Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:19:28

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KARTAL ZONGULDAK ADAY ADAYLARI TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

Büyük Birlik Partisi (BBP) Zonguldak İl Teşkilatı düzenlediği basın toplantısı ile Milletvekili ADAY adaylarını kamuoyuna tanıttı.

Kozlu’daki Deniz Otel’de yapılan kahvaltılı aday tanıtım programına; BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, BBP Zonguldak İl Başkanı Taner Yıldırım, Milletvekili Adayları; Ahmet Çolak, Serdar Coşkun, Nizamettin Halıcıoğlu, Erdal Kızılkaya, Kemal Yalılı, Kadın Kolları üyeleri ve partililer katıldı.

 

BBP İl Başkanı Taner Yıldırım, 1 Kasım seçimlerinin hayırlı olmasını dileyerek, tek tek adayları sahneye davet ederek tanıttı.

 

KARTAL: “AKP'YE VE HDP'YE GİDEN OYLAR, BAŞKANLIK SİSTEMİNE GİDEN OYLARDIR”

BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, konuşmasında, insanları kamplaştırmanın bir anlamı olmadığını ifade ederek şunları söyledi:

"Biz Kürt kardeşlerimizi ve toprağımızı kime bırakıp çıkacağız? Mücadele edenleri, her akşam televizyonlarda, 'Bu çocuklar niye ölüyor?' diye şehadet mertebesini küçülten, alçaklar ve haysiyetsizler var. Hepimiz şehit düşeriz, ama bunlar terörle adam gibi mücadele etmiyorlar. İtirazımız bunadır. AKP'ye ve HDP'ye giden oylar genel, özerklik ve başkanlık sistemine giden oylardır. Asla bu iki partiye oy vermeyin. CHP'ye asla oy vermeyin. Türkmen, Kürt, Çerkez, Laz, Alevi, Sünni, başı açık, başı kapalı ay-yıldızlı al bayrak altında yaşama iradesi gösteren bütün vatandaşlarımızın hem milliyetçisiyiz, hem de onların tamamını kucaklayacağız. Elbette şehit vereceğiz. Bu topraklar ‘şehit düştü’ diye vatan oldu bize. Biz bu topraklara ‘vatan’ diyoruz. Terörle mücadelemizi ‘kardeş kavgası’ diye yansıtıyorlar. ‘Ortalık karışacak’ diye devlet sokaktan çekilemez. Dün ABD, Hz. Ali’nin türbesini bombalayıp yerle bir ederken sesi çıkmayanlar, bugün Hz. Ali’siz bir Alevilik aşılamaya çalışıyorlar. Hz Ali mezardan kalksa hepimiz Muaviye’ye karşı Hz. Ali'nin yanında yer alırız. Peygamber Efendimizin koklamaya kıyamadığı Hz. Hüseyin’in katledilmesine hangimiz dayanabiliyoruz? Camilerimiz Hz. Ali, Hz. Hüseyin, Hz. Hasan kokar, her camimizde isimleri iki cihan serverinin yanında asılıdır, ayrımız-gayrımız nedir? İnsanımızı kamplaştırmanın bir anlamı yoktur. Bizim isteğimiz Kürt’ü, Türkmen’i, Alevi’si, Sünni’si başı açığı, başı kapalısı, ay-yıldızlı al bayrak altında kıyamete kadar bir ve beraber yaşamaktır, kinlerin, nefretlerin, kavgaların olmadığı, sevgilerin paylaşıldığı bir Türkiye hayal ediyoruz.

 

“TERÖRÜ BİTİREMEDİYSEN, İKTİDARI ALPERENLERE VER, BAK NASIL BİTERMİŞ, GÖR”

Vatandaşların kendilerine oy vermesi gerektiğini belirten Kartal, şunları söyledi:

Bizim, eline silah almış, asker ve polis şehit eden, vatandaş vuran, ABD’nin, İsrail’in, küresel sermayenin kucağına oturmuş siyasi fahişe olan kardeşlerimiz olmaz. Bizim böyle bir kardeşimiz yok. Benim askerimi, polisimi vuracak, sonra da ben ona ‘kardeş’ diyeceğim. Yok böyle bir şey. Sonucu ne olursa olur, ortalık karışır, karılırsa karışır. ‘Ortalık karışacak’ diye devlet sokaktan çekilemez. Devlet, bu ülkenin güvenliğini sağlamak zorunda, bu devleti yönetenler de bunu artık bilmeli. Bir elin ABD’de, bir elin İsrail’de, bir elin İmralı’da, bir ayağın Kandil’de... Kalkıp bize terörle mücadele ettiğini söylüyor. Kimi kandırıyorsun sen? Bu şehitlerin tamamının vebali bunların boynundadır. 35 yıldır bir terör örgütü ile başa edemedik, bir türlü bitiremediler. Sen bitiremediysen, iktidarı Alperenlere ver, bak nasıl bitermiş, gör. O yüzden bu kapıdan başka gidecek kapımız kalmadı. Hepsini denediniz, hepsi bir rüzgarla geldiler, geçtiler.

 

Konuşmanın ardından Kartal, 1’inci sıra adayı Ahmet Çolak, 2’nci sıra adayı Serdar Coşkun, 3’üncü sıra adayı Nizamettin Halıcıoğlu, 4’üncü sıra adayı Erdal Kızılkaya, 5’inci sıra adayı Kemal Yalılı ve İl Başkanı Yıldırım ile ellerini havaya kaldırarak fotoğraf çektirdi.Aday adaylarının tanıtım toplantısına BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal'da katıldı. 

 

 

İl Başkanımız, yöneticileri, ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve partililerimiz ile vatandaşların hazır bulunduğu aday adayları tanıtım toplantısında adayları tanıtan İl Başkanı Taner Yıldırım da, 7 Haziran seçimlerine vurgu yaparak vatandaşların 1 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan genel seçimde daha dikkatli olmaları gerektiğine vurgu yaptı.

 

 

Kemal Yalılı, Erdal Kızılboğa, Nizamettin Halıcıoğlu, Serdar Coşkun ve Ahmet Çolak'ın milletvekili aday adayları olarak Zonguldak'ı temsil edeceklerini ifade eden Yıldırım, ülkenin sorunlarının giderilmesinin çözümünün kendilerinde olduğunu dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

ÇOLAK: “DÜRÜST SİYASET YAPAN, VATANINA, TOPRAĞINA VE BAYRAĞINA SAHİP ÇIKAN PARTİYE OY ATALIM”

BBP Zonguldak 1’inci Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Çolak, vatandaşın 4 partiye oy verip meclise sokarak büyük hata yaptıklarını ifade etti. Sandıktan çıkan sonuçlarla birlikte ülkenin kaosa girdiğini belirten Çolak, yaptığı konuşmada, “Bilindiği gibi 7 Haziran seçimlerine Saadet Partisi ile birlikte Milli İttifak çatısı altında seçime girdik. Bende Zonguldak’tan 2’nci sıra milletvekili adayıydım. O süreçte üzerimize düşen görevi yaptık. Şimdi önümüzde 1 Kasım seçimi var. Partimiz bize bir görev daha verdi. Yine üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. 7 Haziran seçiminde çok iyi çalıştık yalnız halkımızın önyargısı ve yanılgısıyla oylar farklı yerlere gitti. 

 

Vatandaşımız, ‘Size oy vermek istiyorum, ama barajı aşamayacağınız için oyumu heba etmek istemiyorum’ diyor. Halkın gönlü bizden yana. Bizim dürüst siyaset yaptığımızı biliyorlar, fakat nedense yanılgı içinde hareket ediyorlar. Aslında diğer partilere oy atarak nasıl büyük bir yanılgı içinde olduklarını kendileri gördüler. Oy verdikleri partiler bir araya gelip koalisyon çatısı altında bir hükümeti bile kurmayı beceremediler. Şimdi vatandaşımızı bize oy vermeyerek mi bir hata yaptı, yoksa onlara oy vererek mi hata yaptı? Diğer 4 partiye oy atarak doğru yaptıklarını düşündüler. Ama sandıktan çıkan sonuç ile ortaya çıkan kaos sonrasında anladılar hatalarını… Meclise 4 parti girdi. Bunlara oy verdiniz de ne oldu? Süreç ortada ve bu kaosun devam etmesini istemiyorsak, bu sefer oyları doğru partiye atalım. Dürüst siyaset yapan, vatanına, toprağına ve bayrağına sahip çıkan partiye oy atalım” ifadelerine yer verdi.

 

 

http://www.pusulagazetesi.com.tr/haber.php?hayns=2&yazilim=haberler&osmanli=hdetay&sece=1&aid=51813&titlem=5181342FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ