Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:10:12

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ'NİN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu vatanı sizlere böldürmeyeceğiz” dedi.

Kurban Bayramı sebebiyle mesaj yayınlayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, bayramın ülkemize, milletimize, Türk İslam Coğrafyasındaki tüm Müslümanlara hayırlar getirmesini diledi.

“BİRLİK, BERABERLİK”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Ülkemizde başta terör sorunu olmak üzere milletimizin çok önemli problemleri var. Terörü yok etmenin yolu birlikten beraberlikten ve kardeşlikten geçmektedir. Biz birliğimizi, kardeşliğimizi muhafaza edebilirsek hangi güçten destek alırlarsa alsınlar, sırtlarını nereye dayarlarsa dayasınlar, bizim kardeşliğimizi bozamazlar.” Dedi.

“KANDİLDEKİ YILAN, İMRALIDAKİ BEBEK KATİLİ”

  ‘Bin yıllık İslam kardeşliğimizi, Kürt Türkmen kardeşliğini kimsenin bozmasına fırsat vermeyeceğiz.’ Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “ Kandildeki yılanlarda, İmralı’daki bebek katilide, onların siyasi sözcüleri de, eşbaşkanları da, Brüksel’deki, Almanya’daki, Amerika’daki efendileri de şunu akıllarından çıkartmasınlar ki bu vatanı onlara böldürmeyeceğiz.” Diye konuştu.

“KAN VE GÖZYAŞI”

  Bu bayrama buruk ve hüzünlü bir şekilde girildiğini ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “İslam Coğrafyasının pek çok noktasında kan ve gözyaşı var. Kardeşlerimiz çeşitli sebeplerle emperyalist küresel güçlerin kışkırtmasıyla birbirleri ile savaş yapıp, birbirlerini öldürmeye, katletmeye, birbirlerinin yerlerini yurtlarını yok etmeye, onları yaşadıkları topraklardan çıkartmaya devam ediyor. Burada büyük bir oyun var. Bu oyunun hepimizin farkında olması gerekir. İslam Dünyasındaki bu dağınıklık maalesef emperyalist küresel güçleri cesaretlendiriyor. İslam Dünyasında birlik ve beraberlik olmadığından dolayı İsrail Mescidi Aksaya hayâsızca saldıra biliyor ve İslam Coğrafyası bu saldırıyı tek bir ses olarak ortak tepki veremiyor.” İfadelerini kullandı.

“ULUSLAR ARASI GÜÇLERİN UMRUNDA DEĞİL”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici: “Doğu Türkistan da Myanmardaki kardeşlerimiz büyük baskı ve zulüm altında. Bayramı yine esaret altında hüzünlü bir şekilde karşılayacaklar. Onlara da maalesef Türk İslam Coğrafyası gerektiği gibi sahip çıkamıyor. Uluslar arası güçlerin umurunda bile olmuyorlar. Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da Kafkaslarda, Balkanlarda Müslüman kardeşlerimiz maalesef acı ve ızdırap içerinde. Yokluk ve fakirlik içinde hayatlarını sürdürmeye devam ediyorlar. İnşallah yardım elimizi daha güçlü bir şekilde oralara uzatmaya devam etmeliyiz.”

“NİCE BAYRAMLARA”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici mesajını şöyle tamamladı: “Bu duygu ve temenniler içinde nice bayramları sıhhat ve afiyet ile birlik ve beraberlik coşkusuyla idrak etmeyi Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Müslüman Türk milletinin ve tüm din kardeşlerimizin Kurban Bayramını tebrik ederek en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ