Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:02:47

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ BİNBAŞIMIZ'IN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, şehidin annesi Emine Güzel’e yönelik tepkilere sert tepki göstererek, “Şehit annesine, şehit babalarına, şehit ailelerine hakaret edenler bu dünyanın en alçak insanlarıdır, en şerefsiz insanlarıdır. Şehit annelerinin feryadına hakaretle karşılık vermek büyük edepsizlik, ahlaksızlık ve terbiyesizliktir.” dedi.

“TAZİYE”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, Genel Sekreterimiz Üzeyir Tunç, Genel Başkan Yardımcımız Ünsal Karabulut, Ankara İl Başkanımız Mahir Alay ve Kadın Kolları Genel Sekreteri Zübeyde Karabulut, Tunceli'de PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Binbaşımız Yavuz Sonat Güzel'in (39) Ankara'daki evine taziye ziyaretinde bulundular.

  Şehidin babası Yılmaz Güzel ve anne Emine Güzel’e başsağlığı dileyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, burada Kur’an-ı Kerim okudu, dualar etti.

“ANNENİN FERYADINI ANLAMAK LAZIM”

  Ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, sözlerine Bitlis Tatvan’da PKK’nın gerçekleştirdiği saldırıyı kınayarak başladı. Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Can kaybı olmaması tesellimiz ama bu hadiselerin hala ülkemizde yaşanıyor olması kabul edilebilir bir şey değildir. Burada hem anne hem babayı dinledik. Dertlendiler. Evlat acısı tahammül edilemez bir şeydir. Annenin feryadını anlamak lazım. Annenin sesine kulak vermek lazım. Annenin o haykırışını içten gelen duygularını yok saymamak lazım ya da başka yerlere çekmemek lazım.” diye konuştu.

“ŞEHİT ANNELERİNİN FERYADINA HAKARETLE KARŞILIK VERMEK BÜYÜK EDEPSİZLİK, AHLAKSIZLIK VE TERBİYESİZLİKTİR”

  'Şehit Binbaşı Güzel’in annesi Emine Güzel’in feryadı oldu. Sosyal medyadan kendisine tepki gösterildi, nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna Genel Başkanımız Mustafa Destici, şu ifadeleri kullandı: "Şehit annesine, şehit babalarına, şehit ailelerine hakaret edenler bu dünyanın en alçak insanlarıdır, en şerefsiz insanlarıdır. Şehit annelerinin feryadına hakaretle karşılık vermek büyük edepsizlik, ahlaksızlık ve terbiyesizliktir. Şehit ailelerinin feryadına kulak vermek gerekir. Onlar niye bu tür cümleler kuruyor, bunun sebebini aramak gerekir. Yanlışı devleti yönetenlerin kendisinde aramak gerekir. Orada bir yanlış varsa da yanlışı düzeltmesi gerekir. Hiç kimsenin şehitlerimizin ailelerinin verdiği tepkilerden dolayı onlara hakaret etme hakkı ve haddi yoktur.”

“GELİN ELLERİNİ ÖPÜN”

  Devleti yönetenlerin çözüm sürecinde PKK'nın silah yığınağı yaptığını söylediğini aktaran Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları kaydetti: “Elbette ki şehidin anası da PKK sorumlu ama seni de sorumlu görür ve sana da tepki gösterir. Türkiye’yi yönetenlerin, ‘evet biz hata ettik özür dileriz, şehidimizin annesi haklıdır’ demesi lazım. Gelip elini öpmeleri lazım, helalleşmeleri lazım. Şehit annesine, babasına sosyal medyadan hakaret etme yerine gelecek elini öpecekler. O kadar edepli ki şehitlerimizin annesi babası. Onlar da biliyorlar milletin birliğinin ne kadar önemli olduğunu. İçlerinden geleni basın önünde söylemeye de imtina ediyorlar. Zarar vermek de istemiyorlar. Onlar bu hassasiyeti gösterirken devleti yönetenlerin aynı hassasiyeti göstermemeleri kabul edilebilir değildir. İlk anda acıyla söylenmiş sözlerin üstüne giderek şehit ailesine yüklenmek, anne babasına hakaret etmek dünyanın en büyük alçakça, şerefsizce işidir.”

Fotoğraflar : FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ