Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:03:29

İSTANBUL ADAY TÖRENİMİZ GENEL BAŞKANIMIZIN KATILIMIYLA YAPILDI

BBP Lideri Genel Başkanımız Mustafa Destici, İstanbul'da partimizin bayramlaşma ve aday tanıtım toplantısına katıldı.

Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde partililerle bir araya gelen Genel Başkanımız  Mustafa Destici;  iktidarı eleştirdi. 

 

 

BBP Lideri Destici, "Bunlar öyle bir siyaset geliştirdiler ki dün bir şey söylüyorlar, millete alkışlattırıyorlar, yandaşlarına alkışlattırıyorlar. Toplum mühendisliğiyle, algı operasyonlarıyla onu çok doğru ve güzel olarak gösteriyorlar. Sonunda yanlış çıktığında ‘yanılmışım, hata etmişim, görmezden gelmişim’ gibi bir takım laflarla geçiştirirken öbür taraftan yeni bir şey söylüyorlar. Bu sefer onu savunuyorlar, onu alkışlattırıyorlar.” dedi. 

 

 

 

Mustafa Destici, ‘terör tehdidinin beli kırıldı’ diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, o zaman seçim sandıklarının neden taşındığını sordu. 

 

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün Amerika’da yaptığı açıklamada ‘terör tehdidinin beli kırıldı' söznü hatırlatan Destici, “Başbakan bir açıklama yaptı ‘terörün beli kırıldı.’ Hemen yandaş medya ‘son 30 yılın operasyonları’, oradan Dolmabahçe teşrifatçısı başbakan yardımcısı ‘bunların kökünü kazıyacağız.’ Bir bakıyorsun bu açıklamalar ve bu açıklamaların neticesinde bir binbaşımız şehit edildi. Ve ‘beli kırıldı kökünü kazıyacağız’ dedikleri PKK, Giresun’da karakola saldırdı.” diye konuştu. 

 

 

Başbakan Davutoğlu’na seslenen Destici, şunları söyledi: “Sayın Başbakan eğer bunun kökü kırıldıysa binbaşımızı kim şehit etti? Annenin feryadını duyduk. Maalesef şehit annelerimizde böyle bir duygu oluşmaya başladı. Eğer PKK’nın beli kırıldıysa o zaman Giresun’daki karakola saldıran kim sayın Başbakan? Eğer PKK’nın beli kırıldıysa, kökü kazındıysa, son 30 yılın en başarılı operasyonları yapılmışsa o zaman niye biz sandıkları başka bölgelere taşıyoruz sayın Başbakan. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa belli mahallelere, ilçelere, köylere sandık kurulamıyor. PKK’nın belini kırdık diyen Sayın Başbakan'a soruyorum; dün muhalefete sesleniyordunuz ‘Sivas’ın ötesine geçemiyorsunuz’ diye. Siz neredesiniz sayın Başbakan? Siz bugün geçebiliyor musunuz?

 

Basından PKK’nın kullandığı silahların ABD yapımı olduğunu öğrendiklerini belirten Destici, “PKK’nın kullandığı son model silahların ABD yapımı olduğu ifşa oldu. Sayın Başbakan'a hazır Amerika’dayken bunu Obama’ya bir sormasını istiyorum. Bu ABD silahlarını PKK’ya kim verdi? Sayın Başbakan, onu Obama’ya sormadan gelme Türkiye’ye. Hesabını sor, ondan sonra gel. Amerikan silahlarıyla benim binbaşımı, yüzbaşımı, onbaşımı, astsubayımı, polis kardeşlerimi şehit edecek ve siz de ABD ile ortak bir halde operasyonlara devam edeceksiniz, üslerinizi açacaksınız ve her türlü desteği vereceksiniz.” ifadelerini kullandı. 

 

SİZ MİLLETİN BELİNİ KIRDINIZ!

PKK’nın bu iktidar zamanında güçlendiğini kaydeden Destici, “PKK’nın kökünü kazımaktan, belini kırmaktan bahsedenlere sesleniyorum. Onların beli kırılmıştı, onların kaburgaları da kırılmıştı. Siz usta bir cerrah gibi aldınız, çözüm süreci denilen süreçte onları tamir ettiniz, iyileştirdiniz ve milletin evlatlarını şehit etmelerinin önünü açtınız. Siz milletin belini kırdınız.” şeklinde konuştu. 

 

İktidarın bahanelere sığınamayacağını kaydeden Destici, “ 'Bize verdikleri sözü yerine getirmediler, biz iyi niyetli davrandık, çözüm istedik’ diyerek bunları geçiştiremezsiniz. ‘Biz bunları analar ağlamasın diyerek yaptık’ sözleriyle geçiştiremezsiniz. Bakın şimdi her gün analar ağlıyor, analar dünkünden daha çok ağlıyor ve feryat ediyor.” dedi.

 

Seçmene de seslenen Destici, “Eğer siz yine bu Meclis'tekilere oy vermeye devam ederseniz, iktidarları aynı şekilde kurmaya devam ederseniz farklı bir şey beklemeyin. Bu ülkede o zaman terör de işsizlik de gelir dağılımındaki adaletsizlik de hukuksuzluklar haksızlıklar da sona ermez.” diye sözlerini tamamladı.

 

"Milletimiz 1 Kasım'da artık gözünü açacak, uyanacak.

Destici, bir milletin ilerlemesinin en önemli unsurlarından birinin eğitim olduğunu belirterek, 1 Kasım'da tercihlerin "Önce ahlak ve maneviyat" diyen BBP'den yana olmasını istedi. 

 

Ülkenin sorunlarını BBP'nin çözebileceğini kaydeden Destici, "Milletimiz 1 Kasım'da artık gözünü açacak, uyanacak. Aynı yoldan gidilirse aynı yere varılır" dedi. 

 

Toplantıda partimizin İstanbul milletvekili adaylarının tanıtımının ardından bayramlaşma töreni yapıldı.

 

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ