Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-08-09 15:41:42

“DEVLETİN VE MİLLETİN PARASIYLA GEÇİNENLERİN DEVLETE HAKARET ETMELERİ VİCDANSIZLIK VE AHLAKSIZLIKTIR.”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, devletin ve milletin parasıyla geçinenlerin devlete hakaret etme şansı olmadığını söyledi.

Genel Merkez binasında haftalık basın toplantısında konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Mustafa Akaydın’ın sözlerine tepki gösterdi.

  CHP Milletvekili Mustafa Akaydın'ın 15 Temmuz şehitleri için "250 kişinin katili devlettir." sözlerinin yenilir, yutulur sözler olmadığını ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu dil PKK dilidir. Bu ağız PKK ağzıdır. Bu sözler kabul edilebilir, yenilir yutulur sözler değildir. Bu çok açık bir vicdansızlıktır. Ahlaksızca yapılmış bir söylemdir. Yine aynı şekilde bize göre bu kişi içindeki devlet düşmanlığını da dışa vurmuştur. Bunların devlet düşmanlığı gibi bir hastalığı vardır. Bu söz içlerindeki devlet düşmanlığını da açığa vurmuştur.  Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine düşen toplumdan, milletten, devletten, özür dilemektir. Cumhuriyet Halk Partisi de kendi iç disiplin kurulunu çalıştırarak bu milletvekili hakkında gereğini yapmalıdır. Hiç kimse şanlı Türk Devletini böyle bir haksızca, vicdansızca suçlayamaz. Özellikle de devletin ve milletin parasıyla geçinenlerin devlete hakaret etme ve devleti haksız yere itham etme hakkı yoktur. Bu çok çirkince olmuştur.” dedi.

Devam eden FETÖ davaları ile ilgili görüşlerini açıklayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Özellikle bazı siyasetçilerin 15 Temmuz hain FETÖ darbesi için “kontrollü darbe” ya da “tiyatro” gibi sözlerinin darbecileri cesaretlendirdiğini ve darbe davalarını sulandırmaya çalışmak için de darbeciler açısından büyük bir malzeme oluşturduğunu görüyoruz. Bir inkâr politikası açık ve net bir şekilde görülüyor. Büyük Birlik Partisi olarak bütün meclis içinde ve dışında tüm siyasetçilerimizi, bu tür söylemlerden uzak durmaya ve darbeye karşı, darbecilere karşı hep birlikte aynı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi birlik olmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

 Terörle mücadelenin tüm hızıyla sürdüğünü ve olumlu neticelerin alındığını kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Özellikle şehir merkezlerinde terör tamamen kontrol altına alınmış ve Teröristlerden büyük ölçüde temizlenmiştir. Kırsal kesimde bu kararlı mücadele devam ediyor. İnşallah bu mücadele karanlıkta sürdürüldüğünde bir inanıyoruz ki terörün kökü kazanacaktır. Terörle mücadele terörün tüm unsurlarına karşı yapılmalıdır. Özellikle Finans kaynaklarına karşı da ciddi bir müdahale hamlesi başlatılmalıdır. Dağdaki, şehirdeki, belediyedeki ve meclisteki teröristlere karşı topyekûn mücadele var. Bu mücadelede şehit olan askerlerimize, polislerimize güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet, yaralı gazilerimize ise acil şifalar diliyorum. Bölgede kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimizin rabbim yar ve yardımcısı olsun.”

Son günlerde toplumda meydana gelen şiddet ve cinnet olaylarına da değinen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Haberlere baktığımızda bir baba eşini ve çocuğunu öldürdü, bir eş kocasını yatarken boğazını kesti. Bir baba bugün basında da var. İki oğlunu öldürdü, bir oğlunu yaraladı sonra kayıplara karıştı. İşçi patronunu öldürdü. Neredeyse her gün üç dört tane bu tür haberlerle uyanıyoruz. İşte en son Süper Kupa finalinde yaşanan hadiseler de bunun bir uzantısıdır. Toplumda bir şiddet eğiliminin arttığını görmekteyiz. Türkiye yönetenlerin, devleti idare edenlerin ve hükümet edenlerin Buna çare bulması gerekmektedir. Bunu normal sıradan olaylar diye geçiştiremeyiz. Birliğimizin ve beraberliğimizin garantisi önce huzur ve barış olmasıdır. Bunlar Müslüman Türk toplumunda olmaması gereken davranışlardır. Bir yerlerde bir hata ve eksiklik var. Bunun eğitim, ahlak, maneviyat eksikliği olduğunu biliyoruz. Bu tür hadiselerin altında gelir sıkıntısı, gelir dağılımındaki adaletsizlik yattığını biliyoruz. Başka haksızlıkların, adaletsizliklerin bunlara sebep olduğunu biliyoruz. Uyuşturucu gibi bir takım kötü alışkanlıkların, bağımlıkların bunlara sebep olduğunu biliyoruz. Bu hadiselerin sebepleri ciddi bir çalışmayla tespit edilmeli ve bunlarla sıkı bir mücadeleye girilmeli. Bu yapılmazsa gün geçtikçe bu tür hadiselerin arttığını ve şu anda ciddi tedbirler alınmazsa önü alınmaz noktaları ulaştığını hep birlikte görürüz. Bu Türkiye açısından bir felaket olur. Belki de en büyük felaketlerden birisi olur.” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici son olarak ekonomi ile ilgili şunları söyledi: “Ekonomi çok gündem de değil. Kanayan bir yara. Toplum, iş dünyası ve iş dünyasının etkilediği bütün kesimler rahatlayabilmiş değil. Herkes de bir tedirginlik var. Önünü görememe durumu var. Sanayicimizi, esnafımızı, tüccarımızı rahatlatacak tedbirlerinin alınması gerekir. Bu sadece belli kurumlar aracılığıyla, piyasaya çeşitli yollarla para sürerek bu problemler çözülmez. Önce güven ve istikrarın sağlanması gerekir. Daha sonra üretimi ve tasarrufu teşvik etmek gerekir. Dün Sayın Cumhurbaşkanı da açıkladı. “Ülke yüzde 3 büyürken, bankalar yüzde 40 kar ediyor” dedi. Yerinde ve haklı bir açıklama. Ama haklıda işin başında kim var? İşin başında olanların bu işe çare bulmaları gerekir. Buna bir çözüm bulunması gerekir. Bu kadar kar eden bankalar halen neden bu yüksek faizlerle kredi vermeye devam ediyorlar? Farklı masraflar adı altında milletimizi soymaya neden devam ediyorlar? Milletin hakkını savunacak olan da milletin yetki verdiği iktidardır. İktidar bunun hesabını soracaktır. Milletimizin beklentisi budur. Buna çare bulmak Bankalardan sorumlu Başbakan Yardımcısı ve ilgili kişilerin görevidir.

 

 

 FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ