Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:20:06

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ŞENLİLER, 'TİCARİ KURUMLARA POLİSİYE BASKINLARI DOĞRU BULMUYORUZ.'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Koza- İpek Medya Grubu’na yönelik başlatılan polis baskınlarına tepki gösterdi.

Şenliler, “Halka açık ve borsada işlem gören şirketlerin herhangi bir şekilde yasal olmayan muameleleri işlemleri varsa bunların ne şekilde takip edileceği bellidir. Bunun yolu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) müfettişleri tarafından incelenerek usüle uygun iş yapıp yapmadıkları araştırılır. Bu şekilde ticari kurumlara yapılan polisiye baskıları doğru bulmuyoruz.” dedi.

 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler yaptığı açıklamada, Koza- İpek Medya Grubu’na yönelik başlatılan polisiye operasyonlarının kamuoyunda siyaseten muhalif olan sesleri susturmak olarak algılandığını vurguladı. 

 

Şenliler, şunları kaydetti: “Ticari kurumlara yapılan polisiye baskıları doğru bulmuyoruz. Halka açık ve borsada işlem gören şirketlerin herhangi bir şekilde yasal olmayan muameleleri işlemleri varsa bunların ne şekilde takip edileceği bellidir. Bunun yolu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) müfettişleri tarafından incelenerek usüle uygun iş yapıp yapmadıkları araştırılarak borsadaki işlemleri durdurulur. Bu şekilde polisiye operasyonlarla ticari kuruşlara operasyon yapılması kamuoyunda yanlış anlaşılmakta ve siyaseten muhalif olan sesleri susturmak olarak algılanmaktadır. Bu uygulamaları doğru bulmadığımızı ifade ediyoruz. İnsanlar düşüncelerini rahatlıkla özgürce dile getirebilmelidir. Muhalefeti susturarak sonuç olmadığı mümkün olmadığı görülmüştür. Varsa bir hukuksuzluk, yolsuzluk bunun çözüm yeri denetim ve yargıdan geçer. Hukuk herkese lazım."FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ