Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-24 23:49:24

ŞEHİT AİLELERİ FEDERASYONUN ZİYARET ETTİK.

Şehit Aileleri Federasyonu'nu ziyaret eden Genel Başkanımız Mustafa Destici burada basın mensuplarının sorularını cevapladı.

PKK'nın ateşkes kararı aldığı iddialarını nasıl değerlendiriyorsunuz sorusu üzerine Destici,  Türkiye'de bu konuda en kararlı duruşu gösteren partinin Büyük Birlik Partisi olduğunu belirtti ve  PKK'yı muhatap almadığımızı söyledi.

 

 

Diğer siyasi partilerin, dönemsel olarak PKK'yı ya da onun siyasi uzantılarıyla aralarına mesafe koyduklarını aktaran Genel Başkanımız, "O mesafe kalktığında tokalaşırlar, muhabbet ederler, oturur yemek yerler. Birbirlerinin düğününe davet ederler." ifadelerini kullandı.

 

 

"MESAFE KALKTIĞINDA TOKALAŞIRLAR"

PKK'nın ateşkes kararı aldığı iddialarını da değerlendiren Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici,  "PKK ile perde arkasında görüşmeler olabilir. Milletten gizli bir şekilde seçimi geçirinceye kadar, kurtarıncaya kadar belki böyle bir yola girilmiştir. Diğer seçim öncesi de biz bunu yaşadık." dedi.

 

 

"ÜLKEYİ YÖNETENLER BU KADAR MI SAF"

Destici, konuşmasına şöyle devam etti:

"Dün Sayın Cumhurbaşkanı'nın çözüm süreci buzdolabındadır. Eğer gereken adımlar atılırsa tekrar çözüm sürecine başlanabilir' gibi açıklamaları oldu. Cumhurbaşkanı'nın açıklamaları direkt hükümeti bağlayan açıklamalardır. Ben bu açıklamaları hükümet adına da yapılmış açıklamalar olarak değerlendiriyorum. 

 

 

PKK ile perde arkasında görüşmeler olabilir. Milletten gizli bir şekilde seçimi geçirinceye kadar, kurtarıncaya kadar belki böyle bir yola girilmiştir. Diğer seçim öncesi de biz bunu yaşadık. Seçimden sonra ne ile karşılaşacağımız çok açık ve nettir. Onun için milletimizin artık bu yalanlara hem PKK tarafından hem de iktidar tarafından yapılan bu açıklamalara asla rağbet etmemesi, ciddiye almaması gerekir. 

 

 

PKK'nın kendini lağv edeceğini, içeridekilerin eylemlerini sonlandıracağını hiç kimse aklından geçirmesin. Çünkü adamların hedefleri belli. Adam açıkça söyledi. Bu ülkeyi yönetenler bu kadar mı saf. Ya da saf numarası yapıyorlar."

 

 

"BİR TARAFTA BBP DİĞER TARAFTA DİĞERLERİ"

Selahattin Demirtaş'ın 'burası özgür Kürdistan olacak' dediğini aktaran Destici, "Adam orada vergi dairesini niye kuruyor, kendi mahkemelerini niye kuruyor? Devlet içindekiler gaflet içinde olabilir, istismar edilmeye müsait olabilir ama milletin artık uyanması gerekir. Ülkenin birliğinin kardeşliğinin yanında mı duracaksın yoksa ülkenin ayrılmasının ve buna çanak tutanların yanında mı duracaksın. Bir tarafta BBP diğer tarafta diğerleri." dedi.

 

 

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ