Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:03:05

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ PROBLEMLERİN BAŞINDA EĞİTİM GELMEKTEDİR"

Genel Başkanımız Mustafa Destici, ülkenin en önemli problemlerin başında eğitimin geldiğini söyledi.

“HALA BATININ YAKALAMIŞ OLDUĞU EĞİTİM NORMLARINI YAKALAMIŞ DEĞİLİZ”

  2015 – 2016 Eğitim ve Öğretim Yılının başlamasıyla ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Ülkemizin en önemli problemlerinin başında eğitim gelmektedir. Maalesef ülkeyi yönetenler bugüne kadar eğitimdeki problemlerimize köklü çözümler üretememiştir. Hala batının yakalamış olduğu eğitim normlarını yakalamış değiliz.” Dedi.

“SİGARA, UYUŞTURUCU, ALKOL”

 “Bir taraftan onu yakalayamamışken, diğer taraftan da milli ve manevi değerlerimizden hızla bir kopuşun olduğunu üzülerek görmekteyiz.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici,  “Gayri ahlakilik dediğimiz ahlak dışı davranışlardaki artışta bunun cabası. İlkokullarımızda, ortaokullarımızda ve liselerimizde maalesef öğrencilerimiz kötü alışkanlıklarla tanışıyorlar. Sigara, uyuşturucu ve alkol gibi kötü alışkanlıklarının, alışkanlık haline getirmişlerin terk edeceği eğitim yuvaları maalesef buralarda bu alışkanlıklarla tanışıyorlar. Ülkeyi yönetenler, eğitimin başındakiler maalesef buna bir çözüm bulamadılar. Bizim en çok üzerinde durmamız gereken konuların başında bu gelmektedir.” Diye konuştu.

“AHLAK HERŞEYİN BAŞIDIR”

  Genel Başkanımız Destici, “Ahlak her şeyin başıdır. Ahlak, maneviyat olmadan siz bir öğrenciyi neyle donatırsanız donatın ondan netice alamazsınız. Onu başkaları kullanır. Çocuklarımız ve öğrencilerimiz maneviyatlarına, Milli değerlerine, Dini değerlerine sahip olacaklar. Ahlaklı olacaklar. Onun yanında tabi bir bilgi toplumunda nelere sahip olması gerekiyorsa bütün bu bilgilere de donanması gerekecekler.” Şeklinde konuştu.

"ÖĞRETMENLERİMİZİN PROBLEMLERİ DEVAM EDİYOR"

AKP’nin 13 yıllık iktidarları döneminde eğitimin temel problemlerinin hiç birini çözemediğini ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici şunları söyledi: “Öğretmenlerimizin problemleri devam ediyor. Yüz binlerce öğretmenimiz atama beklerken atanan ve görev yapan öğretmenlerimizinde başlıca problemleri çözülmüş değil. Siz ne kadar donatırsanız donatın, ne kadar bilgisayar dağıtırsanız dağıtın onu da ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Yeni eğitim - öğretim yılı açılırken Fatih Projesi ne oldu bunu sormak istiyorum.  Ama bunu bile yapmış olsalardı öğretmene kıymet vermeden, öğretmeni iyi yetiştirmeden eğitimde netice almanız mümkün değil. Öğrencilerimizin problemleri devam ediyor. Okullarımız aynı kalitede değil. Başkent Ankara da, İstanbul’da, İzmir’de okullarımızın kalitesi aynı değil. Aynı dersliklere sahip değil. Aynı imkânlara sahip değil. Bir de siz düşününki Hakkâri’deki, Eskişehir’deki Günyüzü’nün okulun durumu nedir?  Şimdi maalesef bu okullarımızı hem derslik, hem donatı, hem eğitim kalitesi olarak aynı seviyeye getirmedikten sonra biz eğitimden netice alamayız. Fırsat eşitliğini de sağlayamayız.”

"PARASI OLAN ÖZEL HOCA TUTACAK"

  Destici açıklamasını şöyle tamamladı: “Bütün bu ortam içerisinde eğitimin başında bulunanlar öğrencilerimizin dışarıdan takviye aldıkları dershane oluşumuna da büyük darbe indirdiler. Maalesef orada da öğrencilerin haksız bir şekilde fırsat eşitliği engellendi. Parası olan özel hoca tutacak. Takviye alabilecek. Ama imkânı olmayan bundan yararlanamayacak. Burada mutlaka bir çözümün bulunması gerekiyor. Bütün bu problemlerle birlikte biz yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlıyoruz. Biz bütün bu olumsuzluklara rağmen bu olumsuzların en kısa sürede giderileceğini ümit ediyoruz. Her ne kadar mevcut iktidarın şuanda eğitim sistemimizin başına getirdikleri insanların verecekleri bir şey kalmasa da biz öğrencimize, öğretmenimize, velilerimize ve eğitim camiamızdaki diğer kişilere güveniyoruz. İnşallah hep birlikte eğitimdeki bu noksanlıkların ortadan kaldıralım. İyi ve faydalı bir eğitim yılını birlikte geçirelim diye ümit ediyorum. 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ