Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-24 14:39:22

ERSOY, '1.SIRADAKİ TEK BAYAN ADAYIM'

Büyük Birlik Partisi Ordu Milletvekili Adayları, bugün Ordu basının karşısına çıktı. İlk olarak İl Başkanı Vejdet Ersoy kısa bir konuşma yaparak seçimlerin hayırlı olmasını dilediğini belirtti.
ERSOY, '1.SIRADAKİ TEK BAYAN ADAYIM'
Büyük Birlik Partisi Ordu Milletvekili Adayları, bugün Ordu basının karşısına çıktı. İlk olarak İl Başkanı Vejdet Ersoy kısa bir konuşma yaparak seçimlerin hayırlı olmasını dilediğini belirtti.

 

Büyük Birlik Partisi Ordu 1. Sıra Milletvekili Adayı Perihan Ersoy ise sözlerine 1965 yılında Erzurum'da doğduğunu ve 50 yıllık ömrünün yarısını Ordu’da geçirdiğini belirterek başladığı konuşmasında, “Çocuklarım bu şehirde doğdu, bu şehirde okudular. Ben bu şehrin esnafından alışveriş yapıyorum. 1991 yılında İstanbul'dan geldim ve Orduyu çok beğeniyorum ve bu şehri çok seviyorum. Aktif siyasi hayatıma yaklaşık 22 yıldır BBP çatısı altında, doğru bildiklerimden taviz vermeden, ilkeli bir duruş sergileyerek devam ediyorum. 2012 de ilk defa Milletvekili adayı olduğumda 6. sırada idim. 2011 de 3. sırada ve 2015 de 1. sıra adayıyım.”

 

 

Kademe kademe yükseldiğini ve bunu hak ettiğini düşündüğünü belirten Ersoy, “Partimin bana olan güvenini, başaracağıma olan inancını biliyorum. Büyük şehir olmadan evvel önce 7, sonra 6 ve şimdide 5 Millet Vekili ile Ordu İlinin temsil edildiğini ve burada bir yanlışlık olduğunu, Orduda yaşayan herkesin bunu sorgulaması gerektiğini düşünüyorum. 2011 de aday iken tespitlerim ve söylediğim sözlerin bu gün bile geçerliliğini koruduğunu gördüm. Bu ülkenin o zaman iki ana problemi vardı. Terör ve İşsizlik. Bu gün de. Terörle müzakere edilmez, mücadele edilir diyen Rahmetli Genel başkanım Muhsin Yazıcıoğlu ne kadar haklıymış.”

 

 

Milletvekili adayı olmasındaki en büyük etki eden sebeplerden birisinin Kadına ve çocuklara yönelik şiddet, taciz ve tecavüz olduğunu belirten Ersoy, “Bununla ilgili olarak ‘İdam’ cezasının geri getirilmesi konusunda azami gayret göstereceğim. Ordu kadınına güveniyorum. İlk defa listelerde bir kadın aday 1. sırada bulunuyor. Siyasette kadının yeri seçimlerde oy toplamak olmamalı. Aday listelerin 2. sıraları mutlaka bir kadın adaya ayrılmalı diye düşünüyorum.”

Aday olmasında etken bir başka konunun ise Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit edilmesinin olduğunu belirten Perihan Ersoy, “Bir diğer konuda Rahmetli Genel başkanımın Şehadeti ile ilgili kimin parmağı, ihmali ve sorumluluğu var ise bulunup cezalandırılması. Kamu vicdanının rahatlaması sağlanmalıdır. Bu şehre en iyi kim hizmet edecekse, onun meclise gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Son olarak bizi tanıyan, seven güvenen bu kadın bu işi kotarır diyen herkesten destek oyu. Kararsız kalan arkadaşlardan da ödünç oy istiyorum. Milletvekili seçildiğim takdirde borcumu hizmet olarak geri ödeyeceğim.”FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ