Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-24 14:26:20

'PKK, ÇÖZÜM SÜRECİNDE MAYIN DÖŞEDİ'

MERSİN MİTİNGİMİZDE KONUŞAN GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, 'HÜKÜMETİN KİRLİ ÇAMAŞIRLARINDAN OLAN ÇÖZÜM SÜRECİ DENİLEN 'İHANET SÜRECİNDE' PKK'NIN GÜÇLENDİĞİNİ VE GÜNEYDOĞU DA MAYIN DÖŞEMESİNE GÖZ YUMDUĞUNU BİR KEZ DAHA HATIRLATTI
'PKK, ÇÖZÜM SÜRECİNDE MAYIN DÖŞEDİ'
MERSİN MİTİNGİMİZDE KONUŞAN GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, 'HÜKÜMETİN KİRLİ ÇAMAŞIRLARINDAN OLAN ÇÖZÜM SÜRECİ DENİLEN 'İHANET SÜRECİNDE' PKK'NIN GÜÇLENDİĞİNİ VE GÜNEYDOĞU DA MAYIN DÖŞEMESİNE GÖZ YUMDUĞUNU BİR KEZ DAHA HATIRLATTI

 

Mersin'e gelerek Mersin milletvekili adaylarımızın 'SeçimYönetim Merkezinin' açılışını gerçekleştiren ve burada vatandaşlara hitap eden Destici, millete önce adalet vadettiklerini çünkü her şeyin başının adalet olduğu kaydetti. 

 

 

Bir ülkede adalet yoksa o ülkede devletin çökeceğini ifade eden Destici, "Onun için diyoruz ki her alanda adalet. Gelir dağılımında da adelet, mahkemede adalet, yasada da adalet, paylaşımda da adalet." dedi. 

 

 

Bu iktidarın en çok yıpratıp zarar verdiği kurumların başında adalet kurumlarının geldiğine vurgulayan Destici, şöyle devam etti: "Milletin adalete güveni kalmadı. Adalet adamlarına güveni kalmadı. Çünkü onları da birbirlerine düşürdüler. Dün bakıyorsun ömür boyu hapisle yargılananlar bugün beraat ediyor, onları yargılayanlar içeri giriyor. Yarın onlar çıkar onları yargılayanlar içeri girer. Böyle adalet sistemi olur mu? Adalet herkes için olmalı. Ve hiç kimse adaletten şüphe duymamalı. Benim ceddim benim atalarım niye demiş 'şeriatın kestiği parmak acımaz' diye. Çünkü adalete olan güven tam. Ama şu anda öyle mi, öyle değil."

 

 

Partimizin Mersin'in merkez Yenişehir İlçesi Birinci Cadde'de düzenlediği ve ulusal-yerel  kanalların ilgi gösterdiği mitinginde konuşmasını sürdüren BBP Lideri, Genel Başkanımız Mustafa Destici, artan terör olayları üzerinden hükümete yüklendi.

 

 

AKP'nin uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle PKK'nın son 13 yılda daha da güçlendiğini 'geniş bir şekilde anlatan' Destici, şunları söyledi:

 

"Bunlar PKK'yla pazarlığa oturup müzakere maddelerini belirlediler mi, belirlediler. Neydi o maddeler? Apo'yu affedecekler, ana dil de eğitimi serbest bırakacaklar, özerkliği verecekler, Suriye'nin kuzeyinde adı PYD ama kendisi PKK olan devletin kuruluşuna yardımcı olacaklar. Bunun karşılığında seçimi kazanıp başkanlık sitemini geçecekler ve Türkiye'yi eyaletlere bölecekler. PKK, AKP'nin bu zafiyetini iyi kullandı. Bu dönemi yaralarını sarma, eksiklerini giderme dönemi olarak kullandı ve eksik olan silahlarını tamamladı, mayın döşenmesi gereken yerlere mayın döşedi, şehir yapılanmasını yeniden kurdu. Çünkü çıkardıkları yargı paketleriyle içeride ne kadar PKK'lı, KCK'lı varsa hepsini salıverdiler. Şimdi yalandan timsah gözyaşı döküyorlar, yalandan bir takım laflarla milletin oyunu tekrar almaya çalışıyorlar. Neymiş efendim, AKP tek başına iktidar olursa terör eylemleri bitermiş. Bu tamamen büyük bir aldatmaca, kandırmaca ve palavradır. Sebebi sensin nasıl bitireceksin?"

 

'SİZİNKİLER ASKERİ ŞEHİT EDERKEN NERDESİN DEMİRTAŞ?'

PKK'nın Hakkari Dağlıca'da ve Tunceli'de gerçekleştirdiği terör saldırısında 6 askerimizi şehit ettiğini hatırlatan Mustafa Destici, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a seslenerek şöyle konuştu:

 

"Dün 4 tane askerimizi sizin hainler şehit etti. Bugün 2 tane askerimizi yola mayın döşeyerek sizin 21'inci yüzyıl katil eşkıya sürüleri şehit etti. Neredesin? Terörü şiddeti bugün niye kınamıyorsun? Bugün kınamazsan dün söylediğinin bir önemi yoktur. Sırtını yasladıkların askeri, polisi şehit ettiğinde, ülkeyi terör eylemleriyle kan gölüne çevirdiğinde sesin çıkmayacak, ama IŞİD yaptığında devleti de, milleti de gerecek cümlelerden geri kaçınmayacaksın. Öyle bir şey yok. Teröre karşıysan Büyük Birlik Partisi gibi, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu gibi, Mustafa Destici gibi duracaksın. Terör kimden gelirse gelsin ve kime karşı yapılırsa yapılsın biz bugün karşısındayız, yarın da karşısında olacağız. Teröre tavır böyle olur. Sahte barışçılar, sahte demokratlar. Sizinkiler yapınca iyi, bir başkası yapınca kötü. Askerimizi, polisimizi şehit eden hain PKK'yı da lanetliyoruz, Ankara'nın göbeğinde canlı bomba olup patlayıp insanları katledenleri de lanetliyoruz."

 

HÜKÜMETİN UYGULAMALARI,

28 ŞUBAT VE 12EYLÜL'E RAHMET OKUTUYOR

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türkiye'nin şu anda en yasakçı dönemini yaşadığını ifade ederek, hükümetin bazı uygulamalarının 12 Eylül ve 28 Şubat'a rahmet okuttuğunu söyledi.

 

"SAYIN CUMHURBAŞKANI, ÖZGECAN'IN KATİLLERİ NE OLDU?"

Özgecan'ın katillerinin ne olduğunu soran Destici, "Sayın Cumhurbaşkanı söz verdiniz. En ağır cezaya çarptırılacak dediniz. Ne oldu? Özgecan gibi yüzlerce kızımızı, çocuğumuzu, kadınımızı kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldüren sapıklar için hangi yasal düzenlemeyi yaptınız? Kendi yandaşlarınızı kurtarmak için her türlü yasal düzenlemeyi yapmaktan çekinmediniz, Özgecan gibiler için hangi yasal düzenlemeyi yaptınız. Ben soracağım çünkü ben millet adına ülkem adına siyaset yapıyorum." ifadelerini kullandı.

 

Her gün işsizler ordusuna yenileri katıldığını hatırlatan Destici, çığ gibi büyüyen işsizliğe karşı sanayi kuruluşlarının ise kalifiye ara eleman bulamadığını söyledi. "Sen 13 yıldır ne yapıyorsun. 13 yılda niye ara eleman yetiştirmiyorsun" diyen Destici, şunları söyledi: "Kasalarını doldurmaktan başka ne yapıyorsun sen. 13 yıldır ne yapıyorsun. Milletimizin yüzde 70'i yani 70 milyonun 50 milyonu açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşıyor. Hesap basit; 12 milyon çalışan, 6 milyonu asgari ücretli açlık sınırının altında. Aileleri ile birlikte 20 milyon. 2 milyon taşeron işçi. 12 milyon emeklinin 8 milyonu. Memurların imamların polislerin tamamı yoksulluk sınırı altında. Küçük esnaf çiftçimiz köylümüz... Peki ne yaptınız? Tam tersine giderek derinleştirdiler. Yani fakir daha fakir zengini daha zengin olduğu bir topluluk meydana getirdiler."

 

"BİTİRECEĞİM DEDİN, YOLSUZLUKLARIN BABASINA GÖZ YUMDUN"

 

Hükümetin yasakla, yoksullukla ve yolsuzlukla mücadele sözü verdiğini vurgulayan Destici şöyle devam etti: "Allah aşkına soruyorum, şu anda memlekette yolsuzluk var mı? Yasak var mı? Yoksul var mı? Sen 12 yıldır ne yaptın ey AKP hükümetleri. Yolsuzluğu bitireceğim diye geldin. Yolsuzlukların babasına göz yumdun. Babası meydana çıktı yolsuzluğun. Zirve yaptı. Yoksulluğu yok edeceğim dedin yoksul insan sayısı hiçbir dönemde bu kadar artmamıştı. Yasaklarla mücadele edeceğim dedin twit atanları bile hapse atmaya başladın. Basın konuşamaz oldu. Yazamaz oldu. İnsanlar konuşamaz oldu, eleştiremez oldu. İnsanlar baskıdan zulümden korkar hale geldiler. Bu mu sizin yasaklarla mücadele edecek anlayışınız."

Destici, bir tarafta gazetecileri dövenler serbest bırakılırken öbür tarafta twit atanların tutuklandığını vurgulayarak şunları söyledi: "Türkiye şu anda en yasakçı dönemini yaşıyor. Biz 28 Şubat'ta en dik durmuş partiyiz. 12 Eylül'de en büyük bedel ödemiş siyasi hareketiz. 12 Eylül'e, 28 Şubat'a bazı uygulamalarınız rahmet okutuyor Sayın Başbakan. Senin haberin var mı? Belki de yoktur tabi Davutoğlu'nun. Allah var hakkını yememek lazım. Yani her şeyden haberi yok. Çünkü bazı şeyler daha yukarıdan hallediliyor. Sayın Başbakanı da çok suçlamamak lazım. Diyor ki benim adım hızır elimden gelen budur. Ona da bir şey demiyorum ama millet inşallah 1 Kasım'da değişikliği yapacak."

 

Genel Başkanımız, mitingin ardından partimizin seçim yönetim merkezinin açılışını yaptı. FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ