Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-24 14:22:21

MERKEZ KARAR YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZLE SEÇİM SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLDİ

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Mustafa Destici olarak görevi bir başka arkadaşımıza bırakmaya hazırım ama bunu birileri gibi bir yerlere geçmek için yapmayacağım." açıklamasında bulundu.
MERKEZ KARAR YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZLE SEÇİM SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLDİ
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Mustafa Destici olarak görevi bir başka arkadaşımıza bırakmaya hazırım ama bunu birileri gibi bir yerlere geçmek için yapmayacağım." açıklamasında bulundu.

 

"SONUCUN MİMARLARINDAN BİRİNCİSİ DAVUTOĞLU'DUR"

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Merkez Karar Yönetim Kurulu üyelerimiz ve İl Başkanlarımızla  bir araya geldi. İki gün süren ve 1 Kasım Seçimlerinin değerlendirildiği toplantıda konuşan Destici, sonuçların hayırlı olmasını  temenni ettiğini söyledi.

 

 

 "Seçimin sonucunun mimarlarından birincisi AKP ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'dur. Kendisini tebrik mesajıyla kutladım. Sonucun kendilerine, camialarına ve ülkemize hayırlı olmasını diledim. İkincisi, Sayın Cumhurbaşkanı'dır. Sayın Cumhurbaşkanı, elindeki tüm imkanları kullanmıştır ve bu seçimin mimarlarının başında gelmektedir." ifadesini kullandı.

 

 

BAHÇELİ VE MHP YÖNETİMİNE ELEŞTİRİDE BULUNDU

"Eğer 1 Kasım'da Türkiye bununla karşı karşıya kalmışsa, bu seçimin mimarlarından birisi de Devlet Bahçeli'dir ve partisinin üst yönetimidir." diyen Destici, seçimin bir diğer mimarının da terör örgütü PKK olduğuna işaret etti.

 

 

"PKK DA SONUCUN BÖYLE ÇIKMASINI ARZU ETTİ"

Destici, "PKK da bu sonucun böyle çıkmasını arzu etti. O da bu seçimin sonucunun mimarlarındandır. 10 Ekim'de ateşkes ilan eden PKK, 10 Ekim'e kadar her türlü saldırıyı yaptı. Yüzlerce askerimizi şehit etti. 10 Ekim'de ateşkes ilan etti, birkaç gün önce çatışmasızlığı bozarak, tekrar savaşmaya başladı. Bu seçimin mimarlarından ve galiplerinden biridir." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

"CEMAATLER LÜKS MERCEDES TUTKUSU İÇİNDEDİR"

Cemaat ve tarikatların da seçimin sonucunun mimarlarından olduğunu öne süren Destici, şöyle devam etti:

"Cemaat ve tarikatlar da bu sonucun mimarlarındandır. Tabanlarını ayrı tutarak söylüyorum, tamamının üst yönetimi, lüks Mercedeslere, malikanelere, arsalara, makam ve mevkilere teslim olmuş vaziyetteler. Bu öz eleştiriyi artık yapmamız gerekmektedir. Biz başından beri söylüyoruz. Ehl-i sünnet çizgisi üzerinden yürüyen cemaatlerle yakınlığımız aynıdır. Hepsine sevgimiz, saygımız vardır fakat bu cemaatler lüks Mercedes tutkusu içindedir. Bu yozlaşma tüm çıplaklığıyla ortadadır."

 

 

"GÖREVİ BİR BAŞKA ARKADAŞIMIZA BIRAKMAYA HAZIRIM"

Görevi bırakmaya hazır olduğunu ifade eden Destici, "Mustafa Destici olarak görevi bir başka arkadaşımıza bırakmaya hazırım ama bunu birileri gibi bir yerlere geçmek için yapmayacağım. Hareketin içinde kalarak yapacağım, arkadaşlarımla istişare ettikten sonra" şeklinde konuştu.

 

 

Destici, seçim sonuçlarını partisinin MKYK toplantısında değerlendireceğini ve partisinin başarısını teşkilatıyla tartışacağını sözlerine ekledi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, seçim sonuçlarını değerlendirerek, “Burada yapacağımız istişareler neticesinde çok hızlı bir şekilde bir yol haritası belirleyerek bundan sonraki gidişatımızı da buna göre belirleyeceğiz. ” dedi.

 

 

2011 seçimleriyle bugünkü seçimleri karşılaştırdığında 21 ilde BBP’nin oylarını artırdığını hatırlatan Destici, “Bundan biraz daha fazla bir ilde oylarını düşürmüş, 30’a yakın bir ilde de oylarını muhafaza etmiş. Ama tabi oransal olarak bir kayıp yaşamış. Ortada her ne kadar bu seçim adaletsiz, haksız şartların eşit olmadığı bir seçim olsa da sonuç açısından başarısızlık var. Dolayısıyla da biz bunu buraya gelmeden önce divan heyetimizle istişare ettik ve değerlendirdik. Biraz sonra MKYK’daki arkadaşlarımızla bunu değerlendireceğiz. 

 

 

Yarın da il başkanlarımızla bir araya gelerek bunu değerlendireceğiz. Partimiz, hareketimiz için üzerime düşeni her zaman yapmaya hazır olduğumu ifade ettim. Burada yapacağımız istişareler neticesinde çok hızlı bir şekilde bir yol haritası belirleyerek bundan sonraki gidişatımızı da buna göre belirleyeceğiz. Ama bütün arkadaşlarım şundan emin olsun, ben Mustafa Destici olarak görevi bırakmaya hazırım. Ama bunu birileri gibi bir yerlere kapanmak, bir yerlere geçmek adına yapmayacağım, hareketin içinde kalarak yapacağım.” ifadelerini kullandı.

 

"SEÇİMDEN SONRAKİ UYGULAMALARLA KONUŞMANIN BALKONDA KALDIĞINI GÖRDÜK"

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan BBP Genel Başkanı, bir gazetecinin "Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun balkon konuşmasında kapsayıcı ve demokratik bir konuşma gerçekleştirmesine rağmen özgür basına baskı devam ediyor. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna ise şöyle cevap verdi: "Özgürlükten, demokrasiden, hukukun üstünlüğünden yanayız. Herkesin, her kesimin adalet önünde eşit olmasını ve hakkaniyetle muamele görmesini arzu ediyoruz. Bugün bunu arzu etmemiz bu sonucu doğurmuyor çünkü iktidar biz değiliz. 

 

İnşallah Başbakan’ın mütevazi olunacağı, hiç kimseye haksızlık, adaletsizlik, baskı yapılamayacağı konuşmasının balkonda kalmamasını ve hayata geçirilmesini bekliyoruz. Maalesef seçimden sonraki hemen ilk uygulamalar bu konuşmaların daha önce yapılan balkon konuşmaları balkonda kaldığını görmeye başladık. İnşallah biz yanlış görüyoruzdur. Siz ülkenin yarıdan fazlasını karşınıza alarak ülkede huzur olmaz. İstediğinizi tutuklattırır, istediğinizi göz altına aldırır, istediğiniz davayı beraat ettirirseniz burada hukuktan bahsedilemez.” FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ