Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:14:31

BUGÜN BİRLİK OLALIM, EL ELE VERELİM

Genel Merkezimizin önünde partililerimiz ve Alperenlerle birlikte ülkemizde infial derecesine ulaşan 'terör olaylarını'- 'şehitlerimizi konu alan bir toplantı yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici; "Son günlerde yaşanan terör olaylarına karşı birlikte hareket edilmesi zaruridir ve gereklidir" dedi.

Yaşanan terör olaylarına tepki gösteren Destici, “Bugün birlik olalım, el ele verelim, bu hain bölücü PKK’nın kökünü kazıyalım. Bunun için önce birliği tesis etmemiz gerekiyor. Bunu başta Cumhurbaşkanı, hükümetin önderliğinde yapılması gerekiyor. Hükümet bütün siyasi partilerle bir araya gelmeli.” diye konuştu.

 

 

BBP Lideri Mustafa Destici; Genel Merkez Yöneticilerimiz, Kadın Kolları Genel Merkezi yöneticileri, Ankara İl ve ilçe başkanlarımız, Alperenler ile vatandaşların katıldığı toplantıda , artan terör olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

 

BBP binası önünde yapılan toplantıda konuşan Genel Başkanımız, konuşmasının başında Dağlıca’da ve Iğdır’da şehit olan asker ve polislere Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diledi. 

 

 

Konuşması zaman zaman; 'Türkiye El Ele Büyük Birliğe', 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganları ile kesilen Genel Başkanımız Destici; Askerler, polisler için sahabe olmadığı yönünde yapılan açıklamalar olduğunu dile getirdi.

 

 

PKK’lılarda müşrik değil benzetmesinde bulunacak kadar alçalabiliyorlar. Çanakkale’dekiler neyse Dağlıca’dakiler de odur. Ersoy, Bedir’in aslanları o kadar şanlıydı diyor.” diye hatırlatan  Genel Başkanımız, 'Bazılarının bunu anlamadığını' dile getirdi.

 

 

Destici, ilim sahibi olanlarını bunu anladığını ifade etti. Mustafa Destici, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu hain PKK’lıların Resul’ü Ekrem dönemindeki müşriklerden daha adidirler, daha şerefsizdirler. Müşriklerde Allah’a inanmıyorlar ama en azından pusu kurmuyorlardı. Bedir, Hendek savaşlarında mertçe savaştı. Bunlar gibi adice pusu kurarak, mayın patlatarak Müslümanları şehit etmiyorlardı. Bu gafillerin aklını başına alması lazım. Askerimize dil uzatmaktan vazgeçmesi lazım.

 

 

Bugünün siyaset yapma günü olmadığını, istismar yapma günü olmadığını kaydeden Destici, bunların üzerinden siyaset yapmadıklarını dile getirdi. 

 

 

Bununla ilgili bir takım uyarılarının olduğunu ifade eden  Genel Başkanımız, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yine hatırlatmalarda bulunarak uyarı yapmak istiyoruz; dün bizi dinlemediniz, bari bugün uyarılarımızı dikkate alın. Adına çözüm süreci dedikleri bu süreç başladığında biz uyardık. Asla silah bırakmayacaklar, asla sınır dışına çıkmayacaklar dedik. Buradan soruyorum. Bizimde görüştüklerinde silahları gömdükleri yeri biliyoruz. Onlar gidince toplayacağız diyenlere soruyorum. Niye temizlemediniz? Niye o silahları toplamadınız? Yoksa bilmiyordunuz da milletimi mi kandırdınız? Bugün her şey gün gibi ortaya çıktı. PKK silah yığınağı yaparken ülkenin yönetim ve güvenliğinde sorumlu olanlar ne yapıyordu. Osman Baydemir’le çay içmekten, Dolmabahçe’de görüşmekten başka ne yapıyordunuz?” 

 

 

"EL ELE VERELİM BİRLİK OLALIM"

400 milletvekili sevdasına düşenlerin kendilerini dinlemediğini belirten Mustafa Destici, “Bundan çark ettiler, bunu dile getirenlere karşı acımasız bir linç kampanyası başlatıyorlar. Daha bir hafta önce bir bakanın ağzından biz bunu iki kere duymadık mı? 400 vekil verilseydi dedi.” ifadesinde bulundu.

 

 

Çözüm Sürecinin böyle olmadığını dile getiren Destici, başkanlık sisteminin 400 vekilin niye istendiğini bildiklerini söyledi. Destici, “Eğer Türkiye öyle bir sonuç yaşasaydı eyaletlere bölünmüş olurdu, bunun için istendi. Netice alamadığı için bugünkü hadiseleri yaşamaya devam ediyoruz. Biz bütün bunlara rağmen iktidar partinin hatalarına rağmen gelin, bugün birlik olalım, el ele verelim, bu hain bölücü PKK’nın kökünü kazıyalım. Bunun için önce birliği tesis etmemiz gerekiyor. Bunu başta Cumhurbaşkanı, hükümetin önderliğinde yapılması gerekiyor. Hükümet bütün siyasi partilerle bir araya gelmeli.” çağrısında bulundu.

 

 

"O BÖLGEDEKİ POLİSE GÜVEN YOKSA BEŞTEPE SIRTLARINDAKİ, ÇANKAYA SIRTLARINDAKİ A TAKIMINIZI GÖNDERİN"

2013 yılı ile ilgili hatırlatmada bulunan Destici, o dönemde 6 bin PKK’lının serbest bırakıldığını vurguladı. Mustafa Destici, “Bugün o bölgedeki şehirlerde polislerimiz şehit ediliyorsa 2013 yılında bıraktığınız 6 bin KCK’lı bunu yapıyor.” dedi.

 

 

Bugün Güneydoğu bölgesindeki polisler için bazı medya grupları tarafından ağır ithamlar yapıldığını açıklayan BBP Genel Başkanı, “Yazıklar olsun. Eğer onlara güvenmiyorsanız. Beştepe sırtlarında, Çankaya sırtlarındaki A Takımınızı gönderin oraya. Buyursunlar. Bunlar haksızlık, şu üniformayı üstünde taşına her polis kardeşimiz vatanı için canını vermekten çekinmez. Polis, asker arasında ayrımcılık yapmak ikilik oluşturmak bu devlete yapılacak en büyük ihanetlerden bir tanesidir. Bütün polislerimiz bizimdir, hiçbirinin arasında yarım yapmayız. Devletin yönetenlerin aynı hassasiyete olması lazım. eğer bu hassasiyeti taşımazlarsa bugünkü acıları yaşarız.” uyarısında bulundu.

 

 

Bütün vatandaşları uyaran Destici, konuşmasına şöyle devam etti: “O bölge insanın tamamını terörist görmek ve onlara karşı böyle bir davranış içinde bulunmak tam da PKK’nın istediği bir şey. Onun için asla bunu yapmayalım. Bundan uzak duralım. Çünkü Kürtler bizim kardeşimiz, PKK; hain, bölücü, katil eşkıya sürüsü PKK bizim düşmanımızdır. O kardeşlerimizi mutlaka bizim sahip çıkmamız lazım. onlarla bölgenin problemlerini onlarla çözmemiz lazım.”

 

"ŞEHİT AİLELERİNİ ANLAYIŞLA KARŞILAMAK LAZIM"

Şehit ailelerin psikolojileri hakkında değerlendirme yapan Mustafa Destici, şehit ailelerimiz bu ihmal ve hataları görünce daha çok üzüldüklerini ifade etti. BBP Lideri, sözlerini şöyle tamamladı: “Evlatlarının devleti yönetenlerin gerekli tedbirleri almadığı için şehit olduğu inancı yaygınlaşıyor. Unun için tepki gösteriyorlar. Bence onları anlayışla karşılamak lazım. Şehit ailelerinden gelen tepkileri tutuklama ile sonlandırmak, hiç kimseye yakışmıyor. Affetmek daha büyük erdemdir ve hoş görülü olmak daha büyüklüktür.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ