Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-24 14:28:42

DEMETEVLER'DE; 'BİRLİK VE BERABERLİK' YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLEDİK

Büyük Birlik Partisi (BBP) Demetevler'de "Birlik ve Beraberlik" yürüyüşü düzenledi.
DEMETEVLER'DE; 'BİRLİK VE BERABERLİK' YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLEDİK
Büyük Birlik Partisi (BBP) Demetevler'de "Birlik ve Beraberlik" yürüyüşü düzenledi.

 

 

 

 

Demetevler Parkı'nda toplanan Büyük Birlik Partisi Genel Merkez Yöneticileri, partimizin Ankara 1. ve 2. Bölge milletvekili adayları, Kadın Kolları Yöneticileri, Özgün Sanatçı Hasan Sağındık ve partililer, ellerinde Türk bayrakları ile Karşıyaka İş Merkezi önüne kadar yürüdü. 

 

 

 

 

Genel Sekreterimiz Üzeyir Tunç, Genel Başkan Yardımcıları Haşim Yanar, Remzi Çayır, Ünsal Karabulut,İlker Kayalıoğlu,MKYK üyeleri, Ankara İl Başkanı Mahir Alay - yöneticileri, ilçe başkanları, kadın kolları yöneticileri, partililer ve vatandaşlarımız, taşıdıkları büyük Türk bayrağı ile yol boyunca "şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde sloganlar atarak "tekbir" getirdi. Güzergahtaki vatandaşlar da yürüyüşe ilgi gösterdi.

 

 

BBP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara milletvekili adayı Haşim Yanar, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 100 yılın en kötü günlerinde "ahlaki zafiyet altında" seçime gittiğini savundu. Yanar, Türkiye'de Kürt ve Türk sorunu bulunmadığını vurguladı.

 

 

Hükümetin iktidar olduğu süre boyunca terörle mücadele eden güvenlik güçlerinin direncinin kırıldığını savunan Yanar, "içi boşaltılmadık manevi değerimiz kalmadı. Milletin tek umudu Alperenler ve BBP'dir" dedi. Yanar, etkinliğe katılanlardan da oy istedi.

 

 

BBP Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve Ankara milletvekili adayı Hakkı Öznur ise son 3 ayda terör saldırıları sonucu asker ve polis 150 vatan evladının şehit düştüğünü belirterek, hükümetin terörle mücadele politikalarının başarısız olduğunu öne sürdü. Merhum Genel Başkanları Muhsin Yazıcıoğlu'nun "Terörle müzakere olmaz, terörle mücadele olur" şeklindeki sözlerini anımsatan Öznur, "terör örgütü PKK'nın arkasında haçlı zihniyeti ve İsrail'in olduğunu ve asla silah bırakmayacağı"nı kaydetti.

 

 

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tren garı önündeki patlamalar nedeniyle devleti suçlamasını da eleştiren Öznur, "Katliamı kimlerin yaptığını daha iyi biliyorsun. Esas katliamcı, esas devlete kurşun sıkan PKK'dır. Devlet katliam yapmaz" dedi.

 

 

Konuşmaların ardından slogan atarak tekbir getiren grup daha sonra dağıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ