Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-24 14:20:45

MKYK VE İL BAŞKANLARIMIZIN ORTAK SEÇİM BİLDİRGESİ

07.11.2015 tarihli Merkez Karar Yürütme Kurulu üyelerimizin (MKYK) ve 08.11.2015 tarihli İl Başkanlarımızın toplantısında almış olduğu kararlar.
MKYK VE İL BAŞKANLARIMIZIN ORTAK SEÇİM BİLDİRGESİ
07.11.2015 tarihli Merkez Karar Yürütme Kurulu üyelerimizin (MKYK) ve 08.11.2015 tarihli İl Başkanlarımızın toplantısında almış olduğu kararlar.

 

07.11.2015 tarihli Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyelerimizin (MKYK) ve 08.11.2015 tarihli İl Başkanlarımızın toplantısında alınan kararlar şu şekildedir.

  7 Haziran Seçimleri sonrasında yaşanan ve yüzlerce insanımızın ölümü, yüzlerce askerimizin ve polisimizin şehit olmasıyla ile sonuçlanan terör ve kaosla birlikte, mali piyasalardaki para bulma zorluklarına bağlı olarak iş dünyasında ve iş gücü piyasasında yaşanmaya başlayan ekonomik krizin, AKP tek başına iktidar olacak kadar oy almazsa artarak devam edeceği yönünde geliştirilen “örtülü tehdit” algısı ve bu süreç içerisinde başta MHP olmak üzere meclis içindeki muhalefet partilerinin,  koalisyon hükümeti kurulması çağrılarına uzlaşmaz bir tavırla yaklaştıkları görüntüsü vermeleri, kerhen de olsa, bu ve buna benzer sebeplerden dolayı, milletimizi can ve cep kaygısıyla AKP’ye oy vermeye mecbur bırakmıştır.

  1 Kasım 2015 seçimleri partimiz ve partimiz pozisyonundaki partiler açısından değişik yönleriyle adil ve eşit olmayan, şartlarda yapılmıştır. Buna rağmen partimiz bu seçimlere 81 il 85 seçim çevresinde şaibesiz ve liyakatli adaylarımızla katılmıştır. Yaşanan siyasi gerilimler, partimiz üzerinde yürütülen itibarsızlaştırma operasyonları ve BBP’ye oy verseniz de nasılsa barajı aşamayacağından boşa gider şeklinde geliştirilen yoğun algı faaliyetlerine rağmen yaklaşık 300 bin yürekli insanımız partimize olan inancını ve güvenini ortaya koyarak oy vermiştir.

  Kıt mali imkânlarla geçirdiğimiz bu seçim 23 yıllık tarihi boyunca partimizin girdiği seçimler içerisindeki en fazla medyada yer aldığı ve sahada performans gösterdiği; seçime katılan partiler arasında da bugüne kadar katıldığı tüm seçimler içerisinde en iyi sıralamayı elde ettiği seçim olma özelliği taşımaktadır.

  İnanç ve değerleriyle “milletimizin derin vicdanı” olma özelliğini muhafaza eden partimiz; her seçim öncesinde olduğu gibi son yapılan 1 Kasım seçimlerinde de, yalana ve iftiraya dayalı her türlü etkisizleştirme ve itibarsızlaştırma operasyonları ile karşı karşıya kalmıştır. Başta Genel Başkanımız Sayın Mustafa DESTİCİ olmak üzere, genel merkezimizin ve taşra teşkilatlarımızın kararlı tutumu; bu çirkin operasyonları boşa çıkarmış, hak ettiğimiz oyu alamamış olsak da partimiz ve partimizin görüşleri milletimizin, kamuoyunun, tüm ulusal ve yerel medyanın ilgi odağı haline gelmiştir.

  Büyük Birlik Partisi olarak yıllardır olabildiğince yüksek sesle terörün çözümüne yönelik görüşlerimizi ana hatları ile kamuoyuyla paylaştık.  Görüşlerimizi; “Türkiye’de Kürt sorunu yoktur, Türkiye’de terör sorunu vardır, terörle müzakere olmaz terörle mücadele olur, bölgenin sorunlarının çözüm adresi asla PKK ya da PKK ile arasında mesafe koyamayan siyasi uzantıları olamaz, bölgedeki sorunların çözümünde muhatap alınması gereken kesim bölgede yaşayan kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları ve terörle mücadelede devletinin yanında duran bölge insanı olmalıdır.” diyerek net bir şekilde ortaya koymuştuk. Başta iktidar partisi olmak üzere diğer siyasi partilerimizle ve her kesiminden insanımızla paylaşmış olduğumuz terörü sonlandıracağına inandığımız terörle mücadele politikamız bu güne kadar dikkate alınmamış olsa da seçimden hemen sonra neredeyse hiçbir değişiklik yapılmaksızın, iktidar partisi yetkililerince terörle mücadelede yeni bir yöntem olarak ifade edilmeye başlanmış olmasını olumlu bir gelişme olarak kabul ediyoruz. Uygulamaya da esas teşkil edeceğine olan inançla umut verici bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. Bu hususta iyi niyetle atılacak olan her adımın takipçisi ve destekçisi olacağımızı net bir dille beyan ediyoruz.

  Rahmetli Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun uğruna canını verdiği, bütün vatandaşlarımızın, ay yıldızlı al bayrağın altında şerefle yaşadığı, Kürt-Türkmen, Alevi-Sünni ayrımı olmadan, zengin-fakir ayrıcalığı görülmeden imtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir Türkiye hayal ediyorum dediği millet davasının yegâne temsil noktası olan partimizi hakkıyla temsil eden Genel Başkanımız Sayın Mustafa DESTİCİ seçimde alınan sonuçların tüm sorumluluğunu üzerine alarak her iki toplantıda da samimi bir şekilde görevi bırakmaya hazır olduğunu ısrarlı bir şekilde tüm sebeplerini de açıklayarak ifade etmiş ve bizlerce çok erdemli bir davranış ortaya koymuştur.

  Genel Başkanımız Sayın Mustafa DESTİCİ, bunca imkânsızlıklar ve zorluklar içerisinde görevini hakkıyla yapmış, ortaya koyduğu çalışma azmi, dava adamlığı liyakati ve Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ayak izlerinde yürüyen siyaset adamı olma özellikleri ile partililerimizle, camiamızla birlikte, milletimizce ve kamuoyunca da takdir kabul görmüştür.

  Seçimde alınan sonuçların sorumluluğu tüm kurum ve kurullarıyla birlikte hepimize ait olup, partimizin yeni bir Genel Başkan arayışına ihtiyacı yoktur. Bizler Genel Başkanımıza olan güvenimiz, inancımız ve sadakatimizle dünden daha güçlü bir şekilde bugün de yanında olduğumuzu net bir şekilde ifade ediyoruz.

  Partimiz tüm kurum ve kurulları ile birlikte bu ay içerisinde bir çalışma kampına girecek, bu kampta seçimde aldığı sonucun öz eleştirisini yapacak ve partiyi yeniden yapılandıracağı, yenileyeceği, güçlendireceği “Vizyon ve Kadro Kurultayı” hazırlık çalışmalarını başlatacaktır.

  Bir kere daha seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize, Türk ve İslam âlemine hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyor, tek başına iktidar olan AKP’yi TBMM’de temsil edilme imkânı yakalayan milletvekillerini tebrik ediyoruz. Seçimlerde her türlü yokluğa, haksızlığa ve adaletsizliğe rağmen fedakârca çalışan teşkilatlarımıza, milletvekili adaylarımıza, camiamızın mensuplarına, partimize oy veren yaklaşık 300 bin inanmış yüreğe teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyoruz.

  Kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ