Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-24 14:45:47

TUNÇ, 'BU MİLLETİ BÖLMEK İSTEYENLERİ ALLAH KAHRETSİN'

Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, Ankara Tren Garı Kavşağı'nda meydana gelen terör olayları için, “Çanakkale'de yan yana, koyun koyuna yatan bu milleti bölmek, parçalamak isteyen insanları cenabı Allah kahretsin.İçimiz yanıyor” dedi.
TUNÇ, 'BU MİLLETİ BÖLMEK İSTEYENLERİ ALLAH KAHRETSİN'
Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, Ankara Tren Garı Kavşağı'nda meydana gelen terör olayları için, “Çanakkale'de yan yana, koyun koyuna yatan bu milleti bölmek, parçalamak isteyen insanları cenabı Allah kahretsin.İçimiz yanıyor” dedi.

 

 

Partimizin Kırşehir il binasında aday tanıtım programında konuşan Tunç, “12 Eylül yıllarından itibaren Muhsin Yazıcıoğlu ile tanışıklığım ve birlikte hareket etme imkânım oldu. Hala aynı aşkla ve şevkle yolumuza devam ediyoruz. Siyaseti asla ikbal uğruna yapmadık. Makam, mevki, şöhret elde edebilme adına yapmadık. Hiç bir zaman yılmadık, yorulmadık, şikayet etmedik” diye konuştu.

 

 

“Türkiye çok zor günlerden geçiyor. Yıllardır terörle boğuşan ülkemizde dün cumhuriyet tarihimizin en kanlı gününü yaşadık” sözleriyle konuşmasını sürdüren BBP Genel Sekreteri Tunç, “Terör kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın lanetliyoruz. Allan, bunu yapanları kahhar sıfatıyla kahreylesin. Bin küsur yıldır Selahattin Eyyubi’de beraber olan bu millet, 1071'de Alpaslan ile beraber olan bu millet, 1453'te Fatih Sultan Mehmet Han'la beraber olan bu millet, Kanuni Sultan Süleyman, Yavuz Sultan Selim'le beraber olan, Çanakkale'de yan yana, koyun koyuna yatan bu milleti bölmek, parçalamak isteyen insanları cenabı Allah kahretsin. İçimiz yanıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

GAR’IN ÖNÜNDE NASIL EMNİYET ÖNLEMİ ALMAZSINIZ? 

Genel Sekreterimiz Tunç, şunları kaydetti; “Eğer burada ihmal, kusur varsa, yapanlara da artık aklınızı başınıza alın diyoruz. Bu saatten sonra ihmali, kusuru aklımızdan bile geçirmiyoruz. Bir devlet yetkilisi çıkıp 'Sıhhiye’de yapılacaktı, biz orada önlem aldık ‘deme hakkına sahip değildir. Yıllardır bu tür toplantılarda Ankara dışından gelenlerin Ankara Garı'nda indikleri, otobüslerle gelenlerin de orada buluştuğu, belirli bir güzergâh neticesinde Sıhhiye'ye ulaştığını bilmeyen var mı bu memlekette? Siz o güzergâhta, Gar'ın önünde nasıl emniyet önlemi almazsınız?”

 

 

“Bir bakıyorsunuz, bir patinin yetkilisi o çok seyredilen televizyon kanallarında telin ediyor, sonra da seçim diyor, geçim diyor, neye yarar diyor, kime yarar, ne için yapılmış diyor. Diğerine bakıyorsunuz Allah'tan korkmadan, 35 yıldır bu milletin başına bela olan 50 bin insanının hayatını kaybetmesine vesile olan PKK'nın yapmış olduğu hiç bir eyleme koymadığı tepkinin yüz mislini burada koyuyor. Böyle bir elim olayı, acı hadiseyi dahi seçim vesilesi olarak kullanmak isteyenlere yazıklar olsun diyorum, onları da lanetliyorum. Biz hiç bir zaman yanlışın yanında olmadık. Kimden gelirse gelsin onun yanında olmadık. Doğru kimden gelirse gelsin, kime yarayacağına bakmadan, bizim aleyhimize bile olacağını hesap etmeden, Allah için, vatan için, millet için ise hep onun yanında olduk. 23 yıllık mazimizde bunu gayet net görürsünüz.

 

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, Kırşehir'de katıldığı partisinin aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, terörün kimlere yaradığını göremeyecek kadar acemi siyasetçiler olmadıklarını söyleyerek, "Ben çiftçi bir ailenin 9 çocuğundan bir tanesiyim. Bu toprakların yaşamış olduğu sıkıntıyı hep birlikte özünden çok iyi şekilde biliyorum. Çünkü damdan düşenin halinden yalnızca damdan düşen anlar. Merhum liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 12 Eylül dönemleri dahil siyasetimiz vefatına kadar birlikte devam etti" dedi.

 

"YILMADIK, YIKILMADIK, GOCUNMADIK"

Siyasi gündemi de değerlendiren Tunç şöyle konuştu:

"41 yıldır herhangi bir beklentimiz olmadan doğru bildiklerimiz noktasında yılmadan ve asla gocunmadan çalıştık. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Terörle boğuştuğumuz şu günlerde terörü ve terörün her türlü eylemini kimden gelirse gelsin kınıyoruz. Bir olmuş bu milleti parçalamak isteyenleri ve bu durumdan siyasi malzeme çıkartanları Allah kahretsin. Çocuklarımızın geleceğinin tehlikeye düşmemesi adına kimseler bizlere yanlış yaptıramaz."

Aday tanıtım toplantısında konuşan Kırşehir İl Başkanı Tarık Aykanat ise, "Mücadelemiz her alanda veriliyor. Hak olandan vazgeçmeden çalışma gayreti içerisinde olacağız" ifadelerini kullandı.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ