Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-24 23:48:41

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “AKP İKTİDARI ÜLKEYİ BU NOKTAYA GETİRDİ”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, AKP iktidarının ülkeyi bu noktaya getirdiğini söyledi.

ADAY TANITIM TOPLANTISI İPTAL

  Ankara il binamızda yapılacak olan aday tanıtımı toplantısına katılan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bugün burada Ankara milletvekili adaylarımızın aday tanıtım toplantısını gerçekleştirecektik. Ama Ankara’nın göbeğinde çok büyük bir patlama gerçekleşti. Şuanda onlarca vatandaşın hayatını kaybettiği ve yaralandığı bilgileri geliyor. Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun, hangi etnik kökene sahip olursa olsun, hangi mezhebi anlayışa sahip olursa olsun böyle bir patlamanın yaşandığı, onlarca vatandaşın hayatını kaybettiği günde, onlarca insanın can çekiştiği biranda bizim burada aday toplantımızı gerçekleştirmemiz doğru olmazdı. Bizim siyasi düşüncemize, inancımızla, fikrimizle, misyonumuzla bağdaşmazdı. Onun için aday tanıtım toplantımızı iptal ettik.” Dedi.

“ŞİDDETLE LANETLİYORUM”

  Yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını ve lanetlediğini ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Terör kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın kurulduğumuz günden bu yana bunun karşısında olduk. Bugünde, yarında karşısında olacağız. Onun için bu saldırıyı şiddetle kınıyorum, bunu gerçekleştirenleri de lanetliyorum.” Diye konuştu.

“İSTİHBARAT NEREDE?”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Ülkemiz bugün gerçekten hiç birimizin yorumlayamayacağı, yorumlamakta güçlük çektiği bir noktaya geldi. Eskiden Televizyonlarda izlediğimiz hadiseleri, patlamaları, özellikle Ortadoğu ve Asya ülkelerinde yaşananlar bugün ülkemizde yaşanır hale geldi. Neredeyse her gün terör saldırılarıyla karşı karşıyayız. 13 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarı Türkiye’yi bu noktaya getirdi. Maalesef ülkemiz bugün hiç birimizin arzu etmediği bir süreçten geçiyor. Başkentin göbeğinde nasıl oluyor da, canlı bombaysa, canlı bomba, araç patlatılmışsa bomba yüklü araç, ya da bomba patlatılmışsa da bomba nasıl oluyor da aramadan geçiyor, görülemiyor. Bunun istihbarat bilgileri neden önceden alınamıyor?”

“İSTİHBARATIN GÜÇLÜ OLMASI GEREKİR”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Emniyet zafiyetinin olduğuna yönelik ilk bilgiler olay yerindeki arkadaşlarımızdan geldi. Bir ülkenin terör hadiselerini yaşamaması için, bu tür patlamalarla karşı karşıya kalmaması için mutlaka istihbaratının güçlü olması, bu hadiselere yoğunlaşması ve bu hadiselerin önceden bilgisine ulaşabilmesine bağlıdır. Eğer istihbaratınız zafiyet gösteriyorsa, bu tür hadiselerin bilgisini önceden alamıyorsa bu tür olaylarla karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olur.” İfadelerini kullandı.

“DENETİMLER HANGİ NOKTADA YAPILDI?”

 Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Kim tertiplerse tertiplesin, bizlerde mitingler, salon toplantıları düzenliyoruz. Buralarda gerçekten emniyet teşkilatının hem kamerayla, hem de bire bir aramayla miting alanımıza girenleri kontrol ettiğini görüyoruz. Ama burada miting alanına giden insanların bu denetimlerden geçmediği bilgisi bize verildi.” Dedi.

“BU 3 HADİSENİN İNCELENMESİ GEREKİR”

  İncelenmesi gereken 3 tane hadisenin olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bunlardan bir tanesi niye bu patlamaların istihbaratı önceden alınamadı? İkincisi neden güvenlik tedbirleri alınmadı? Üçüncüsü ise bu patlamanın arkasında kim var ve bundan kim istifade ediyor? Bu patlamayı kimler gerçekleştirmiş olabilir? Ülkemizin huzurunu, birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini istemeyen kişiler gerçekleştirmiştir. Bunda dış istihbaratlarında parmağı olabilir? İçeriden de buna yardımcı olanlar olmuş olabilir. Ama bütün bunların sorumlusu kimdir diye sorduğunuzda 13 yıldır tek başına ülkemizi yöneten AKP iktidarı ve hükümetleridir. Bu kadar kontrolsüz sınırların açılması ve milyonlarca insanın kontrolsüz bir şekilde içeriye girmesi, bugünkü hadisenin ve buna benzer hadiselerin yaşanmasına maalesef sebepleri arasındadır.”

“SEÇİMLERE 3 HAFTA KALA”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Mutlaka ama mutlaka kardeşlerimize sahip çıkalım. Zorda kalan insanlara sahip çıkalım. Elbette ki onları Ensar sıcaklığıyla kucaklayalım. Ama bütün bunları yaparken, ülkemizin, insanımızın güvenliğini, iç barışını ve öncelikli olarak da insanlarımızın bir arada huzur içerisinde yaşaması önceliğini asla arka plana atılmaması gerektiğini söyledik. 13 yıldır AKP iktidarının iflas ettiğini hep birlikte görüyoruz. Ülkeyi yönetemeyecek konuma geldiler. Bu tür büyük acı olayların hem can kaybına sebep olan, hem ülkemizin birliğine, beraberliğine ve kardeşliğine zarar veren, hem terör olaylarını önleyemiyorlar, hem bu patlamaları önleyemiyorlar, hem de ülkemiz içerisinde bir kamplaşma, bir ayrışma, çatışma, kayırmacılık hiçbir dönemde olmadığı kadar da zirve yapmış vaziyette. Seçimlere 3 hafta kala böyle bir patlamanın yaşanmış olması da gerçekten manidardır. Bunun bütün süreçleriyle, etraflıca araştırılması ve mutlaka olayın faillerinin bulunması ve bir daha ülkemizin içerisinde Ankara’da da, Diyarbakır’da da, Eskişehir’de de böyle üzücü hadiselere artık bizim tahammülümüz kalmamıştır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Yakınlarına da başsağlığı temenni ediyorum.”

“KATİL PKK SÜRÜLERİ”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici son olarak, “Dünde bir polis kardeşimiz şehit edildi. Şehit polisimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine de başsağlığı ve sabır diliyorum. Hamile eşini ve üç yaşındaki çocuğunun yanında gözü dönmüş PKK’lı teröristlerce şehit edildi. Katil PKK sürülerini bir kez daha lanetliyorum.” Dedi.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ