Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-24 14:27:10

ELBİSTAN'DA COŞKULU KALABALIĞA HİTAP EDEN GENEL BAŞKANIMIZ, 'MİLLETİN ARTIK YALANA,PALAVRAYA KARNI TOK' DEDİ

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Elbistan’dan hükumete yüklendi.
ELBİSTAN'DA COŞKULU KALABALIĞA HİTAP EDEN GENEL BAŞKANIMIZ, 'MİLLETİN ARTIK YALANA,PALAVRAYA KARNI TOK' DEDİ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Elbistan’dan hükumete yüklendi.

 

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde ki İnönü caddesinde 'Seçim Yönetim Merkezi'nin açılışını gerçekleştiren BBP Lideri, Genel Başkanımız Mustafa Destici, düzenlenen 'Mitingde' AKP hükümetine 'ağır sözlerle' yüklendi. 

 

 

Genel Başkanımız Destici, “Bugüne kadar söylediklerinizi yapmadınız. Sözünüz başka, yaptıklarınız başka oldu. Artık milletimizin bu yalana, bu palavraya karnı tok” diye konuştu.

 

 

Programın açılış konuşmasını Büyük Birlik Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Hayati Bakdur yaptı. 

 

 

 

 

 

Bakdur, “Biz 23 yıldır milletin yanında duruyoruz. Sizin yanınızdayız, hiçbir yere ayrılmadık. Artık sizin de bizim yanımızda durma vaktiniz gelmiştir. Bu vatanı, bu milleti biz canımız pahasına savunuruz. Millete, bayrağa, devlete uzanan elleri kırarız” dedi.

 

 

 

Daha sonra mikrofona davet edilen BBP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı İbrahim Alagöz ise, “Halka, siz yanlış yaptınız, bizi yeniden seçin dercesine yeniden seçime gidiyoruz. Sıfır sorun diyerek başladıkları dış politikada sıfır komşuya düştük. Şuanda Ortadoğu’da Barzani’den başka dostumuz kalmadı. Terörle masaya oturdular, onlara güç kazandırdılar. Yolları mayınladılar, uluslar arası meşruiyet kazandırdılar. Şivan Perver’le, Barzani ile türkü söyleyerek barışın geleceğini zannettiler. 

 

 

 

Ergenekon adıyla Türk ordusu hapse atıldı. Eğitimde en az kırk yıl geriye gittik. Biz bu seçimde ‘safını belirle’, ‘haysiyet seçimi ve onur seçimi’ diyerek yola çıktık. Hukuku çiğneyenlere karşı, devleti soyanlara karşı, kendi çocuklarını askere göndermeyip, şehit yakınlarına karakteri bozuk diyenlere karşı, yüce dinimizin içini boşaltanlara karşı, Muhsin Yazıcıoğlu suikastını çözmek namus borcum deyip, namus borcunu ödemeyenlere karşı, BOP’un eş başkanlarına karşı haysiyet ve onur seçimi diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Daha sonra mikrofona davet edilen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin hedefinde ise AKP hükümeti vardı. Seçim otobüsünden terör sorunu üzerinden hükümeti eleştiren Genel Başkan Destici,

 “Ülkemiz çok kritik süreçlerden geçiyor. Bir taraftan hızla seçime gidiyoruz ama öbür taraftan ülkemiz Güneydoğu’da PKK terör örgütü ile onların kalleşçe ve adice yaptığı saldırılarla karşı karşıya, öbür taraftan ise Suriye’deki gelişmeler devletimizin bekasını ilgilendiren seviyeye gelmiş vaziyette. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı güvenlik güçlerimize de acil şifalar temenni ediyorum.

 

 

Türkiye’yi yönetenler 30 yıldır eğer topyekûn kararlı bir şekilde bir irade koysalardı ve PKK ile mücadele etmiş olsalardı, bu PKK 30 kere bitirilirdi. Ama yapmadılar. Mevcut iktidarlarını sürdürme adına, dışarıyla olan ilişkilerini bozmama, içlerinde PKK’ya sempati duyanların yönlendirmesi ile PKK’yı bugünlere kadar getirdiler. En son Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı bizim bütün uyarılarımıza rağmen, adına çözülme süreci dediğimiz süreçle birlikte bugün kendileri de itiraf ediyorlar ki PKK, yaralarını sardı ve eskisinden daha güçlü bir hale gelerek neredeyse her gün bir askerimizi ve polisimizi şehit etmeye devam ediyor. Sizi kandıran bu iktidarı siz de 1 Kasım’da bırakacaksınız” diye konuştu.

 

 

Genel Başkanımız Mustafa Destici, şöyle devam etti:

“Hükümet, en büyük yanlışı PKK’yı muhatap almakla, o bölgedeki vatandaşlarımıza sizin temsilciniz bunlar demekle yaptı. PKK’yı meşrulaştırıyorsunuz dedik. Bu süreci istismar edecekler ve güçlenmek için kullanacaklar dedik ve onda da haklı çıktık. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı ile pazarlığa oturdular. Özerklik istediler, Apo’yu serbest bırakacaksın, anadilde eğitimi serbest bırakacaksın, Suriye’de bir Kürt devleti kurulmasını destekleyeceksin dediler ve bunların hepsini kabul ettiler. Anlaşma, Adalet ve Kalkınma Partisi tek başına iktidarı kaybedince bozuldu. Bunların iktidarlarını sürdürmekten başka düşündükleri bir şey yok. Milleti düşünmüyorlar, ülkeyi, devleti düşünmüyorlar. Bu iş kendilerine oy ve iktidarı kaybettirdi.

Sayın Başbakan’a sesleniyorum. Diyarbakır’da, Şırnak’ta kullandıkları silahın hepsi Amerikan malı çıktı. Ne yaptın? Milleti aldatmayacaksınız, kandırmayacaksınız. Amerika’ya açtığınız üsleri kapatacaksınız. Bunu yaparsanız biz de yanınızda dururuz. Bugüne kadar söylediklerinizi yapmadınız. Sözünüz başka yaptıklarınız başka oldu. Artık milletimizin bu yalana, bu palavraya karnı tok. Milletimiz icraat istiyor. Biz milletimizle birlikte ant içtik. Kardeşliğimizi bozdurmayacağız, vatanımızı böldürmeyeceğiz.”

Ankara’daki bombalı saldırının ardından ilgili bakanların istifa etmesi gerektiğini savunan Destici, “Maalesef Türkiye’yi yönetenler ülkenin güvenliğini sağlayamadı. Ankara’nın göbeğinde bombalar patladı. Bu saldırı hangi örgüte bağlı olduğu bilinen ve canlı bomba oldukları önceden tespit edilen iki kişi tarafından yapıldı. Ellerini kollarını sallaya sallaya Ankara’ya gelmişler ve bombalarını patlatmışlar. Bunun üzerine sayın bakan, ilgili bakanlar ve başbakan ihmal olmadığını söylüyorlar. Koltukta oturmaya devam etmek istiyorlar. O koltuklar hiç kimsenin babasının malı değil. Oralar millete, devlete hizmet edilecek makamlardır. Ancak hizmet edenler oturur. Hizmet edemeyenler çekilmesini bilmeli. Suçu başkalarına atarak işin içinden sıyrılma yolunu seçmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

 

 

HDP mensupları için ‘sahte demokratlar’ ifadesini kullanan Destici, şunları söyledi:

Onlar sahte barışçılar. Terörden ve şiddetten besleniyorlar. Asla samimi değiller. Onlar bütün bunları milleti parçalamak, ülkeyi bölmek için araç olarak kullanıyorlar. Şehit verdiğimizde ağızlarını açmadılar. PKK ile aralarına bir mesafe koyamadılar. PKK terör örgütü diyemediler. PKK’yı lanetlemedikleri sürece, PKK’yla aralarına mesafe koymadıkları sürece bizim muhatabımız olmadılar ve olmayacaklar. Sözlerinin de bizim nezdimizde hiçbir geçerliliği yoktur. İnşallah PKK’yı yok etmek bize nasip olacak” değerlendirmesini yaptı.

 

 

Türkiye’nin ekonomik açıdan durumunun iyi olmadığını kaydeden Destici, “Milletimiz de safını belirleyecek. Sizlerin çok önemli problemleri var. Türkiye’yi yönetenler sınıfta kaldı. Artık ekonomik rakamları kullanamıyorlar. Hem iktidar hem de mecliste grubu olan partiler sizin dertlerinize çare bulamadılar. Elbette yapılan iyi şeyler var. Ama insanımızın temel problemlerinin hiçbirine çözüm üretilemedi. Terör çözülmedi, işsizlik yok edilmedi. Adalet sağlanamadı. Eğitim yazboz tahtasına döndürüldü. En başarısız olduğu alan dış politika” dedi.

 

 

Vaatlerimizi de anlatan Destici, konuşmasını, “Çiftçiye mazotu 1 liradan vereceğiz. Sen vergi koyup o vergiyi hortumcuya veriyorsun, ben çiftçiye vereceğim. Çiftçiden özel tüketim vergisi alıyorsun. Çiftçi neyin özelini tüketiyor. Gelir düzeyinin en altındaki 100 bin kişiye her yıl ev vereceğiz diyoruz. Faizciye ödemeyeceğiz, fakire yoksula vereceğiz. Öğrencilerimize servisi ve öğle yemeğini bedava yapacağız. Hepimiz birlik, beraberlik ve kardeşlik için çalışacağız. Biz de BBP olarak tam da bunu yapıyoruz” cümleleri ile tamamladı.

 

 

Daha sonra seçim bürosunun kurdelesi kesildi. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ilçede esnafları ziyaret ettikten sonra Elbistan’dan ayrıldı.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ