Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-08-07 11:21:54

'RUSYA VE ERMENİSTAN ORTAK GURUBUNA DİKKAT EDİLMELİ'

Genel Başkanımız Mu­stafa Destici AKİT TV'de canlı olarak yayınlanan 'Pazar Manşeti' adlı proğramda Rusya ve Ermenistanın ortak ordu grubu kurma çalışmalarını başladığını ve dikkat edilmesi gereken bir husus olduğunu açıkladı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mu­stafa Destici Rusya ve Ermenistanın ortak ordu grubu kurma çalışmalarını başladığını ve dikkat edilmesi gereken bir husus olduğunu açıkladı.

Proğramda,Azerbaycan topraklarının bir kısmının hala Ermenistan işgali altında bulunduğunu belirten Destici, "Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanacak bir gerilimde Azerbaycan'ın karşısına Rus askerinin ve ordusunun çıkıyor olması kabul edilemez." şeklinde konuşarak bu durumun kardeş Azerbaycan'a bir tehdit oluşturduğunu vurguladı.

Azerbaycan ve Ermenistan arasında ortak ordu grubu kurma çalışmalarının ülke gündeminde yeterince yer bulmadığını belirterek, konunun göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

Rusya'nın Suriye pol­itikasındaki terör örgütleriyle ilişkisi­ni de göz önünde bul­undurulması gerektiğ­ine dikkat çeken Destici, Türkiye Rusya iliş­kilerinde bu hassasi­yetlerin gözetilmesinin doğru olacağını da sözl­erine ekledi. 

Türkiye Telafer Operasyonuna Müdahil Olmalı

Telafer'i Deaş'tan kurtarma operasyonuna Turkiyenin asker olarak olmasa da müdahil olması gerektiğini söyleyen Destici Telaferdeki Türkme­nlere yönelik katliam yapılacağı yönünde bilgilerin bulunduğunu açıkladı.

Daha önce Musulda Deaştan kaçan Türkmenler ya­kalanarak katledildigine vurgu yapan Destici, aynı şeylerin Tela­ferde yaşanmaması için önlem alınması ge­rektiğini ve bu bölg­enin ve Irak'ın toprak bütünlügünün sağlanmasının Türkiye'nin güvenliği için de ön­emli olduğunu belirtti.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ