Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2018-01-24 11:04:04

"CENAB-I ALLAH ORDUMUZU MUZAFFER ETSİN"

Partimizin 25.Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla düzenlenecek etkinliklerle ilgili olarak, 28 Ocak 2018 pazar günü (İstanbul'da) kutlama programı, genişletilmiş il istişare toplantısında konuşuldu.

28 Ocak Pazar günü İstanbul’da, 29 Ocak P.tesi günü Ankarada yapılacak kuruluş kutlaması programlarına hazırlık ve sağlanacak katkılar, İstanbul genişletilmiş İl Divan toplantısında görüşüldü.                            

Toplantıda yapmış olduğum konuşma metnim.     AFRİN OPERASYONU’NUN DEVLETİMİZ, MİLLETİMİZ İLE DOST VE KARDEŞ BÖLGE HALKIMIZ İÇİN HAYIRLARA VESİLE OLAMASINI CENAB-I ALLAHTAN NİYAZ EDİYORUM.

“ZEYTİN DALI” OPERASYONU’NA KATILAN GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE VE ONLARLARLA BİRLİKTE OLAN DİĞER BİRLİKLERE BAŞARILAR DİLİYORUM.                                                               ALLAH, KAHRAMAN ORDUMUZUN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.
BU VESİLE BUGÜNE KADAR ŞEHADET ŞERBETİ İÇMİŞ, TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, GAZİLERİMİZE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.

EMPERYALİSTLER, 100 YIL SONRA, YİNE AYNI OYUNUN PEŞİNDELER

1.DÜNYA SAVAŞINDA TÜRK-İSLAM MEDENİYETİ BÜYÜK YARA ALDI.             
MEVCUT HALDE TÜRKLÜĞÜN DIŞINDA, İSLAM MEDENİYETİNİ CANLANDIRACAK BAŞKA BİR MİLLET OLMADIĞI İÇİN, TOPU BİRDEN ÜZERİMİZE GELİYORLAR.                                             
AYNI 100 YIL ÖNCE OLDUĞU GİBİ…                                                                                              EMPERYALİSTLER, TALEPLERİNİ KARŞILAMAYANLARI YOK ETMEK İSTİYORLAR.  NE TÜR METODLA SAVAŞIRLARSA SAVAŞSSINLAR, GÜÇLERİ VE METODLARI NE OLURSA OLSUN, BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİ ASLA MAĞLUP EDEMEYECEK VE ASLA HAİN EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLARDIR.  

ZAFER HER ZAMAN İNANAN’LARIN OLACAK, ZULUM İSE HİÇBİR ZAMAN PAYİDAR OLAMAYACAK.                                                            100 yıl önce estirilen “Uluslara özgürlük" rüzgarlarıyla, Osmanlı parçalanmıştı.                                                               
Parçalanmış Osmanlı coğrafyasının hali bugün ortada.                                                                       
Osmanlının parçalanıp, oyun dışında bırakılmasının akabinde, devreye yeni haritalar sokuldu. 
Emperyalistler coğrafyayı paramparça ettiler.          
Şimdi de dertleri kurdukları devletleri bir daha parçalamak ve yeni küçük devletçikler inşa etmektir. 
Emperyalistlerin ve Siyonistlerin, “Kürtlerin de bir devleti olsun” sevdasının gerçek yüzü, büyük İsrail’e giden yolda bölgedeki devletleri küçültüp kolay lokma haline getirmektir.                              

Biz, Suriye olsun, Irak olsun bütün komşularımızın toprak bütünlüğünden yanayız.                                   
Bölgemizde ki ülkelerin sınırları üzerinde yapılmak istenen değişiklikleri, güvenliğimize tehdit olarak kabul ederiz. 
Ve bu tür girişimlere şiddetle karşı çıkarız.

EMPERYAL GÜÇLER; BÖLGEDEKİ KARDEŞLERİMİZİ BİZDEN DAHA MI ÇOK SEVİYORLAR?

Bölgemizde faaliyet gösteren emperyalistler kendi çıkarları için, PKK ve PYD ise örgüt menfaatleri için kaos çıkarma çabasındalar.        Bizim; Komşularımızla ilişkimiz hiçbir zaman çıkar ve sömürü üzerine olmamıştır. 
Biz, gittiğimiz her yere adalet, huzur ve barış getirmek için gitmiş büyük Türk milletiyiz.

Bugün yapılan “Zeytin dalı operasyonu”, isminden de anlaşılacağı gibi aynı gayeye, huzur ve barışa hizmet etmek için gerçekleştirilmektedir. 

Yurt içinde ve yurt dışında maksatlı yayın yapan art niyetli hainler şunu bilsinler ki, komşu ülkelerdeki halklarla hiçbir sorun yaşamadan, her türlü acılarını paylaşıp, her sıkıntılı anlarında yanlarında olduk.                                                        Emperyalist amaçlarla bölgeye gelenler, Kürt kardeşlerimizi bizden daha mı çok seviyor? 
Dahil olduğumuz coğrafyada, kim kardeşliğimizi bozmaya çalışırsa tuzaklarını kafalarına geçirir, geldikleri gibi gitmelerini sağlarız. 
Bir sorun varsa biz sorunlarımızı kendi içimizde çözeriz. 
Bizim tarihimiz, medeniyetimiz, hoşgörümüz buna yeterlidir."

NE İÇİMİZDEKİ TERÖRİSTLER, NE DIŞIMIZDAKİ, PKK VE PYD GİBİ, EMPERYALİSTLERİN KUKLASI HAİNLER, KİRLİ EMELLERİNE ASLA ULAŞAMAYACAKLARDIR.                               
ÜLKEMİZDEKİ VE KOMŞU VE KARDEŞ ÜLKELERDEKİ KÜRT KARDEŞLERİMİZİ, KİRLİ VE HAİN EMELLERİNE ULAŞMADA ASLA YANLARINDA BULAMAYACAKLARDIR.            
KÜRT KARDEŞLERİMİZİN, EMPERYALİSTLERİN VE UZANTILARININ TUZAĞINA DÜŞMEYECEĞİNE İNANCIMIZ TAMDIR.

BİZ, GİTTİĞİMİZ HER YERE AHLAK, ADALET VE HUZUR GETİRMİŞ,  HİÇ BİR ZAMAN EMPERYAL NİYET İÇİNDE OLMAMIŞ, BÜYÜK TÜRK MİLLETİYİZ."

Saygı ve Selamlarımla

Ahmet YELİS
BBP GEN.BAŞ.YRD.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ