Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-24 23:52:49

AGİT, GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ'Yİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Genel Başkanımız Mustafa Destici, bundan sonra yapılacak olan seçimlerin daha demokratik ve adil koşullarda yapılması gerektiğini söyledi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Sınırlı Seçim Gözlem Heyeti Politika Analisti Martina Barker Cıganıkova’yı makamında kabul etti.

  Kabulde konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Büyük Birlik Partisi olarak 23 yıllık siyasi partiyiz. Pek çok seçimlere katılan seçim tecrübesi yüksek olan bir partiyiz. Mecliste olduğumuz ve olmadığımız dönemler oldu. Mecliste olmayışımızın en temel nedeni seçim yasasının demokratik olmamasının kaynaklanıyor.” Dedi.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici konuşmasında şunları söyledi: “Avrupa’nın her hangi bir bölgesinde olsaydı Büyük Birlik Partisi mecliste olurdu. Onun için seçim yasasının demokratikleşmesini, demokratik koşullarda, eşit şartlarda olmasını belirtiyoruz. AGİT’in seçimlerde gözlemci olarak bulunmasını önemsiyoruz. Dünya’nın geldiği noktada, tüm ülkelerde seçimler şeffaf bir şekilde yapılmıyor. AGİT’in burada olmasını seçimin şeffaflığı açısından da önemsiyoruz. Beklentimiz bu seçimde seçmenin iradesinin sandığa yansımasıdır. Demokratik, şeffaf, güvenli bir seçim olmasıdır. Ama mevcut yasalarla bu pek mümkün gözükmüyor. Temennimiz odur ki bu seçim Türkiye’nin son antidemokratik seçimi olur. Bundan sonraki seçimler daha demokratik, eşit ve adil koşullarda yapılsın.”

  Türk yetkililerin çağırmasıyla burada olduklarını ifade eden  Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Sınırlı Seçim Gözlem Heyeti Politika Analisti Martina Barker Cıganıkova “2002 yılından bu yana AGİT Türkiye gözlemciliği yaptığını, 11 kişilik ana ekibin olduğunu, Türkiye de 9 farklı şehirde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

  Kabulde Büyük Birlik Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Tevfik Eren’de hazır bulundu.

 Fotoğraflar :

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ