Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:18:21

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, DENİZLİ’DE ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, şehidimizin evine asılan bayrağı alanlarını kınadığını söyledi.

 Genel Başkanımız Mustafa Destici Denizli’de geçtiğimiz haftalarda şehit düşen Doğan Acar’ın annesi Fatma Acar’ı evinde ziyaret etti.

“DEVLETİMİZE SAĞ SALİM TESLİM ETTİK, BAYRAĞA SARIP VERDİLER”

  Taziyesi sırasında Genel Başkanımız Mustafa Destici aileye Allah'tan sabır diledi. Acılı anne Acar da, “Sabrı yok bunun da sabretmek zorundayız. Devletimize sağ salim teslim ettik, bayrağa sarıp verdiler. Yetmedi, evveli gün evimden bayrak istemeye geldiler. Şehit annesinden bayrak istenmez. Benim çocuğum kanını verdi, canını verdi. Hak etmedi mi bir bayrağı?” şeklinde konuştu.

“ŞEHİT AİLESİNDEN BAYRAK İSTENMEZ”

  Bayrağın geri alınmasına şaşırdığını ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin, "Neden bayrağı istiyorlar sizden?" sorusu üzerine Acar, "Buraya büyük bayrak asmışlar. Benim çocuğum bunu hak edememiş. Benim çocuğum devlete hizmet etti ama o bayrağı oradan istemeye gelince ben bir kere daha yıkıldım, bana koydu. Türk Bayrağını benim çocuğum hak edememiş. Şehit ailesinden bayrak istenmez. Bunu nereye gitsem dile getireceğim." diyerek tepki gösterdi.

“HEM ANNELİK, HEM BABALIK YAPTIM”

  Çocuğunu yetiştirmek için çok emek sarf ettiğini, canını bile vatan uğruna verirken evlerine asılan bayrağın, geri istenmesinin kendisini çok üzdüğünü söyleyen şehit annesi Fatma Acar, "Benim canım gitti, emeğim gitti. Ben yıllarımı feda ettim. Hem annelik hem babalık yaptım ona. Benim çocuğuma bir bayrak koysalar ne olacak? Ben bayrak peşinde değilim ama onu hak edememiş. Bana çok koydu. Benim çocuğum kanını dökmüş, canını dökmüş. Tezkeresini aldıydı benim oğlum. Devlete hizmet ettiydi. Ben onlara sağ salim teslim ettim. Onlar ne yaptılar? Bayrağa sarıp verdiler. Ben onları ne umutlarla bekliyordum." ifadelerini kullandı. Bayrağı isteyen kişilerin hangi devlet kurumundan olduğunu bilmediğini söyleyen Acar, "Kendilerine bir iki söz sarf ettim. Seni kim gönderdiyse iade et yerine dedim. Söylememiştir gerçi de. Benim canım yandı." diye konuştu.

“BÜYÜK SAYGISIZLIK YAPILMIŞ”

  Şehit evine asılan bayrağın geri alınmasına çok kızdığını belirten Genel Başkanımız Destici de, "Onu yapanlar, hem şehidimize hem size karşı büyük saygısızlık yapmışlar. Buradaki arkadaşlara görev veriyorum, o bayrağın daha büyüğünü inşallah buraya getirin asın." diye partililere talimat verdi. Ayrıca arabalarında bulunan bir Türk bayrağını da şehit annesi Acar'ın elini öperek hediye etti. FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ