Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:21:04

PARTİMİZ, 1 KASIM 'ERKEN SEÇİM' İÇİN 'YA ALLAH BİSMİLLAH' DEDİ.

Destici: "İnançlı İnsan Önce Kendisini Değil Ülkesini Düşünür"

 

1 Kasım 'sıkıştırılmış' Erken Seçim için Tes-İş Sendikası Genel Merkezi Toplantı salonunda toplanan Türkiye'nin 'yerli' 'sivil' duruşu ve vicdanı olan "Büyük Birlik" savunucuları; "Milletimiz bizi anlamasa da 'hak'kı hakikati haykırmaya devam edeceğiz. Ülke sathına yayılıp ev ev, mahalle mahalle, sokak sokak, esnaf esnaf, bucak, ilçe ve il'leri  dolaşarak Türk milletinin aziz insanlarına 'yarınlarımız için', 'istikbal ve istiklalimiz' için doğruları konuşmaya devam edeceğiz" yemin ettiler.

 

 

 

'Türkiye El Ele Büyük Birliğe' sloganları ile adeta inleyen 'salon' a 'Ya Allah Bismillah-Allah-u Ekber' nidaları ile giren BBP Lideri Mustafa Destici, "Türkiye'nin problemi başkanlık sistemi değil, tam demokratik parlamenter sisteme geçememiş olmasıdır. 12 Eylül darbesini yapan darbeciler yarım bir demokrasi verdiler" dedi.

 

 

Tüm şehitlerimiz ve Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu için Saygı Duruşu ve Fatihaların ardından; konuşmasına şehitleri ve gazileri rahmet ve saygıyla anarak başlayan Genel Başkanımız Mustafa Destici coşkulu partililerimize, Alperenlerimize yaptığı konuşmada;

 

 

"her gün şehitlerin" geldiğini söyleyerek, "Şanlıurfa'da hastanede görev yapan iki polisimize hainler pusu kurdu. 7 Haziran seçimlerinden sonra onlarca askerimizi, polisimizi, güvenlik görevlimizi şehit verdik. Ben hepsini rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum, mekanları cennet olsun. Rabbim kendilerinden razı olsun, ailelerine, sevenlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine, emniyet camiamıza ve Müslüman Türk milletine baş sağlığı diliyorum" dedi.

 

 

31 yıllık süre zarfında Türkiye'yi yönetenlerin Türkiye'yi PKK illetinden kurtarabileceğine dikkat çeken Destici, "13 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarında eğer gerçekten arzu edilseydi, 13 kere PKK yok edilirdi. Çözüm süreci denilen sürece girildi" şeklinde konuştu.

 

 

Büyükşehir Yasasının bedelini Türk milletinin ödediğini belirten Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: "En çok da o bölgede yaşayan bu bayrağın altında bir ve beraber yaşama iradesi ortaya koymuş ve bu hain bölücü, inançsız PKK terörüne karşı canıyla, kanıyla mücadele etmiş benim Kürt kardeşlerim ödüyor. Komşularımız, aşiretlerimiz, Batmanlılar, Diyarbakır, Şırnaklılar ödüyor."

Başbakanın 'PKK son iki yılda güçlendi' dediğini hatırlatan Destici, sözlerine şöyle devam etti:

 

 

"Sayın Başbakan siz ne yapıyordunuz? Bugün PKK uluslararası bir problem haline dönüştü. Gerçek çözüm olsa hangimiz gözümüzü kapatıp, arkamızı dönüp gidebiliriz ki? Gerçek bir çözüm olmayacağını biz ifade ettik. İşte bugün geldiğimiz noktada, bölgedeki her şehirde eğer her noktada eylem yapabilir, mayın patlatabilir, askeri alaylarda, bölüklere saldırılarda bulunuyor. Hastanelere, emniyet lojmanlarına saldırıyor. Kimin eseri bu? Hala bugün millete, oya, ranta dönük tedbirler dışında tedbir var mı diye bakıyoruz? Yok. Göstermelik hava operasyonları, bir takım operasyonlar dışında kalıcı, PKK'yı yok edecek operasyonlara rastlamadık. Hala oyunda, oy derdindeler, seçimlere yönelik bir takım söylemlerden öteye geçemediler."

 

 

Hava operasyonlarına kara operasyonlarının dahil edilmesi gerektiğini belirten Destici, şunları söyledi:

"Şehir yapılanmasına karşı ciddi operasyon yapılmıyor. KCK, YDGH, YPC'ye karşı ciddi bir operasyon yok. PKK'nın lojistiğini, para kaynağını kesmek için ne yapıyorsunuz? PKK'nın yurt dışındaki para kaynağını kesmek için ne yapıyorsunuz? Dışarıdaki, Avrupa'daki etkisini yok etmek için ne yapıyorsunuz? Bırakın etkisini, gücünü yok etmeyi, Avrupa'daki varlığını daha da meşrulaştırdılar."

 

 

GEÇİCİ BAKANLAR KURULU'NA TEPKİ

Genel Başkanımız; Geçici Bakanlar Kurulu'nda HDP'li bir vekile Avrupa Birliği Bakanlığının verilmesine tepki gösteren Destici, PKK'nın Avrupa'da varlığını daha da meşrulaştırdığını ifade etti.

Geçici Bakanlar Kurulu'nda bağımsız olarak atananların hepsinin AKP'li olduğunu dile getiren BBPLideri  Destici, eski BBP Genel Başkan Yalçın Topçu'nun Kültür ve Turizm Bakanı olarak yer almasına da tepki gösterdi.

 

 

ÜÇ KURUŞ İÇİN ZAĞARLIK YAPANLAR...

BBP Lideri daha sonra konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"İsminin önünde eski Büyük Birlik Partisi olması dışında partimizle ve hareketimizle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bunu herkes bilsin. Hasbelkader Büyük Birlik Partisi'nde bulunmuş insanların başka hiçbir özellikleri olmadıkları için bugün hala bu sıfata sarılmaları, özellikle şehit liderimiz Muhsin Başkanımıza 'Muhsin Bey' diyerek kendilerini özdeşleştirmesi, edepsizlik ve hayasızlıktan başka bir şey değildir. Onları buralara yerleştirenler yani efendiler, şunları iyi bilsinler ki bugün üç kuruş için, makam için, mevki için, koltuk için zağarlık yapanlar, yarın günü geldiğinde kendilerini de yarı yolda bırakıp gideceklerdir. ve üç kuruş için zağarlık yapanların koltuk sevdasına makam, mevki sevdasına düşenlerin bunun için bırakın fırıldaklık yapmayı fırıl fırıl dönenlerin Büyük Birlik Partisi'nden götürebilecekleri hiçbir şey yok."

 

 

Avrupa Birliği Bakanlığına PKK'nın milletvekilinin getirildiğini anlatan Destici, şöyle konuştu: "PKK en büyük desteği Avrupa'dan alıyor. PKK ile gerçek mücadele yok. Biz dün olduğu gibi doğru kimden gelirse gelsin yanındayız. Siz doğru yapın, biz sizin yanınızdayız." Milletin açlık ve yoksulluk sınırında mücadele ettiğine işaret eden Destici, sözlerine şöyle devam etti: "12 milyon çalışanın 6 milyonu asgari ücret ile çalışıyor. 50 milyon insan açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşıyor. Dünyada petrol yüzde 70 düşmüş, pompaya yüzde 10 yansımış. Fakirden alıp zengine veriyorlar, havuzlara aktarıyorlar."

 

 

Siyasi bir hareket olduğumuzu belirten Destici, şunları kaydetti: "Biz alperenleriz. Biz bir oy dahi almazsak, bu davayı sürdüreceğiz. Bizim derdimiz oy değil, biz sadece seçimlere girip çıkmak için kurulmuş bir siyasi parti değiliz. Aslında biz siyasi parti değiliz, siyasi hareketiz. Büyük Birlik Partisi ile ilgili yorum yaparken bunun gözden kaçırılmamasını tavsiye ediyoruz."

 

DEMOKRATİK OLMADILAR

7 Haziran seçimlerinde millete verilen sözlerin hiç birisi tutulmadan tekrar seçime gidildiğini kaydeden Destici, şunları söyledi: "Asgari ücreti arttıracağız' dediler. Arttırdılar mı? 'Taşeron işçiyi kadroya alacağız' dediler. Aldılar mı? Hayır. 'Yeni sivil bir Anayasa yapacağız' dediler. Yaptılar mı? Yapmadılar. 'Seçim kanununu demokratikleştireceğiz, barajları kaldıracağız' dediler. Yaptılar mı? Yapmadılar. Millete verdikleri sözleri yerine getirmediler. İsteselerdi, bir araya gelir, bu acil önlemleri ve verdikleri sözleri yerine getirebilirlerdi. Hepsinin derdi, Meclis'tekilerin derdi kendi menfaatleri ve çıkarları oldu. Hiçbirisi ülkenin menfaatini, milletinin menfaatini kendi menfaatinin, partinin menfaatinin önüne koyacak erdemliliği gösteremediler."

 

SOSYAL YARDIMA BAKILARAK OY VERİLMEZ

BBP üzerinde büyük bir baskı oluşturulduğunu belirten Destici, Saadet Partisi ile ittifak yaptığımızı hatırlattı. 

Milletimizin tercihini Meclistekilerden yana kullandığını anlatan Destici, "Oyunu verdin AKP'ye. Bedelini sen ödeyeceksin. MHP'ye verdin, bedelini sen ödeyeceksin. Bizim derdimiz millet, ülke, Türk İslam coğrafyası bedel ödemesin. Sosyal yardımlara bakılarak oy verilmez. İnançlı, cesur, karakterli bir insan kendisini değil, milletini, ülkesini, devletini, Suriye'dekileri düşünerek oy verir. Milletimizin en azından 1 Kasım'da bu feraseti göstermesini istiyoruz. Seçimlerden sonra milletimiz 'bir koalisyon yapın' diyor" dedi.

 

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun sözlerini eleştiren Destici, "13 yıldır siz iktidardasınız. Başka bir iktidar mı vardı? Türkiye'nin problemi başkanlık sistemi değil, tam demokratik parlamenter sisteme geçememiş olmasıdır. 12 Eylül darbesini yapan darbeciler, yarım bir demokrasi verdiler" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ