Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2018-02-19 13:48:09

"BİRLİK'TE ÇOK GÜZELSİN TÜRKİYEM"

İSTANBUL ALPEREN OCAKLARININ TERTİPLEDİĞİ VE BİRÇOK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ KATILDIĞI “BİRLİKTE ÇOK GÜZELSİN TÜRKİYE” KONULU TOPLANTI, İSTANBUL ALPEREN OCAKLARI BAŞKANI KÜRŞAT MİCAN’IN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI, BAYRAM KARACAN VE YAŞAR SAYAN, DİSİPLİN KURULU ÜYEMİZ HAYRETTİN ÇINAR, İL VE İLÇE YÖNETİCELERİMİZİN KATILDIĞI TOPLANTIDA YELİS, BİR KONUŞMA YAPTIĞI.

"SÖZLERİME BAŞLARKEN, AFRİN’DE YAPTIĞIMIZ OPERASYONUN DEVLETİMİZ, MİLLETİMİZ, DOST VE KARDEŞ BÖLGE HALKIMIZ İÇİN HAYIRLARA VESİLE OLAMASINI CENAB-I ALLAHTAN NİYAZ EDERİM.
“ZEYTİN DALI” OPERASYONU’NA KATILAN GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİM. 

ALLAH, KAHRAMAN ORDUMUZUN YAR VE YARDIMCISI OLSUN. KAHRAMAN MEHMETÇİĞİMİZİ MUHAFAZA VE MUZAFFER EYLESİN. BU VESİLE BUGÜNE KADAR ŞEHADET ŞERBETİ İÇMİŞ, TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, GAZİLERİMİZE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.

DEĞERLİ HAZİRUN, EMPERYALİSTLER, 100 YIL SONRA BÖLGEMİZE YİNE GELDİLER
1.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA, OSMANLI DAN SONRA TÜRK-İSLAM MEDENİYETİ BÜYÜK YARA ALDI.  TÜRKLÜĞÜN DIŞINDA İSLAM MEDENİYETİNİ CANLANDIRACAK BAŞKA BİR MİLLET OLMADIĞI İÇİN, TOPU BİRDEN BUGÜN ÜZERİMİZE GELİYORLAR. AYNEN 100 YIL ÖNCE OLDUĞU GİBİ… MERHUM AKİF, İSTİKLAL MARŞIMIZDA DİYORKİ:
"GARBIN AFAKINI SARMIŞSA ÇELİK ZIRHLI DUVAR BENİM İMAN DOLU GÖĞSÜM GİBİ SERHADDİM VAR.
ULUSUN KORKMA, NASIL BÖYLE BİR İMANI BOĞAR ?
MEDENİYET DEDİĞİN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR."

EVET, ÇAĞDAŞ MEDENİYET DENİLEN BU SON DEMLERİNİ YAŞAYAN AHLAK VE ADALET YOKSUNU BU TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVARLAR, YİNE BÖLGEMİZİ KAN VE GÖZYAŞINA BOĞDULAR, SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİLER. BU EMPERYALİSTLER; NE TÜR SİLAHLARLA SAVAŞIRLARSA SAVAŞSSINLAR,  GÜÇLERİ VE METODLARI NE OLURSA OLSUN, BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİ ASLA MAĞLUP EDEMEYECEKLERDİR.KİRLİ EMELLERİNE ASLA ULAŞAMAYACAKLARDIR.

100 yıl önce estirilen “Uluslara özgürlük" rüzgarlarıyla, Osmanlı Devleti parçalanmıştı.
Parçalanmış Osmanlı coğrafyasının hali ise bugün ortada. Osmanlı devletinin parçalanıp, oyun dışında bırakılmasının akabinde, devreye yeni haritalar sokulmuştu.

Emperyalistler coğrafyamızı paramparça ettiler.
Şimdi de dertleri, paramparça ettikleri coğrafyada kurdukları devletleri bir daha parçalamak ve yeni küçük devletçikler inşa etmektir. Emperyalistlerin ve Siyonistlerin, “Kürtlerin de bir devleti olsun” sevdasının gerçek yüzü, büyük İsrail’e giden yolda bölgedeki devletleri küçültüp kolay lokma haline getirmektir.

Lakin; ZULUM HİÇBİR ZAMAN PAYİDAR OLAMAYACAKTIR. ZAFER, HER ZAMAN İNANAN’LARIN OLACAKTIR. EMPERYALİST GÜÇLER; KÜRT KARDEŞLERİMİZİ VE BÖLGEDE YAŞAYAN HALKLARI BİZDEN DAHA MI ÇOK SEVİYORLAR?

Tabi ki hayır; Bölgemizde emperyalistler kendi çıkarları için mücadele etmekte, PKK, PYD ve YPG ise örgüt menfaatleri için kaos çıkarma çabasındalar.

Bizim; Ülkemizde ve coğrafyamızda yaşayanlarla ilişkimiz hiçbir zaman çıkar ve sömürü üzerine olmamıştır. Biz, gittiğimiz her yere ahlak, adalet, huzur ve barış getirmek için gitmiş, büyük Türk milletiyiz. Oysa Emperyalistler, Kapitalistler dünyayı kar (sömürü) güdüsüyle; sermayeleri, yani güçleri oranında paylaşırlar. Tüketim ve üretim çılgınlığı, dünya üzerindeki yer altı ve yer üstündeki  kaynakların, hızla tüketilmesine yol açmıştır. Kendi bölgelerindeki kaynaklarını hızla tüketen “batı dünyası" çeşitli bahaneler üreterek, askeri ve siyasi güçleriyle diğer ülkelerin kaynaklarını, kendi üretimleri için sömürmeye başlamışlardır.Bugün bölgemizde yaşanan etnik ve mezhepsel olaylar, bu sömürü faaliyetinden ayrı değerlendirilemez. Bugün, bizim ORDUMUZUN yaptığı, ZEYTİN DALI harekatı, isminden de anlaşılacağı gibi sadece barış, kardeşlik ve huzur gayesine hizmet etmek için gerçekleştirilmektedir. Dahil olduğumuz coğrafyada, kim kardeşliğimizi ve huzurumuzu bozmaya çalışırsa tuzaklarını kafalarına geçirir, geldikleri gibi gitmelerini sağlarız.                  
Bir sorun varsa, biz sorunlarımızı kendi içimizde çözeriz.Bizim tarihimiz, medeniyetimiz, hoşgörümüz buna yeterlidir."

MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY                ŞÖYLE DİYOR; GİRMEDEN TEFRİKA BİR MİLLETE, DÜŞMAN GİREMEZ.TOPLU VURDUKÇA YÜREKLER, ONU TOP SİNDİREMEZ. ELHAMDÜLİLLAH BİZ YÜREKLİ TOPLU VURAN, TOPUN DAHİ SİNDİREMEYECEĞİ BÜYÜK TÜRK MİLLETİYİZ.

Biz, “Birlikte güzelsin” Türkiye’m diyoruz.

"BİRLİKTE OLMAK” 

Etik kökeni ve inanç mensubiyeti ne olursa olsun; Ayrı, ayrı değil, yan yana değil,iç içe, hep beraber bir arada yaşamayı hedefleyen, her türlü ayrımcılıktan uzak, yeni bir “BİZ” tahayyülüdür.

"BİRLİKTE OLMAK"; "Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz" ve Türkiye el ele, bir büyük birliğe" diyebilmektir.

"BİRLİKTE OLMAK"; Sorunlarımıza çare üretecek te BİZ, doktor da BİZ, ilaç da BİZ'iz deyip; geleceğimizi kimseye ipotek etmemektir.

"BİRLİKTE OLMAK"; Ülke ve Millet bütünlüğünü esas alarak, farklılıklarımızı zenginliğimiz sayarak, kimseyi ötekileştirmeden, yok saymadan, aynı teknenin hamuru, aynı bedenin ayrılmaz parçaları olarak, hep beraber "Türkiye’yiz", "Büyük Türk Milleti'yiz" diyebilmektir.

"BİRLİKTE OLMAK"; Tam bağımsız Türkiye ülküsüne sahip olmaktır.

BİZ, VATANIMIZI, DEVLETİMİZİ, MİLLETİMİZİ VE DİNİ MÜBİN’İ İSLAMI SAVUNMAK İÇİN;
GEREKİRSE BİZ NE İÇİMİZDEKİ TERÖRİSTLER, NE DIŞIMIZDAKİ, PKK VE PYD GİBİ, EMPERYALİSTLERİN KUKLASI HAİNLER, KİRLİ EMELLERİNE, ASLA ULAŞAMAYACAKLARDIR.

DEVLETİMİZİN BEKASI VE MİLLETİMİZİN HUZUR VE REFAHININ TEMİNATI  YİĞİT ALPERENLER’DİR.

"Alperenler; çelik bilekli, cesur yürekli, bilge Türklerdir". Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, Alperenleri böyle tarif etmiştir.

Hoca Ahmet Yesevi’nin; ellerine çerağ’lar tutuşturup Anadolu’ya yolladığı Alperenleri örnek alan ve gençliği bu ilkelerle yetiştirmek üzere kurulmuş olan "Alperen ocakları",göz bebeğimizdir.

O Alperenler ki; bu toprakları İslamlaştırmış ve Türkleştirmiştir.
Alperenler; Anadolu’nun mayasıdır, hayat pınarlarıdır. Alperenler; Zülüm ve sömürü düzeninin hakim olduğu dünyaya; yeniden Adalet, barış ve huzur getirmek için yola çıkmış "Türk-İslam Mefkuresi" Ülkücüleridir.

Alperenler; "Yaratılanı severiz, Yaratandan ötürü" anlayışını rehber edinen, "Ötekisi olmayan İslam anlayışını” benimsemiş günümüzün Alp ve Erenleridir.

Alperenler; Üniter devlet yapısını savunan, "Tek Devlet",  "Tek Bayrak", "Tek Vatan", "Tek Dil", Tek Ezan ve "Tek Millet", diyen, milletimizin adının da TÜRK MİLLETİ olduğunu iftiharla söyleyen Türk Milliyetçileridir.

Alperenler; 
Üç kıtada sağladığı ahlak, adalet, din ve ibadet özgürlüğü sayesinde "beklenen Türk" olmayı başarmış Osmanlı'nın torunu ve Türkiye Cumhuriyetinin asil gençleri ve sevdalılarıdır.
Alperenler; Özü, sözü ve eylemi bir olmayı ülkü edinmiş  Türk- İslam medeniyeti yolcularıdır.

Alperenler; bağlantısız, bağımsız Milli bir aksiyon hareketidir.

Alperenler; Dünya ve Ahiret sorumluluğunu bilen ve sorumluluğun ödevini yerine getirenlerdir.

Alperenler; Bir yönüyle cihangir Yavuz, diğer yönüyle derviş Yunus olan;başı yalnızca Allah’ın huzurunda eğilenlerdir.

Kısaca ALPERENLER; hem ALP, hem EREN olan "ÜLKÜCÜ" lerdir.

Alperenlerin Ülküsü, "Nizam-ı Alem" Davasıdır.

NİZAM-I ALEM; 
Ahlak ve Adaletin hakim olduğu, hakça paylaşım ve insanca yaşamı hedefleyen, ötekisi olmayan "Birlikte güzelsin Türkiye" diyen, huzur ve barışın hakim olduğu bir dünya anlayışı ve bu anlayışın ürettiği sitemin adıdır.
Türk milleti, tarihte bu sistemi dünya' ya hediye etmiş, bugünde Yeniden "Nizam-ı Alem" diyebilecek büyük bir millettir. Yeni Dünya Düzeni" denilen, emperyalizm karşısında, Hakça bir paylaşım, Ahlak, Adalet ve Erdem'i önceleyen "Nizam-ı Alem" Projesine duyulan ihtiyaç, günümüzde daha da elzem hale gelmiştir.

Zamanı gelmiş bir fikrin karşısında hiç bir güç duramaz. Allah’ın izniyle, zamanı gelmiş fikriyat;
"Nizam-ı Alem" Ülküsü davasıdır.
ALPEREN’LER; Bu büyük “Ülkü’nün”, ateşleyici gücü ve öncüleridir.
Merhum şehit liderimiz, Muhsin Başkanımız;
Vatansever, Milliyetçi ve İyi bir Müslüman, tam bir Alperendi.

“İ’lay-ı Kelimetullah için “Nizam-ı Alem” Ülküsünü, Ülkü edinmiş; Ülkücülüğün ete kemiğe bürünmüş hali Muhsin Başkanımıza ve “hak dava” için şehit olmuş ve yaşamı boyunca bu uğurda mücadele etmiş tüm geçmişlerimize rahmet eylesin.

Mekanları cennet olsun.

HEPİNİZİ EN DERİN SAYGI, SEVGİ VE MUHABBETLERİMLE SELAMLARIN.HOŞÇA KALIN. ALLAHA EMANET OLUN"FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ