Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-24 14:07:55

TÜM YETKİLİ KURULLARIN BİR ARAYA GELDİĞİ VE 2 GÜN SÜREN GENEL İSTİŞARE TOPLANTILARINDAN ‘HEDEF 2019 PROĞRAM, KADRO VE VİZYON KURULTAYI’ KARARI ÇIKTI

1 Kasım seçimlerinin ardından, yetkili kurulları ile ayrı ayrı ‘seçim sonrası’ istişarelerini yapan Büyük Birlik Partisi (BBP), tüm kurullarını bir araya getirdi.
TÜM YETKİLİ KURULLARIN BİR ARAYA GELDİĞİ VE 2 GÜN SÜREN GENEL İSTİŞARE TOPLANTILARINDAN ‘HEDEF 2019 PROĞRAM, KADRO VE VİZYON KURULTAYI’ KARARI ÇIKTI
1 Kasım seçimlerinin ardından, yetkili kurulları ile ayrı ayrı ‘seçim sonrası’ istişarelerini yapan Büyük Birlik Partisi (BBP), tüm kurullarını bir araya getirdi.

 

Ankara’da bir otel de 2 gün kampa giren BBP, gerçekleştirdiği oturumlar sonrası “2019 Hedef Kadro, Proğram ve Vizyon Kurultayı” kararını çıkardı.

Genişletilmiş istişareler toplantısından çıkan kararda;  “BBP olarak tüm yetkili kurullarımız ile bir kongre kararı aldık. Kongremizin adı ve anlamı şudur; 'Hedef 2019 program kadro ve vizyon kurultayı' yapma kararı alınmıştır. En kısa zamanda teşkilatlarımız ve genel merkezimiz bu kurultayın hazırlıklarını tamamlayacaktır.” denildi.    

 

 

HEDEF 2019 PROGRAM KADRO VE VİZYON KURULTAYI

İstişarelerin ardından basın toplantısı yaparak iki günlük çalışmayı değerlendiren BBP lideri, Genel Başkanımız Mustafa Destici ;şunları söyledi:

"Seçim sonuçlarını da ayrı ayrı toplanarak değerlendirmişlerdir. Bugün de kurullarımız bir araya getirdik ve istişare yaptık. BBP olarak tüm yetkili kurullarımız ile bir kongre kararı aldık. Kongremizin adı ve anlamı şudur; 'Hedef 2019 program kadro ve vizyon kurultayı' yapma kararı alınmıştır. En kısa zamanda teşkilatlarımız ve genel merkezimiz bu kurultayın hazırlıklarını tamamlayacaktır. Hazırlıklar bittiğinde de bu kurultayı gerçekleştireceğiz. Tüm milletimizin fertlerine çarı yapmak istiyorum, milliyetçi, maneviyatçı, demokratik, milletin manevi değerlerine bağlı bütün insanlarımızı, demokrasiden yana olan ve ülkeye, millete hizmet aşkı ile yanıp tutuşan bütün insanlarımız, daha önce partimizde görev yapanları ama bugüne kadar BBP'de görev yapmamış olanları da davet ediyorum. Gelin büyük Türkiye'yi birlikte inşa edecek kurultayımıza katılın."

 

 

Basın toplantısında ülke ve dünya gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Rusya savaş uçağının düşürülmesi olayında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve devleti yönetenlerin doğru bir karar verdiğini söyledi.

 

 

Genel Başkanımız Mustafa Destici, sözlerine bir saldırı sonrası öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve şehit olan polis ailelerine başsağlığı dileyerek başladı.

 

 

Destici, şu ifadeleri kullandı: "Sayın Başbakan'ın daha önce sıkça kullandığı ve bu hadiseden sonra da kullandığı bir cümle var, 'bizim dönemimizde hiçbir faili meçhul kalmayacak' diye. Biz de bunu temenni ederiz ama kendi iktidarları döneminde pek çok faili meçhul cinayetler işlendi, terör saldırıları yapıldı. Maalesef bunları yerine getirilmedi. Bizim de canımızı yakan bütün camiamızın beklediği şehit Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarımızın şehadet sureci var. Bize göre de bu da bir faili meçhuldür. Bunun da aydınlatılmasını bir kez daha Türkiye'yi yönetenlerden talep ediyorum."

 

 

NİYE 6.5 YILDIR ŞEHİT GENEL BAŞKANIMIZIN HELİKOPTERİNİN RADAR KAYITLARI TAM OLARAK SAVCILIĞA GELMİYOR?"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Rus savaş uçağının düşürülmesini örnek göstererek, Muhsin Yazıcıoğlu'nun şüpheli ölümüne ilişkin radar kayıtlarının neden 6,5 yıldır açıklanmadığını sordu.

 

 

Rusya uçağının düşürülmesinin sonuna kadar arkasında durulması gerektiğini belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, şöyle devam etti: " Burada arkadaşlarımız Türkiye'yi yönetenlere bir soru sormamı istediler. Nasıl radar kayıtları açıklandı bu uçağın düşürülmesi ile ilgili, hava izleri gösterildi. Arkadaşlarımız haklı olarak şunu soruyorlar. 'O zaman niye altı buçuk yıldır şehit genel başkanımızın helikopterinin radar kayıtları tam olarak savcılığa gelmiyor? Bilirkişi raporları niye gelmiyor?' diye haklı olarak da bunu sordular. Onların hislerine kendi düşüncem de olarak sormak ve öğrenmek istiyoruz."

 

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN SINIRLARINI İHLAL ETMEK TÜRKİYE'NİN EGEMENLİK HAKLARINA SALDIRIDIR

Türkiye sınırını ihlal eden Rusya uçağının düşürülmesine değinen Destici, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin doğru bir kararla bu hadiseyi gerçekleştirdiğini söyledi. Devleti yönetenlerinin de doğru bir karar verdiğini vurgulan Destici, "Çünkü Türkiye Cumhuriyeti devletinin sınırlarını ihlal etmek Türkiye'nin egemenlik haklarına saldırıdır. Adı Rusya da olsa, adı ABD de olsa, adı İngiltere de olsa hiç kimse bu büyük Türk milletin egemenlik haklarına saldıramaz." şeklinde konuştu.

 

 

RUSYA UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ HADİSESİNDE DE DİMDİK DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Türkiye'nin yanlış bir şey yapmadığını dile getiren Destici, şunları kaydetti: "Doğru yapılan bu davranışın Türkiye'yi yönetenler sonuna kadar arkasında durmalıdır. Biz şunu reddediyoruz. 'Rusya uçağı olduğunu bilseydik belki düşürmezdik' son günlerde hükümet sözcüsünün ağzından bu tür şeyler duyuyoruz. Bunlar doğru şeyler değil. Doğru olan bir şey yapmışız, yanlış olan bir şey yapmamışız. O zaman yaptığımız bu doğrunun arkasında sonuna kadar durmalıyız. 

 

 

Bedeli ne ise de millet olarak öderiz. Kim yanlış yapmışsa bedelini ödemelidir. Özellikle Rusya'nın hem devletimize hem Türkiye'yi hükümet edenlere kaşı sırf kendi hatlarını örtme adına çirkin suçlamaları vardır. Rusya, Türkiye iç politikasına müdahale etmeye kalkışmaktadır. Bunlara da millet olarak topyekun karşılık vermeliyiz. Rusya'nın buna hakkı da yoktur, haddi de yoktur. Rusya uçağının düşürülmesi hadisesinde dimdik devletimizin yanındayız."

 

 

---------

GENİŞLETİLMİŞ TOPLANTIDAN KARELER...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ