmet Mete'ye , İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu'na ve Gümülcine Türk Gençler Birliği Mehmet Emin'i makamlarında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu hizmetlerinden dolayı hediyeler verdi.

Mezarlıktaki törenin ardından, akşam saatlerinde de Gümülcine'deki tarihi Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi Genel Merkez binasının önünde ki özel bir alanda Sadık Ahmet için mevlit okutuldu.


Okutulan Mevlit-i şerif’ten sonra  yaklaşık 1000 kişinin katıldığı yemekte hazır bulunan BBP Genel Başkanı Destici ve parti heyeti, yemeğin ardından BBP heyeti Türkiye'ye döndü.
 

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ