Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:02:24

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ “YOKSUL OLAN VATANDAŞIMIZDAN NEYİN PRİMİNİ İSTİYORSUNUZ?"

Genel Başkanımız Mustafa Destici Genel Sağlık Sigortasının son gün olması sebebiyle yaptığı açıklamada, “Ülkemizin kanayan yaralarından bir tanesi de gelir dağılımındaki adaletsizlikler, haksızlıklar, işsizlik, yoksulluk, fakirlik olduğunu” ifade etti.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Genel Sağlık Sigortası kapsamda işsiz, yardıma muhtaç ve öğrencilerden oluşan 7 milyon kişiyi Genel Sağlık Sigortası kapsamına aldılar. Bu kişiler gelir testi yaptırmadıkları, gelirlerini beyan etmedikleri zaman zorunlu olarak asgari ücretin iki katından geliri varmış gibi kabul edilerek prim ödemeyle karşı karşıya bırakılıyor.” Diye konuştu.

7 milyon kişinin tamamına yakınının böyle bir uygulamadan haberinin olmadığını kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, Vatandaşlarımız bu konuda iyi bilgilendirilmiş değiller. Bugün Genel Sağlık Sigortası ile ilgili 7 milyon vatandaşımızın borçlandırılmasında, borçlandırma yapılandırmasını yapmayanlar, gelir beyanında bulunmayanlar ya da bu primlerini ödemeyenler bu kapsamda en yüksek ücretten gelirleri varmış gibi prim borçları ile karşı karşıya bırakılacaklar. Kanunu yasal bir zorunlulukla bu borçlar kendilerinden tahsil edilecek.” Şeklinde konuştu.

“Biz Büyük Birlik Partisi olarak öncelikle şunu söylüyoruz.” Diyen Destici, “İşsiz olan, yoksul olan vatandaşımızdan, öğrencimizden, siz devlet olarak neyin primini istiyorsunuz? Biz Büyük Birlik Partisi olarak işsizlerden, öğrencilerden, yoksullardan bir kuruş prim alınmadan Genel Sağlık Sigortalarının yapılmasını istiyoruz. Zaten adam işsiz. Siz işsizden hangi primi ödemesini istiyorsun? Bu uygulamanın mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici açıklamasını şöyle tamamladı: “Bilgilendirmeler tam zamanında doğru bir şekilde yapılmadı. Vergi affı çıktığı zaman bütün billboardlarda, televizyonlarda, bunların reklamını görüyorduk. Vatandaşımızın Genel Sağlı Sigortası ile ilgili Allah aşkına hangi televizyonda bununla ilgili bir reklam, hangi gazetede ilan gördük. Vatandaşımızın bilgilendirilmesinde de bir eksiklik var. Bugün son gün. 7 Milyon vatandaşımızdan şuana kadar 700 bini bu konuda yapılandırma, bilgilendirme yapmış ya da gelir testi sunmuş. Geriye kalan vatandaşımızın bu konuyla ile ilgili ya haberi yok, ya da bunu ödeyecek bir gücü yok. Bu sürenin tekrar gözden geçirilmesini, 30 Eylül tarihinin yok sayılmasını, yeni bir tarih verilmesini en az bir yıl ötelenmesini ve bu arada da işsizlerden, öğrencilerden ve yoksul kesimlerden bir kuruş prim almadan Genel Sağlık Sigortalarının yapılmasını istiyoruz. Bunu da 7 milyon işsiz, fakir ve öğrencimiz adına sizden talep ediyoruz."FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ