Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:18:42

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ DENİZLİ’DE

Genel Başkanımız Mustafa Destici, baldıran zehrini milletin içtiğini söyledi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici Denizli de basın toplantısı düzenleyerek baldıran zehrini milletin içtiğini söyledi.

“ŞEHİT YAKINLARINI TUTUKLAMAYA BAŞLADILAR”

  Terör örgütü PKK'nın, masaya oturulup pazarlık yapılarak meşrulaştırıldığını iddia eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Millete, 'Kan dursun diye yaptık. Bir daha şehitler gelmeyecek.' dediler. Neticede PKK güçlendi. Çok daha geniş satıhta eylem yapıyorlar. Şehit ailelerimizin bu haykırışları işte bu iradesizliğe, cesaretsizliğe, bu PKK'yı muhatap almışlığa, onunla müzakereye, pazarlığa bir isyan aslında. 'Biz kandırıldık.' diyor şu anda, 'Hani olmayacaktı?' diyorlar. Bir de ülkeyi yönetenler kendileri değilmiş gibi, 'PKK güçlendi' itirafları gelmeye başlayınca işte, 'Teröristler karakolun önünden geçerken el sallıyorlardı silahlarıyla, bizimkiler de dokunmuyordu.', çünkü yukarıdan öyle talimat aldıklarını itiraf edince şehit ailelerinin acısı üçe beşe katlandı. Onları anlayışla karşılamamız lazım. Müşfik olmamız lazım ama bakıyoruz bu dönemde şehit ailelerinin yakınları bu feryatlarından, serzenişlerinden dolayı hakir görülmeye, tahkir edilmeye, suçlanmaya, hatta tutuklanmaya başladılar." dedi.

“FATURAYI MİLLET ÖDÜYOR”

  Çözüm sürecinde, "Baldıran zehiri içeceğiz." denildiğini ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Neticede bu işi çözeceğiz dediler ama bu baldıran zehrini milletimiz içiyor. Ülkeyi yönetenler de içmiyor, PKK da içmiyor, milletimiz içiyor ve faturayı milletimiz ödüyor." ifadelerini kullandı.

“BU SEÇİMLER ÇOK ÖNEMLİ”

  Ülkenin terör ve her geçen gün kötüye giden ekonomik koşullar altında seçime gittiğini söyleyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bu seçimler çok önemli. Kendi ve parti çıkarını kenara koyup milletin çıkarını öne koymayan meclisteki partilere oy vermeye bu millet devam edecekse versin. Keyifleri bilir. Ülkenin kötü yönetildiğini göre göre, muhalefetin yetersizliğini göre göre halk hala onlara oy verecekse ben de, 'Bana ne o zaman' derim. Oy vermeye devam ederlerse bunun bedelini halk öder. Meclis hala AKP, CHP, MHP ve HDP'den oluşacaksa, meclis dışında yıllardır tertemiz kalan BBP'yi değil de bu problemlerin kaynağı olan bu siyasi partileri seçecekse seçsin. Millet de uyanmalı artık. Meclistekilerden daha fazla artık millet de sorumlu. Millet de parti taassubundan kurtulacak. Takım tutar gibi parti tutmaktan vazgeçilmelidir" diye konuştu.

‘HAKKIN, HUKUKUN YANINDA OLDUK”

  Kime yapılırsa yapılsın, hangi dönemde yapılırsa yapılsın basını susturmak için yapılan operasyonlara karşı olduklarını söyleyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları kaydetti: "Bunun doğru olmadığını söyledik. Buna karşı çıktık, hep hakkın hukukun yanında durduk. Bundan sonra da hakkın hukukun yanında durmaya devam edeceğiz. Özgür basın, demokratik bir ülkenin vazgeçilmezidir, olmazsa olmazıdır. Eğer siz özgür basını veya kendinize göre muhalif gördüğünüz basını susturursanız, o ülkede demokrasiden bahsedilemez. O zaman muhalefeti de susturmuş olursunuz."FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ