Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:13:57

1 KASIM SEÇİMLERİNE YÖNELİK ORTA KARADENİZ TOPLANTISI YAPILDI

1 Kasım Seçimlerine hazırlanan Büyük Birlik Partisi; 'Bölge Toplantılar yapmaya devam Ediyor'

Erzurum, Zonguldak, Trabzon pilot illerinde 'Erken Seçim' toplantılarının yapılmasının ardından Orta Karadeniz Bölgesi Toplantısı da yapıldı.

 

Tokat Yeşilvadi Tesisleri'nde partimizin çevre illerin il başkanları, ilçe başkanları, yöneticileri, Alperenler ve Kadın Kolları ile bir araya gelen Genel Başkan Yardımcımız Selahattin Şenliler; 1 Kasım'da yapılacak olan seçimlere tek başına girecek şekilde hazırlandıklarını belirterek, "Ama bizim dışımızda meclis dışında olup da bizimle işbirliği yapmak isteyen pek çok parti var" dedi.

Genel Başkan Yardımcımız Şenliler, partimizin Orta Karadeniz bölge toplantısına katılmak üzere Tokat'a geldi. 

 

 

Kentteki bir restoranda il başkanları ile buluşan Şenliler, toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamada bulundu. Terör örgütü PKK'nın Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir bölgesini kopararak Kürdistan devleti kurmayı planladığını belirten Şenliler, "Biz bu toprakları emlakçı dükkanından satın almadık. Biz bu topraklara 100 sene evvel en son mührünü vurduk" dedi. 

 

Ardından 'Çözüm Süreci'ni eleştiren Şenliler, "Biz 2.5 senedir çözüm süreci adıyla başlatılan çalışmaların bir çözülme süreci olduğunu, bir ihanet süreci olduğunu, bu ülkenin ayrışmasına, parçalanmasına zemin hazırlayacak bir süreç olduğunu ifade ettik. Büyükşehir belediyeleri kanunu çıktığında, 'Yapmayın, etmeyin. Büyükşehir Belediye Kanunu büyükşehir belediyelerinin PKK'nın karargahı haline gelmesine sebep olur, büyükşehir belediyelerinin iş makinelerinin, bütün maddi imkanlarının terör örgütlerince kullanılması vesile olur' dedik. Çünkü Diyarbakır'ın en ücra beldesindeki iş makinesi de büyükşehir belediyesinin olacak, Mardin'in en ücrasındaki köydeki iş makinesi de onların olacak. İşte şu anda görüyoruz. Cizre'nin, Silopi'nin, Diyarbakır'ın sokaklarını belediye araçlarıyla kazıyorlar ve patlayıcılar yerleştirerek oradan geçen askerlerimize haince pusu kurarak şehit ediyorlar" diye konuştu.

 

Toplantıda; Türk milletinin sabrının sınandığını ifade eden Şenliler, BüyükBirlik Partisinin üzerine düşen görevi yaptığını, provakasyon kokan hadiselerin içinden yer almaması ve provokasyonlara karşı uyanık olmasını istediklerini söyledi. 

 

Bölge toplantısında ayrıca yaklaşan seçimlere parti staretejisini görüşeceklerini ifade eden Şenliler, Türkiye'nin 100 yıl önce yarım bırakılmış olan bir operasyonun tekrar hayata geçirilmesi ile karşı karşıya olduğunu ilerı sürdü. 100 yıldır oynanmak istenen oyunun biraz gecikmeli olarak tarih sahnesine konulduğunu ifade eden Şenliler, "Terörün bir tek amacı vardır, ülkeyi parçalamak ve bölmektir. Bu yapılan ihanet oyunlarını masum istekler, demokratik hak ve talepler gibi takdim etmek gaflettir, delalettir ve bir adım ötesini ifade edersek ihanettir. Biz çözüm süreci ile ilgili başlatılan sürecin bir çözülme süreci olduğunu bir ihanet süreci olduğunu, bu ülkenin ayrışmasına parçalanmasına zemin hazırlayan bir süreç olduğunu ifade ettik" dedi.

 

Şanlıurfa'da yakalanan 5,5 ton plastik patlayıcının oraya kadar nasıl geldiğinin iyi sorgulanması gerektiğini ifade eden Şenliler, "Süratli bir şekilde bu silah yuvaları, ihanet yuvaları tespit edilmeli. Terörist ancak kendi anladığı dilden mücadele ederseniz etkisiz hale getirilebilir. Nöbetten gelmiş evinde masum yatan uykudaki polisi ensesinden katledenin anlayacağı dil güvenlikçi dildir" diye konuştu

 

"BİZİMLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTEYEN PARTİLER VAR"

Şenliler ayrıca, 1 Kasım'da gerçekleşecek olan seçimlere tek başına girecek şekilde hazırlandıklarını ifade ederek, "Ama bizim dışımızda meclis dışında olup da bizimle işbirliği yapmak isteyen pek çok parti var. Onlarla görüşmelerimiz devam ediyor" dedi. Toplantı daha sonra basın kapalı olarak devam etti.

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, "Terörist ancak kendi anladığı dilden mücadele ederseniz etkisiz hale getirilebilir" dedi.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ