Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-11-13 17:00:29

MALATYA İL KONGRESİNE KATILAN YANAR, "BU SALONDA ESARETE DAYATMAYA BOYUN EĞMEYENLER VAR”

Büyük Birlik Partisi (BBP) 9. Olağan Kongresi gerçekleşti. Tek liste ile girilen seçimler sonucunda mevcut başkan Alirıza Ulutaş oy çokluğu ile başkan seçildi

Büyük Birlik Partisi 9. Olağan Kongresi yapıldı. Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet binası Konferans salonunda yapılan kongreye tek liste ve tek adayla girildi. 77 delegenin bulunduğu seçimlerde Alirıza Ulutaş yeniden başkan seçildi.

Kongreye, MKYK üyesi İbrahim Alagöz, Hasan Ensari Aladağ, Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, Adıyaman İl Başkanı Nihat Komşu,Şanlıurfa İl Başkanı Sabri Çaycı, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Özer, MHP İl Başkan Yardımcısı Sait Yalçın ve Serkan Yılmazer, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Abuzer Gögüs, Millet Partisi İl Başkanı Sait Korkut ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından faaliyet raporu ve mali rapor okunduğu kongrede Divan Başkanlığını BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut yaptı. Burada bir konuşma yapan Alirıza Ulutaş şunları dile getirdi:

9. Olağan Kongremize hepiniz hoş geldiniz. Bu bir bayrak yarışıdır. Partimizin kuruluşundan bu güne kadar emeği geçen tüm başkan ve mahalle temsilcilerine çok teşekkür ediyorum. Bu kongremizin başta çevremiz olmak üzere Malatya’mıza, ülkemize, tüm İslam coğrafyasına hayırlı olmasını diliyorum.

“BİRLİKTE GÜZELSİN TÜRKİYE”
Kongrede konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar: “Malatya’mız ve çevre illerimizden ilçelerimizden her türlü imkânsızlığa rağmen, zorlu yolları aşarak kongremize katılan, katılımları ile de toyumuza coşku katan, il başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, il ve ilçe yöneticilerimize, kadın kolları teşkilatlarımıza, özelliklede; "hareketimizin en zorlu zamanlarını, her zamanki gibi en güzel şekli ile göğüsleyen, coşkulu bir katılımları ile de kongremize heyecan katan alperen ocaklarımıza ve başkanlarına, şahsım ve genel merkezim adına teşekkür ediyorum. Davasını davamız bilip yoluna revan olduğumuz; şehit liderimizi, Muhsin başkanımızı başta olmak üzere, partimizin kuruluşundan bu güne hakkın rahmetine vasıl olan tüm dava büyüklerimizi de rahmetle ve şükranla anıyorum. Aziz dostlar; bugün bu kongremizle bir kere daha “birlikte güzelsin Türkiye” diyerek, tüm farklılıklara, tüm kamplaşmalara, tüm kavgalara gül uzatıyor' tüm nüansları ile milletimize kucak açıyoruz. Milli mutabakat çağrısı yaptığımızda, büyük birlik hareketini kurduğumuzda, hangi ruh ve heyecanla yola revan olmuşsak, her türlü zorluğa, zorbalığa ve kurguya rağmen, bu günde aynı ruhla ve aynı inançla yolumuza devam ediyoruz Allahlın izni ile. Yolda kalan, yoldan çıkan, her türlü acımasızlık ve pervasızlıkla, geride bıraktıklarının sırtından, ikbal kapılarında kula kul olanlardan olmadık olmayacağız Allah’ın izni ile. Bundan tam 25 yıl önce Ankara’da Muhsin başkanımızla attığımız ilk adım, nasıl siyasete yeni bir soluk getirmiş ve bağımsız Türkiye sevdalılarına ışık olmuşsa, bu muhteşem kongremizde, bağımsız ve büyük Türkiye’nin habercisi olacaktır inşallah, aziz kardeşlerim can alperenler... Emin olunuz, tüm mağdur ve mazlum coğrafyanın gözü burada, bizi izliyorlar, bizden bir umut ışığı bekliyorlar, Filistin’in, Halep’in, Gazze’nin, Arakan’ın, gözü burada. Bosna’nın, Kosova’nın, can Azerbaycan’ın gözü burada, ne zaman ki Kerkük gelir aklıma boğazlanan bir Türk gelir aklıma Fuzuli bağını talan edenin yüzü için tükürük gelir aklıma Kerkük bir öbek kar, çöl ortasında ah anamız ağlar el ortasında sağır mısın sağır mısın ey Ankara öldük güpe gündüz yol ortasında" diyen kavim gardaş Kerkük’ün gözü burada, destansı çıkışlara hasret kalan, büyük Türk milletinin gözü burada, 3ençligim dedim, “ver” dediler. İstikbalim dedim, “yok” dediler. Kanım dedim, “dök” dediler. Canım dedim, “milletin” dediler. Sevdim dedim, “suçtur” dediler. Ve çığlıkla yarıldı karanlık; sevgimi çarmıha gerdiler ama yine de vatan, ille de vatan diyen, farklılıkların kamplaşmaya, kamplaşmaların kavgaya ve en nihayet kavgaların ise darbeye dönüştürüldüğü kirli oyuna başkaldıran, yoluna baş koyan, bende ve arkadaşlarımda döneklik olmaz diyen.” dedi.

“BU SALONDA ESARETE DAYATMAYA BOYUN EĞMEYENLER VAR”
Yanar: “Alçakça bir suikasta maruz bırakılmak sureti ile şehit edilen liderimizin, Muhsin başkanımızın, gözü burada. Çünkü bu salonda, esarete ve dayatmaya boyun eğmeyenler var emanete sahip çıkanlar, sözünden dönmeyenler var. Kerkük, işgal altındayken gözüne uyku girmeyenler var, mücadelemizde hiç bir engel tanımayacağız satanlardan olmayacağız korkanlardan olmayacağız kaçanlardan olmayacağız yılmayacağız yıkılmayacağız. Başaracağız başaracağız başaracağız. Allah’ın izni ile ahlaki yozlaşma, uyuşturucu kullanımı, kadın ticareti ile ahlaki zafiyet itikadı' zafiyet, camide cemaatin kavgalı hali kendi iç güvenlik sorununu Suriye konusu Güneydoğu’da ekonomi borç yükü IMF ve Merkez Bankası cari açık, saklı enflasyon, şirket iflasları işsizlikler ve yurt dışı işsizlikleri ödenmeyen        çek ve senetler borcu halk borçlanma 27 kat artmış Malatyalı kayısısı tanıtım grubuna girdi ama tanıtılmayı beldeye dursun Üretim rekoltesi artsın diye göbeğini çatlatan Malatyalının; ne fiyat istikrarı garantisi var nede gerek iç piyasada gerekse dış piyasada ürün satış istikrarı var. Soğuk hava depoları yayınlaşsa, bu sayede yaş kayısının önemli bir kısmı taze kaysı olarak içi piyasa şartlarında tüketilebilir hale gelse kötümü olur. Ama ne acıdır ki Malatya da geçen her gün kesilen kaysı ağacı sayısında ciddi tırmanış olduğunu duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

“ZORLUKLARIN YANINDA GÜZELLİKLER DE VAR”
BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Orhan Şahin şu ifadeleri kullandı: “Rahmetli Genel Başkanımızla birlikte biz bu yola çıkarken zorluklara ve çileye talip olarak çıktık. Biz birlikte büyümeye karar verdik. Öyleyse zorlukları var ancak zorlukların yanında güzellikleri de var. Rahmetli Genel Başkanımızla birlikte biz bu yola çıkarken zorluklara ve çileye talip olarak çıktık. Biz bunu ibadet olarak telakki ediyoruz. Vatanımız bize emanet edildi. Emaneti aynı şekilde yeni nesillere teslim etmek gibi üzerimizde bir farz var. Biz bunu kendimize vazife bildik. Ve biz bu vazifeyi sonuna kadar götürmeye ant içtik.  Her çiçek bir tohumla başlar dolaysıyla bu tohum yerlere serpilmiştir, Allah'ın izniyle eninde sonunda meyvesini verecektir. Buna inanıyorum. Kimse yeise kapılmasın, kimse böbürlenmesin. Ayrılıklarımızı bir düşmanlık değil bir birimize hürmet telakki etmek mecburiyetindeyiz.”

Kongrede sonucunda liste şu şekilde oluştu: “Kazım Küllü, Erol Tay, Mustafa Karadeniz, Sait Yoldaş, Bahri Çavuşoğlu, Mustafa Demir, Turgut Babacan, Emin Demir, Ahmet Atilla, Emrah Umut
 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ