Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:12:40

ERTUĞRUL GAZİNİN OCAĞINDA..

Büyük Birlik Partisi Lideri, Genel Başkanımız Mustafa Destici, Divan heyeti, İl,İLçe Başkanları, Kadınlar Kolumuz ve Alperenler,'734'üncü Ertuğrulgazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'nde 'düzenlenen Alternatif Etkinliğe' katıldı.

Genel Başkanımız  Mustafa Destici ve beraberinde bulunan partililerimiz, Bilecik'in Söğüt İlçesi'nde mehteran eşliğinde yürüdü, Ertuğrul Gazi Türbesi'nde dua etti.

 

 

Kuran-ı Kerim de okuyan Genel Başkanımız burada yaptığı konuşmada, "Ey sahte barışçı eş başkan, İmralı'daki bebek katili, Kandil'deki yılanlar, Brüksel'deki efendilerin şunu iyi bilsinler ki bu vatanı size böldürmeyeceğiz" dedi.

 

 

Bilecik'in Söğüt İlçesi'nde  gösteri, konser ve konuşmaların ertelendiği '734'üncü Ertuğrulgazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'nde BBP'liler alternatif etkinlik düzenlendi. 

 

 

Mehter takımı ile sabah saatlerinde Söğüt Belediyesi önünde toplanan partiler 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' diye slogan attı. 

 

 

Sabah saatlerinden başlayarak öğlen vaktine kadar süren etkinlikte boynuna yörük poşusu bağlayan Destici mehteran eşliğinde partililerle birlikte Belediye binası önünden yaklaşık 1 kilometre mesafedeki Ertuğrul Gazi Türbesi'ne kadar yürüdü. 

 

Türbeyi ziyaret ederek dua okuyan Mustafa Destici daha sonra şenlik alanında kurulan bir çadırda okunan Kuran-ı Kerim'i dinledi. Desteci mikrofonu eline alarak kendisi de Kuran okudu.

 

"İMANLA KÜFÜR BİR ARADA BULUNMAZ"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici daha sonra çadır önünde toplanan kalabalığa hitaben konuşma yaptı Şehit polislere Cenab-ı  Allah'tan rahmet dileyen ve yakınlarına başsağlığı dileyen Destici şöyle dedi:

"Şırnak'ta 2 polis kardeşimizi Silvan'da1 polis kardeşimizi haince, kalleşçe ve adice şehit ettiler. Bu konuyla ilgili çok şeyler konuşabiliriz. Ama biz Söğüt'te, Ertuğrulgazi'nin ocağındayız. Burada birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları vermekle yükümlüyüz. Yanlışları Ankara'da, başka yerlerde de söyleriz. Söylemeye uyarmaya devam edeceğiz. Doğruların yanında durmaya, yanlışların karşısında ok gibi dikilmeye devam edeceğiz. Ama şu hainlere de buradan Ertuğrulgazi'nin ocağından şunları söylemek istiyorum. Bunların içinde cuma namazına gidenler var. Nasıl oluyor da Peygamber ocağındaki Mehmetçikleri şehit ettikten sonra Allah'ın huzuruna çıkabiliyorsunuz?  Yunus Emre, 'Bir kez gönül yıktınsa bu kıldığın namaz değil' diyor. Bırakın gönül yıkmayı, bunlar her gün bir ocağı söndürüyor. Bunlarınki hainlikten, sahtekarlıktan, iki yüzlülükten, münafıklıktan başka bir şey değil."

 

Mehmetçikleri şehit eden hainlerin sözcülüğüne soyunanlar, bu olmaz. İman ile küfür bir arada bulunmaz. Ey emperyalist küresel güçlerin uşağı, sahte barışçı, arkasını PKK'ya dayayanların yol arkadaşı eş başkan, sen ve İmralı'daki, Kandil'deki, Brüksel'deki efendilerin şunu iyi bilsinler ki bu topraklarda İslam kardeşliğini söndürmenize asla fırsat vermeyeceğiz. Ey sahte barışçı eş başkan, bu topraklarda Türkmen-Kürt kavgası, kardeş kavgası çıkarmanıza asla müsaade etmeyeceğiz. Ey sahte barışçı eş başkan, İmralı'daki bebek katili, Kandil'deki yılanlar, Brüksel'deki efendilerin şunu iyi bilsinler ki bu vatanı size böldürmeyeceğiz. 

 

Genel Başkanımız Mustafa Destici Büyük Birlik Hareketinin mensuplarının, vatanın bölünmesine asla müsaade etmeyeceğini, kardeş kavgasına izin vermeyeceğini söyledikten sonra kurulan yörük çadırlarını ziyaret ederek burada bulunanlarla sohbet etti. 

 

Daha sonra Eskişehir Kültür Derneği Mehter Takımı tarafından gösteri sunuldu.

 

Fotoğraflar : 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ