Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2018-02-12 12:20:11

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ ÇORUM'DA..

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl İstişare Toplantısı dün gerçekleşti.

‘Tek yumruk ve tek  vücut olma zamanı’
Parti binasında gerçekleşen toplantıya BBP Genel Başkan Yardımcıları Remzi Çayır ve Haşim Yanar, MKYK Üyeleri Selahattin Şenliler ve Cemil Aydilek, İl Başkanı Erdal Özkan, Merkez İlçe Başkanı Halil Topşahin, Osmancık İlçe Başkanı Ceyhan Dölcü ile bazı teşkilat yöneticileri ve partililer katıldı.

YANAR: ‘TEMSİLDE ADALET BEKLİYORUZ’
Ülke ve dünya gündemine dair değerlendirmelerin yapıldığı toplantının açış konuşmasını yapan Haşim Yanar, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan kahramanları rahmetle anarak sözlerine başladı.
Türkiye’nin terörle mücadele alanında başlattığı operasyonu desteklediklerini belirten Yanar, bölge teröristlerden temizleninceye kadar aynı kararlılıkla harekatın sürdürülmesinden yana olduklarını vurguladı.
Türk ordusunun sivillerin zarar görmemesi için adeta kılı kırk yarar vaziyette bir operasyon yürüttüğüne işaret eden BBP Genel Başkan Yardımcısı Yanar, “Türkiye’nin adeta bir savaş halinde olduğu şu günlerde siyasi tartışma ve gerginlikleri bir kenara bırakıp TSK’nın yürüttüğü mücadeleyi moral ve motivasyon açısından zaafa uğratacak yaklaşımlardan uzak durmalıyız” dedi.

BBP’nin Anayasa değişikliği referandumundaki tutumu ve uyum yasaları sürecine ilişkin görüşlerini de dile getiren Yanar, “Referandumdaki ‘evet’ kararımız referans oldu ve BBP’yi sistem değişikliğinin baş aktörü haline getirdi. Gelinen noktada, uyum yasaları konusunda gündeme getirdiğimiz temsilde adalet talebimizin dikkate alınmasını bekliyoruz” diye konuştu.

ÇAYIR: ‘TEK VÜCUT OLMALIYIZ’
Türkiye’nin teröre karşı kararlı bir mücadele içinde olduğunu vurgulayan BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, “Hassas bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde vatan için tek yumruk ve tek vücut olmalıyız” dedi.
BBP’nin merhum Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun da teröre karşı sınır ötesinde güvenli bölge oluşturulması fikrini ortaya koyduğunu hatırlatan Remzi Çayır, “Türkiye’yi zayıflatan çözüm sürecinden sonra bu gerçeklere dönülmüş olması isabetli bir tercih” şeklinde konuştu.

Teröre karşı geç de olsa doğru bir zeminde ve doğru bir metodla mücadele veriliyor” diyen Çayır, konuşmasını şöyle sürdürdü:
Toplumunun güvenini Afganistan’da, Irak’ta tesis etmeye çalışan Amerika’nın ‘Sizin Afrin’de ne işiniz var?’ diyemez. Hükûmet, teröre karşı doğru bir mücadele içinde. Bu mücadelede elbette şehit ve gazilerimiz olacak. Vatan için can veren kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Gazilerimize ise acil şifalar temenni ediyorum.
Geçmişteki kafayla terörle mücadele edilemez. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. O topraklar, teröristlerden temizlenerek gerçek sahiplerine iade edilecek. İlk kez terörle mücadelede doğru bir konsept izleniyor. BBP olarak bu mücadeleyi destekliyoruz. Günlük siyasi çıkarlar peşinde koşanları bu millet gayet iyi görüyor. Şu an birbirimizi hedef alan söz ve davranışlar yerine vatan için tek yumruk ve tek vücut olmalıyız.
Türkiye artık parlementer sistemle yönetilen bir ülke değil. Sistem değişikliği ile birlikte yönetimde istikrar sağlanmış olabilir ancak temsilde adalet henüz sağlanabilmiş değil. Uyum yasaları ile oy oranına göre herkes Meclis’te temsil edilmeli. Türkiye barajı artık yüzde 10 değil, 50.01’dir. Bu sistem, ittifakları zaruri hale getirmiştir. Hükûmet de bunun farkında. Hiçbir çıkarımız olmadan BBP’de siyaset yapıyoruz. BBP, kendi mazisinden ayrılmadan, siyasi duruşunu sürdürecektir.

Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının ikinci bölümünde ise BBP İl ve Merkez İlçe Teşkilatları'nın faaliyetleri değerlendirildi.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ