Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:15:10

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “400 KİŞİLİK BİR GRUP SALDIRIYI YAPARKEN İSTİHBARAT NEREDE?”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, 400 kişilik bir grubun saldırı yaparken istihbaratın nerede olduğunu söyledi.

“İSTİHBARAT NEREDE?”

  Dağlıca da yapılan hain saldırı ile ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici “Allah aşkına 400 kişilik PKK grubu bu saldırıyı yaparken istihbarat nerede? Hadi üç kişinin bilgisini alamıyorsun da 400 kişilik grubunda mı bilgisini alamıyorsun? Askerine sıfır metre yaklaşacak kadar gelen terörist grubun kendi sınırları içerisinde bilgisini mi alamıyorsun?” dedi.

“HEPSİNİ LANETLİYORUM”

  Bu saldırıyı gerçekleştiren hain bölücü PKK’yı kalleşçe, adice pusu kurarak yaptığı saldırıdan dolayı bir kere daha lanetlediğini ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Sadece PKK’yı değil, onun siyasi uzantıları başta olmak üzere bütün uzantılarını da bu saldırının ortağı ilan ediyorum. Yani hiç birisi buradan sıyrılamaz. Şirin gözükemez. PKK’yı kim terör örgütü ilan etmiyorsa ve onlarla ilişkilerini devam ettiriyorsa adı ne olursa olsun, konumu ne olursa olsun bu saldırıya ortaktırlar. Dağlıca da şehit olan Mehmetçiklerimizin kanı ellerine bulaşmıştır. Hatta sadece onlar değil, terörü çözmeyen ve bugüne gelmesine sebep olanlarda, gaflet içinde olanlarda dolaylı yoldan bu saldırının vebalini üzerlerinde taşımaktadırlar. Hepsini lanetliyorum. Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” Diye konuştu.

“ARTIK BU BİR MİLATTIR”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Saldırının dün saat kaçta olduğu, nasıl gerçekleştiği, çatışmaların devam edip etmediği konusunda milletimizin bilgilendirilmesini bekliyoruz. Bu olayın buna benzer hadiselerde olduğu gibi, üstünün kapatılmasına fırsat vermemeliyiz. Eğer burada bir hata, burada bir ihmal, burada bir kusur, burada bir gaflet varsa mutlaka bunun ortaya çıkması ve bu gaflet sahiplerinin cezalandırılması gerekir. Ama burada tabii ki birinci derecede cezalandırılması gereken hain PKK’dır. Artık bu bir milattır. Bundan ötesi yoktur. Dolayısıyla topyekûn bir mücadele başlatılmalı, devletin en tepesinden, aşağısındakine kadar artık PKK’nın kökü kazınmalı ve bu hadise Türkiye gündeminden çıkarılmalıdır.” Şeklinde konuştu.

“DÜNYA’NIN HİÇ BİR ÜLKESİ BUNA MÜSAADE ETMEZ”

Genel Başkanımız Mustafa Destici açıklamasında şunları söyledi; “Dünde sordum, nasıl oluyorsa zırhlı denilen araçlar patlatılıyor. Amerikan, İngiliz, İsrail Zırhlı araçları patlatılamıyor da bizim zırhlı araçlarımız patlatılıyor. Demek ki bunlar zırhlı falan değil. Yani sadece göz boyanıyor. Bunları kim imal ediyor? Kim Türk Silahlı Kuvvetlerine satıyor? Kim alıyor? Bunların hepsinin ortaya dökülmesi gerekir. Gerçekten bizim sorgulamamız gereken noktalardan bir tanesi de Türkiye yıllardır terörle mücadele de büyük tecrübe sahip bir ülke olmasına rağmen Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz ve devleti yönetenler bu tecrübeyi sahaya terörle mücadelede neden kullanmıyorlar? Biz nasıl oluyor da her gün aynı şekilde vuruluyoruz? Bu hain PKK her gün Hakkâri’de, Şırnak’ta, Batman’da, İstanbul’da nasıl oluyor da aynı türden eylemlerle askerlerimizi ve polislerimizi şehit ediyor, yaralıyor, yolları kesiyor, mayın döşüyor. Dünya’nın hiçbir güçlü ülkesi buna müsaade etmez. Bir eylem yapabilir. Ama ikinci eyleme asla müsaade etmez. Bizim mayına karşı aletlerimiz yok mu?  Bunu belirleyecek tesisatımız yok mu? Silahlı Kuvvetlerin envanterin de yola mayın döşendiğinde bunu belli mesafelerden belirleyebilecek tesisatı yok mu?”

“ONLAR SİLAHLANIRKEN SİZLER NE YAPIYORDUNUZ?”

 Genel Başkanımız Mustafa Destici, “ 300 – 400 PKK’lı gruptan bahsediliyor. Nasıl oluyor da bir taburun nakli sırasında bunlar fark edilemiyor. Gelen bilgilere göre hava şartlarının kötü olduğu, yağışlı olduğu, sisli olduğundan bahsediliyor. Maden hava şartları bu kadar kötüyse böyle nakle neden ihtiyaç duyulmuştur. Bütün bunların açıklanması gerekiyor. Mehmetçiklerimiz hangi zorunlulukla karşı karşıya bırakılmışlardır. Sayın Cumhurbaşkanından ve Başbakandan itiraf gibi açıklamalar var. Deniliyor ki: “Silahlandılar, güçlendiler ve silah depolamışlar” diyorlar.  Peki, milletimizin şu soruyu sorma hakkı yok mu? Onlar silahlanırken Siz ne yapıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

“VATANIMIZ BİZİM NAMUSUMUZDUR”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici açıklamasını şöyle sürdürdü: “Çözüm süreci başladığında silahların nereye bırakıldığını biliyoruz dediler. O zaman biliyordunuz da neden toplamadınız? Ya bilmiyordunuz, ya da biliyordunuz neden toplamadınız? Çok garip bir durum. Bu soruların cevaplarının verilmesi gerekir. Milletimizin aydınlatılması gerekir. Şehitlerimiz ne kadarsa bunu bilmek bizim hakkımız. Biz şehitleri alır yüreğimize basarız. Şehitler bizim onurumuzdur. Vatanımız bizim namusumuzdur. Elbet bir gün bunların hesabı sorulur. Eğer hesap sorulmazsa bu azgınlıklarına devam ederler. Kararlı bir mücadelenin ortaya konulması gerekiyor.”

“PKK DÜŞMANIMIZ, KÜRTLER KARDEŞİMİZDİR”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici açıklamasını şöyle tamamladı: “Kayıp askerlerimizin olduğundan şüphe ediliyor. İnşallah böyle bir şey yoktur. Onların biran önce bulunmasını bekliyoruz. Her şeyden önemlisi kamuoyunun bilgilendirilmesini bekliyoruz. Milletimizin bir daha böyle acı yaşamamasını, hem temenni ediyoruz hem de dua ediyoruz. Ama tedbirli olunmasını da bir kez daha ifade etmek istiyoruz.

Burada tepkimizi koyacağız. Bütün milletimizin ayakta olması gerekir. Mehmetçiğimize, polisimize kahraman evlatlarımıza sahip çıkmamız lazım. Elbette hissiyatın ortaya konulması gerekir. Tepkinin en yoğun ve ağır bir şekilde verilmesi gerekir. Ama buna yaparken Kürt kardeşlerimizle PKK’yı ayıracağız. PKK’nın düşmanımız Kürtlerin kardeşimiz olduğunu unutmayacağız. Bunun aksine davranışlara girersek o zaman PKK’nın yapmak istediği şeyi milleti birbirine düşürme, bir iç savaş çıkartma, milleti kırdırma oyununa da provakosyonuna da alet olmuş oluruz.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ